Гаряча лінія: (05161) 7-53-83

Зустріч з головами об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)

Зустріч з головами об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)

26 січня 2021 року за участі міського голови Олега Демченка, першого заступника міського голови Дмитра Малішевського, начальника управління житлово-комунального господарства міської ради Тетяни Троян відбулася зустріч з головами об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) та управителями багатоквартирних будинків. Тема зустрічі – укладання актів розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін відносно їх внутрішньо будинкових систем газопостачання.

Посадовці разом із представниками Первомайської дільниці Вознесенського відділення АТ «Миколаївгаз», старшим інженером Олександром Кириченком, юристом Наталією Руденко та понад п’ятдесятьма головами ОСББ міста обговорили актуальне питання – кому належать газові мережі в багатоповерхівках і хто повинен їх обслуговувати.

Нагадаємо, АТ «Миколаївгаз», відповідно до чинного законодавства, не обслуговує внутрішньобудинкові системи газопостачання, як це було раніше. Нині ця послуга є ринковою: співвласники будинку самі можуть обрати компанію, що має необхідні дозволи та ліцензії та яка буде обслуговувати газові мережі за їхні кошти.

Оператор газорозподільної мережі, тобто АТ «Миколаївгаз», відповідає за обслуговування газових мереж, які є його власністю, або передані в експлуатацію підприємству. За газові труби на фасаді і всередині будинку – внутрішньобудинкові газові мережі, згідно з Кодексом газорозподільних систем – відповідає власник газових мереж, у тому числі побутові споживачі та співвласники/особа, уповноважена на це співвласниками, внутрішньо будинкових систем газопостачання, які згідно з актом розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін відповідають за експлуатацію цих мереж та їх складових, забезпечують належну їх експлуатацію згідно з чинним законодавством, у тому числі Правил Безпеки Систем Газопостачання, зокрема укладають відповідний договір із суб’єктом господарювання, який має право на виконання таких робіт.

Саме власники або управителі повинні стежити за періодичним технічним обслуговуванням газопроводів. Для цього потрібно укласти договір зі спеціалізованим підприємством, яке проводить відповідні роботи. Окрім договорів на обслуговування, власникам або управителям також потрібно укласти акти розмежування та балансової належності й експлуатаційної відповідальності сторін.

Без актів розмежування та укладеної угоди на обслуговування мереж, будь-яке спеціалізоване підприємство не має юридичних підстав проводити їх технічне обслуговування. Перш ніж обрати надавача послуги, співвласники повинні підписати акти розмежування з АТ «Миколаївгаз».

Під час діалогу Дмитро Малішевський закликав присутніх до співпраці задля уникнення можливих негативних наслідків недотримання умов газопостачання.

Посадовці подібні зустрічі вже проводили з представниками служб і будуть організовувати й надалі для налагодження взаємодії управителів, керівників ОСББ та ЖБК, влади й представників підприємств-постачальників комунальних послуг.