Зустріч з поетом Павлом Миколайовичем Гірником

Зустріч з поетом Павлом Миколайовичем Гірником

25 травня 2018 року в читальному залі Первомайської міської централізованої бібліотечної системи відбулась зустріч поціновувачів поезії з поетом Павлом Миколайовичем Гірником – лауреатом Національної премії імені Т.Г. Шевченка, членом Національної спілки письменників України та Асоціації письменників України. 

Подільський поет Павло Гірник у 2009 році став лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка в галузі літератури. Цієї найвищої державної відзнаки удостоєний поет за збірку «ПОСВІТАЄТЬСЯ».

Глибокий талант, «шевченківська пристрасть», «шевченківська чистота», прозорість поетичного слова давно зробили поезію Павла Гірника відомою та неперебутньою в Україні і за її межами.

Народився Павло Гірник 30 квітня 1956 року у місті Хмельницькому в сімї письменника Миколи Гірника. Його мати Тамара Дмитрівна була відомим українським етнографом. Все дитинство майбутній поет провів з матірю в етнографічних експедиціях по Поділлю та Прикарпаттю. У1973 році закінчив середню школу №3 міста Хмельницького, потім навчався на філологічному факультеті Кам’янець-Подільського педагогічного інституту (нині університету імені М. Драгоманова), який закінчив у 1977 році. Згодом закінчив вищі літературні курси в Мосві (керівник поет Юрій Кузнецов). Однокурсниця Павла Гірника Віра Березюк згадує: «Серед філологів – україністів Гірник виділявся тим, що незмінно ходив у вишиванці, багато читав і мав власний погляд на літературу. Для Павла «КОБЗАР» завжди був найдорожчою книжкою».

У 1984 році Павла Гірника прийняли до Спілки письменників України, а 1996 року він запрошений до Асоціації українських письменників. Суспільні переміни у 80-х рр., ХХ ст. рух за українську волю, діяльність у громадській організації «СПАДЩИНА», в Товаристві української мови визначили націоналістичну позицію Павла Гірника. Власне, він став одним із фундаторів Українського народного Руху на Хмельниччині.

Павло Гірник автор дванадцяти поетичних збірок, лауреат престижних Всеукраїнських премій : імені А. Малишка за збірку «Летіли гуси», імені П. Тичини за збірку « Коник на снігу», імені П. Усенка за кращий цикл поезій у журналі «Дніпро».

25 травня Павло Гірник завітав до нашого міста і зустрівся із читачами міської бібліотеки. Зустріч присвятили пам’яті Миколи Вінграновського. Водночас письменник відвідав церкву на Богополі, до якої ходили ще дітьми М. Вінграновський та А. Антонюк. Також взяв участь у відкритті виставки «Учителю! Хто ми?», присвяченій пам’яті Народного художника України Андрія Антонюк. На згадку, читачам читального залу Первомайської міської централізованої бібліотечної системи залишив книги своїх «ВИБРАНИХ ТВОРІВ», які щойно вийшли друком.

Юрій Островершенко