Зустріч з представниками американської компанії «Universal Consulting and Export Group»

Зустріч з представниками американської компанії «Universal Consulting and Export Group»

9 серпня 2017 року відбулася зустріч представників влади міста Первомайська та Первомайського району з представниками американської компанії «Universal Consulting and Export Group» та «D4 Eenergy Group», що спеціалізується на виробництві теплової електричної енергії з відновлювальних джерел енергії, в тому числі з твердих паливних відходів. Нагадаємо, що 1 серпня поточного року відбулася попередня зустріч міського голови з представниками вищезазначених кампаній, на якій обговорювалася можливість будівництва сміттєпереробного комплексу на території міста.

На зустрічі були присутні перший заступник міського голови О.Кукуруза, секретар міської ради С.Бондарчук, голова районної адміністрації В.Вовк, депутати міської ради О.Гейленко, В.Косовський, М.Медведчук, В.Мосякін, директори комунальних підприємств міста, представник ТДВ «Первомайськдизельмаш», працівники управління житлово-комунального господарства та управління економіки Первомайської міської ради.

Представник компанії «Universal Consulting and Export Group» В.Антонов довів до відома присутніх інформацію про проект, зазначивши, що їхні сміттєпереробні комплекси працюють в США, Канаді, Європі та Коста-Ріці. Уклали договір про створення спільного підприємства в Казахстані та планують співпрацювати з Болгарією. В Україні кампанія «D4 Eenergy Group» підписує договір на будівництво сміттєпереробного комплексу в місті Київ, готуються документи по Дніпру, тривають обговорення в Миколаєві та Херсоні.

Умовами впровадження даного проекту є участь у співфінансуванні (90%/10%), де 90% кошти іноземного інвестора, а 10% кошти громади, приватного бізнесу або приватних осіб, зареєстрованих на території України. Орієнтована вартість проекту 15 млн. дол. США. Вартість проекту суттєво знизиться завдяки виробництву частини обладнання на виробничих лініях ТДВ «Первомайськдизельмаш». Приємно зауважити, що кампанія «D4 Eenergy Group» укладе договір на виробництво дизель-генераторів із  заводом  «Первомайськдизельмаш» незалежно від того, буде будуватися в місті Первомайську сміттєпереробний комплекс чи ні. Представник компанії запевнив, що завод  «Первомайськдизельмаш» буде приймати участь в усіх проектах, що будуть впроваджуватися D4 Eenergy Group в Україні.

Ще одним цікавим моментом є те, що при переробці сміття виробляється залишок теплової енергії, який використовується на різні потреби, наприклад теплиці, вирощування риби і т.д. В Києві, наприклад, планується будівництво громадського басейну. Представник компанії «Ювента Груп» С.Міщенко презентував здобутки своєї фірми та запропонував свої послуги з будівництва та реконструкції басейнів, аквапарків та фонтанів.

Зустріч пройшла в діловій та конструктивній атмосфері, була цікавою та змістовою, присутні мали змогу задати питання представникам фірм та отримати відповіді. Але питання 10% коштів, що потрібні для спів фінансування проекту (кошти громади, приватного бізнесу або приватних осіб) залишається відкритим.