Зустріч з учасниками Євромайдану

Зустріч з учасниками Євромайдану

21 листопада 2017 року у читальному залі Первомайської міської централізованої бібліотечної системи відбулась зустріч з учасниками Євромайдану, присвячена Всеукраїнському Дню Гідності та Свободи. Основною метою культурно-патріотичного заходу є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь, об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ ст., а також відання належної шани патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Учасників зібрання привітав секретар міської ради Сергій Бондарчук, який побажав всім злагоди, миру, надій на кращі зміни і розбудову сильної держави.

Організатори заходу ознайомили присутніх із поглядами науковців на загальні риси ментальності українського народу і намагалися пояснити, чому українці виходять на Майдан, чим керуються у своїй боротьбі?! Перед молоддю виступили вихованці драматичного театру «Атомс», художній керівник Т.Гаврилюк, які поставили драматичну мініатюру «Діалоги», по мотивам творів І.Ципердюка «Віра» і О.Забужко «Альбом для Густава». Також глядачі переглянули низку відосюжетів про події під час Революції Гідності і буктрейлер на книгу М. Рудневича «Я з Небесної Сотні».

Під час заходу спогадами про Євромайдан поділилися журналістка Жанна Руських, поетеса Антоніна Григоренко, громадський діяч Володимир Войтенко. Всі вони зазначили, що Майдан для людей був місцем єднання і спільної боротьби за гідність і свободу вибору.

Наприкінці меморіального заходу «хвилиною мовчання» присутні вшанували пам’ять героїв, що ціною власного життя постали на захист прав і свобод людини, демократичних цінностей незалежної України та поклали квіти до Стели у Сквері Небесної

З метою вшанування пам’яті первомайців, які загинули під час виконання бойових завдань в зоні антитерористичної операції на сході України заступник голови Центру допомоги учасникам АТО Олександр Чулінін, учасник бойових дій в зоні АТО Сергій Комар, заступник начальника управління соціального захисту населення міської ради з питань організації надання соціальних послуг Наталія Ельсон поклали квіти до могил загиблих захисників.