28 липня 2022 року Україна вперше відзначає День української державності

28 липня 2022 року Україна вперше відзначає День української державності. Символічно це свято прив’язане до Дня хрещення Русі-України, яке відзначалося у цей день протягом багатьох років. 

З нагоди Дня Української Державності у Первомайську відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятника-погруддя Великому Кобзареві – Тарасу Григоровичу Шевченку. На початку заходу усі присутні долучились до проведення загальнонаціональної хвилини мовчання в знак шани загиблих внаслідок війни росії проти України. 

У заході взяли участь голова Первомайської міської територіальної громади Олег Демченко, перший заступник міського голови Дмитро Малішевський, керівники відділів та управлінь виконавчого комітету Первомайської міської ради, а також пересічні мешканці громади.

Під час заходу наголосили на тому, що усі ми маємо бути гідними пам’яті багатьох поколінь українців, які ратними подвигами, невтомною працею, часом і ціною власного життя створювали славу і велич держави. І зараз, коли українці переживають війну з росією, коли щодня гинуть мирні жителі, військові, потрібно згуртуватися і мужньо стояти за віру, правду і свободу нашої Батьківщини. За її світле і мирне майбутнє боротися, не дивлячись ні на що.

Нагадаємо, що День Української Державності встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.