29 вересня 2022 року – 81-а річниця від початку масових розстрілів мирного населення, вчинених гітлерівцями в урочищі Бабин Яр

29 вересня 2022 року – 81-а річниця від початку масових розстрілів мирного населення, вчинених гітлерівцями в урочищі Бабин Яр. У Первомайську шанують і пам’ятають невинно вбитих людей.

У цей день представники міської влади, заступники міського голови Дмитро Малішевський і Володимир Рябченко прийшли до братської могили, скорботного місця масового поховання чоловіків, жінок, людей похилого віку та дітей, жорстоко вбитих в часи нацистської окупації, розміщене в мікрорайоні «Богопіль» на окраїні нашого міста, аби вшанувати пам’ять жертв нацистських злочинів. Тисячі невинних життів обірвалися тут.  

Жертвами нацистів стали сотні тисяч людей– військовополонених і цивільних громадян. Серед них – представники єврейської національності i ті, хто намагався їх урятувати: українці, роми, учасники українського визвольного руху, заручники, «саботажники» та порушники комендантської години.

Сьогодні Бабин Яр, як і сотні місць масового поховання невинно вбитих жертв нацистів – це застереження світовій спільноті про небезпеку від ненависті, расизму, міжнаціональної ворожнечі, переслідування та знищення людей за етнічною, політичною, релігійною або іншими ознаками.

Минув 81 рік, це термін, за який, здавалося б, світ вивчив уроки історії, став цивілізованим, а людське життя – найбільшою цінністю, та цьогоріч багатьом населеним пунктам України довелося пережити свої бабині яри. путінський тоталітарний режим жорстоко катує, ґвалтує, вбиває, спалює українців. Буча, Ізюм, Маріуполь та інші міста й села – свідчення чергового геноциду на українських землях.  Сьогодні рашисти, наслідуючи нацистів, заявляють про «розв’язання українського питання» подібного до гітлерівського «розв’язання єврейського питання», а вигаданий у російській федерації «антифашизм» став прямою загрозою для представників усіх національностей у сучасній Україні.