Бернар-Анрі Леві, поділився враженнями про зйомки документальних фільмів, присвячених повномасштабному вторгненню Росії в Україну

Бернар-Анрі Леві, французький режисер, філософ, письменник та журналіст на третьому Summit of First Ladies and Gentlemen поділився враженнями про зйомки документальних фільмів, присвячених повномасштабному вторгненню Росії в Україну ????????

???? «Я поставив своє життя на паузу. Вже понад півтора року ця пауза триває. Я зняв два документальні фільми, вже знімаю третій. За цей час зустрівся з великою кількістю людей. Я познайомився так само і з ворогами – тими, хто зараз у полоні ЗСУ. Можу сказати, що у росіян серйозні ментальні проблеми. Усі, в кого я брав інтерв'ю – чітко були ненормальні. Можливо, тому що вся Росія з'їхала з глузду. Я був просто вражений цим шаленством.

А ще я бачив десятки чудових людей, ваших героїв. Я провів з ними багато часу – дні, ночі, в бункерах, в траншеях, інколи біля Бахмута, Роботиного – наскільки я міг через свій вже поважний вік. Я спостерігав за їхніми операціями. І мене глибоко вразило, що всі вони дуже мудрі та спокійні. Звісно, є стрес, є горе, але вони настільки себе опановують, такі холоднокровні… Знаєте, якщо вважати, що ментальне здоров'я закінчується на лінії фронту, то можу сказати українцям: ваші захисники і цей фронт тримають так само. Для мене були вражаючими зустрічі з чоловіками та жінками, які взагалі місяцями не були на ротації. Днями й ночами вони жили під неймовірними обстрілами. Не можна навіть уявити це.

Наостанок я побачив ваших дітей. Хотів зняти повернення учнів до невеличкої школи в Україні. І це єдина країна в усьому світі, де повернення до школи – це дійсно завжди щасливий день, навіть під загрозою обстрілу. Ваше покоління, ваші діти та ваші онуки вийдуть із цієї війни переможцями, сильними. І навіть сильнішими, ніж були раніше».

ℹ️ Саміт перших леді на джентльменів започаткований‌ першою леді України Олена Зеленська у 2021 році. Він об’єднує перших леді та джентльменів світу для обміну досвідом та реалізації спільних проєктів у гуманітарній, культурній, освітній та медичній сферах.

Третій саміт був присвячений темі: «Ментальне здоров'я: стійкість та крихкість майбутнього».

???? Відетрансляцію заходу можна переглянути тут – https://www.youtube.com/watch?v=3Jb4cWrihxk

#flgsummit2023

#тияк