День пам’яті жертв політичних репресій

21 травня 2019 року з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій в Сквері Перемоги відбулось покладання квітів до Вічного вогню. В пам’ятному заході взяли участь представники трудових колективів міста та міської ради ветеранів.

День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня

Кількість жертв політичних репресій в Україні неможливо підрахувати – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 1920-х і до кінця 1980-х років в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб. Величезну кількість із них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.

Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали масові репресії, які чинилися сталінським режимом та його прибічниками в Україні у 1930-х роках. Приміром, в Україні в 1937-1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в'язниць та таборів.

Упродовж десятків років радянська влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів: на місцях поховань зводилися режимні об’єкти КДБ, землю заливали бетоном, місцевість розрівнювали бульдозерами й висаджували дерева.

Щороку в День пам’яті жертв політичних репресій ми згадуємо про мільйони покалічених доль, про людей, розстріляних без суду і без слідства, відправлених до таборів та заслань, позбавлених своїх громадянських прав.

Вшанувати пам’ять невинних — наш священний обов’язок. Ми повинні завжди пам’ятати про ті страшні часи і робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.