День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниця виведення військ колишнього Союзу РСР з Афганістану

Щороку 15 лютого Україна відзначає День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річницю виведення військ колишнього Союзу РСР з Афганістану.

Цього дня первомайці зазвичай збираються разом, аби віддати данину шани тим, хто виконував свій військовий обов’язок на територіях інших країн, ризикуючи власним життям і здоров’ям.

15 лютого 2021 року пам'ятні заходи розпочались в каплиці на честь Іоана воїна із заупокійної літії по вшануванню пам’яті загиблих та померлих воїнів-інтернаціоналістів.

Після поминальної служби в сквері пам’яті по загиблих воїнах-афганцях, що знаходиться на території Свято-Варварівської церкви, відбувся мітинг за участю воїнів-афганців та членів їх сімей, посадовців та депутатів міської ради, жителів Первомайської громади та представників засобів масової інформації.

До присутніх звернулись секретар міської ради Михайло Медведчук та голова Первомайського міського товариства ветеранів Афганістану Володимир Йонга. Промовці подякували воїнам-інтернаціоналістам за подвиг, побажали всім миру, злагоди та добробуту.

З нагоди пам’ятної дати троє воїнів-афганців отримали почесні нагороди ГО «Українська спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)» - медаль «За заслуги».

Під час мітингу первомайці вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

 

Музичний супровід заходу здійснював військовий оркестр.

Покладання квітів до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам супроводжувалось військовим почесним салютом.

По закінченні заходу секретар міської ради Михайло Медведчук поклав квіти до пам’ятника міліціонерам, що загинули при виконанні службових обов’язків.

Пам’ятні заходи присвячені вшануванню учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ колишнього Союзу РСР з Афганістану відбулись і в старостинських округах Первомайської територіальної громади. Зокрема в Грушівському старостинському окрузі Первомайської територіальної громади пройшла година пам’яті під назвою «Їх долі обпалені війною». В заході взяли участь староста округу Олександр Бадера, безпосередні учасники трагічних подій, їхні близькі та рідні. За чашечкою кави присутні ділилися своїми спогадами про буремні роки. Музичною окрасою зустрічі стали твори на гітарі у виконанні Сергія Кукко та Леоніда Казакова.