Доповідь міського голови за квітень 2022 року

Допомога переселенцям та мешканцям громади

З початку повномасштабної війни Росії проти України важливим питанням для нашої громади у квітні залишалося забезпечення населення та вимушених переселенців усім необхідним. А також налагодження логістики доставки та наповнюваності вантажів з благодійною допомогою до Первомайської громади, на передову та в міста, що знаходяться в прифронтовій зоні.

У приміщенні виконавчого комітету Первомайської міської ради, за адресою Грушевського 3, організовано пункт видачі допомоги для внутрішньо переміщених осіб. Допомога, яка надається, це продуктові набори, а також дитяче харчування, підгузки. Окрім продуктів харчування, внутрішньо переміщені особи мають змогу отримати речі та одяг за адресою вул. Грушевського 1 в приміщені Територіального центру соціального обслуговування. На сьогодні в громаді зареєстровано 2372 вимушено переселені особи.

До Первомайська прибувають родини з дітьми, які через війну змушені покинути власні домівки. Серед вимушених переселенців є і вагітні жінки.

У Первомайську їм надають необхідну медичну допомогу та супровід під час вагітності. Є вже такі, що народили в Первомайському пологовому будинку. Їх сім’ям надана допомога у вигляді продуктів харчування, речей для догляду за немовлям, підгузків, іграшок, засобів гігієни.

В громаді визначено декілька місць для розміщення вимушено переселених осіб. Серед них дитячі садочки, школи та приміщення територіального центру надання соціальної допомоги. Окрім цього, в системі «Прихисток» 322 мешканці Первомайської громади виявили бажання поселити у себе в домівках переселенців.

До громади надходять вантажі з благодійною допомогою з регіонів Заходу України та з закордону. Влада Львова, Нововолинська та Стрия спільно з Первомайською місцевою владою розробили логістику, вивчили потреби та сформували вантажі з найнеобхіднішими речами. Крім цього, з Туреччини до нас надійшла допомога у вигляді медикаментів та необхідних препаратів, що були передані на потреби лікарень та амбулаторій громади.

Представники «Червоного Хреста» звернулись до міської влади з пропозицією допомогти населенню громади, скоординувавши свої дії разом. Організацію у Первомайську розмістили на території місцевого медичного коледжу в їдальні. Відтепер маємо додаткові джерела благодійної допомоги для людей з інвалідністю, малозабезпечених, матерів-одиначок та вимушених переселенців.

 

Допомога військовим та прифронтовим містам

Майже щодня формуються та доставляються вантажі з благодійною допомогою до військових підрозділів з Первомайської громади, що виконують бойові завдання на Донбасі, Харківщині, Миколаївщині, Дніпропетровщині.

Допомога складається з харчових продуктів довготривалого зберігання, питної води, засобів гігієни, медикаментів, спальних мішків та інших необхідних у військовому побуті речей.

Окрім військових, допомогу з Первомайська отримує і цивільне населення прифронтових міст – Харкова, Миколаєва та ін.. Завдяки роботі волонтерів найнеобхідніші речі першого вжитку, продукти харчування, питна вода, медикаменти, засоби гігієни адресно скеровується до людей.

Первомайська громада підтримує мешканців обласного центру. До Миколаєва, з моменту виникнення проблеми з водопостачанням та забезпеченням мешканців питною водою, з Первомайська налагодили доставку очищеної води. Завдяки спільної роботи представників влади громади, КП «Первомайськводоканал», магазину «Епіцентр», директору «Першого медичного центру Некрасенка» миколаївці мали змогу зробити необхідні запаси питної води.

Первомайська громада завдячує своїм спокоєм Миколаєву та військовим, що прийняли на себе основний удар російських окупантів. Ми не можемо залишатись осторонь і всіляко допомагаємо нашим землякам пережити важкі часи війни.

 

Благоустрій території громади, проведення двомісячника

З метою приведення в належний санітарний стан території громади до Великодніх та травневих свят триває двомісячник благоустрою.

На території Первомайської міської територіальної громади проводять прибирання узбіччя доріг, тротуарів, вулиць, пам’ятних знаків, скверів, парків, очищення бордюрів і зупинок громадського транспорту.

Проводяться роботи по очистці системи водовідведення та зливових каналів, що дозволяє запобігти підтопленням на ділянках доріг у період дощів, а також руйнуванню дорожнього полотна.

До прибирання громади залучають усіх: комунальні служби, голів ОСББ і квартальних комітетів, керівників установ, підприємців, а також управління виконавчої влади.

Управління освіти взялося за очищення від бруду, опалого листя та сміття вулиці та дороги, що ведуть до головного входу заводу Фрегат, а також проїжджої частини вулиці Корабельна. Прибрали територію міського пляжу, Молодіжного парку, озера в мікрорайоні Фрегат, скверу Перемоги, скверу Афганців по вулиці Одеська.

Не забули також і про пам’ятні знаки: захисникам Батьківщини на території кладовища по вулиці Одеська, медикам поблизу залізничного вокзалу, загиблим у роки Голодомору по вулиці Вокзальна та багато інших.

Крім того, було прибрано території усіх навчальних закладів та поблизу них. Силами освітян та працівників управління культури приведено до ладу Уманський схил, а також схили, що знаходяться поблизу залізничної дороги по вулиці Вокзальна. Проводився благоустрій вулиці Гвардійської, Фабричної, Папаніна.

Освітяни облагородили вулиці, тротуари та прилеглі до будинків територій в мікрорайоні Цукрового заводу. Крім того, очищали територію поблизу лікарні в мікрорайоні Фрегат від чагарників, сухостою та сміття. Також прибирали територію старого козачого кладовища, що знаходиться поблизу ДНЗ №25 в провулку Дніпрової Чайки. Урвище поблизу «Червоного будинку» по вулиці Гагаріна також було прибрано силами комунальників і освітян.

Працівники культури провели очищення та прибирання території Поклонного хреста в центрі Первомайська, в мікрорайоні Богопіль було прибрано територію масового єврейського захоронення, Козацький шанець та прилеглу до пам’ятного знаку територію.

Очистили тротуари та привели до порядку пішохідні алеї, що ведуть до мостів. Працівники мистецької школи у селі Кінецьпіль Первомайської міської територіальної громади прибрали територію братської могили і територію поблизу навчального закладу.

Мешканці старостинських округів провели роботи по благоустрою центральних вулиць та територій поблизу адмінбудівель.

 

Благоустрій парку та озеленення громади

У Первомайську тривають роботи по озелененню території громади, а також кронуванню дерев. У центральному парку «Дружби народів» ліквідовують дерева, що несуть загрозу для відвідувачів «зеленого серця» міста.

За осінньо-зимовий період сталося 9 випадків падіння дерев. Комісія оглядає дерева, які треба спиляти в першу чергу, керуючись постановою Кабінету міністрів №665. По кожному дереву, що підлягає ліквідації проводиться обстеження і надаються відповідні висновки та акти. Після чого проводиться обрізання аварійних гілок, або ж ліквідація аварійного стовбуру.

У рамках масштабної реконструкції центрального парку «Дружби народів» продовжено роботи облагородження території поблизу дитячого атракціону «Залізниця». Пішохідну зону вимостили сучасною тротуарною плиткою, встановили нові лавки для відпочинку. Завдяки співпраці з розсадником «Благовіщенське», у центральному парку вдалося облагородити територію алеї, що веде до місця відпочинку та проведення дозвілля літніх людей, вічнозеленими туями у кількості 74 саджанців. Крім того, досягли домовленості про подальшу роботу у напрямку покращення ландшафту та урізноманітнення флори в парковій зоні.

 Благодійна допомога надана ТОВ «Підгур'ївське», у вигляді більше тисячі саджанців фруктових дерев, була розподілена між головами квартальних комітетів, ОСББ та старостинськими округами для подальшої висадки.

 

Грейдерування, прибирання кладовищ та вулиці Олени Пчілки

За численними зверненнями жителів та з метою покращення стану доріг, які не мають твердого покриття, проводиться грейдерування з частковим підсипанням піщано-грунтовою сумішшю.

Нині підсипано піщаною сумішшю та прогрейдеровано дороги та під`їздні шляхи поблизу церкви в мікрорайоні Богопіль, храму в мікрорайоні Скала, церкви біля «Першої лікарні» вздовж Підгородянського шосе у бік телевізійної вежі та вулиць Федорова, Панфілова, Пятисотинець, провулку Мисливський. За сприятливих погодніх умов відповідні роботи здійснюватимуться й надалі, щоб охопити шляхову мережу, на вади якої вказали мешканці громади.

Проводились роботи по покращенню благоустрою кладовищ. Вирізанням чагарників, покосом підрослої трави та вивозом сміття з території цвинтарів займалися робітники КП «Комунсервіс». За допомогою грейдера привели до порядку та очистили від бруду і дороги поблизу кладовищ.

Величезний об`єм роботи було зроблено під час очищення дорожнього покриття по вулиці Олени Пчілки, яка десятками років не отримувала належного догляду. Працівники КП «Комунсервіс» спільно з ТОВ «Чист-Комп» за допомогою техніки привели вулицю до належного стану. Більше 460 тон багаторічних насипів піска, бруду та сміття було вивезено. Завдяки цьому вдалося розширити проїздну частину дороги, а також очистити бордюри та водовідводи.

Загалом з території громади було прибрано та вивезено 800 тон бруду, сміття, покошеного сухостою та вирізаних чагарників.

Наразі готуємось до проведення ямкових ремонтів доріг на території громади, аби зберегти їх та запобігти подальшій руйнації дорожнього покриття.

 

Загальні питання (КП «Водоканал», медики, бюджет, робота міськвиконкому)

Комунальні підприємства у Первомайську працюють у звичному режимі, аби не нарощувати збитковість і мати можливість себе утримувати. Підприємства галузі пасажирського транспорту відновили свою роботу до рівня довоєнного періоду. Кількість графіків руху постійно збільшується.

Інспекторами КП «Первомайськводоканал» проводиться робота з населенням, щодо погашення заборгованості перед підприємством. У зв’язку з введеним воєнним станом, було спрощено процедуру оплати боргів, це можна зробити безпосередньо при візиті інспектора чи контролера.

Медична родина Первомайська поповнилась сімейними лікарями та медсестрами з числа вимушених переселенців. Також медики повідомили, що препаратами лікарні забезпечені, дефіциту наразі не спостерігається. Крім того, у зв’язку з ракетними обстрілами в Баштанці, відділення гемодіалізу у Первомайську переходить на новий графік роботи, тим самим створюються умови для обслуговування якомога більшої кількості хворих, що прибувають з усієї області.

Міськвиконком продовжує працювати над створенням резерву продуктів харчування, в тому числі тривалого використання: питної води, засобами гігієни тощо. Виготовляють різноманітні крупи, тушонку з метою подальшого забезпечення населення і військових.

Зазначу також, що завдяки злагоджені роботі всіх управлінь, підприємств громади, а також сумлінності мешканців вдалося перевиконати планові показники по наповнюваності бюджету громади. Таким чином, станом на перше травня до загального фонду Первомайської міської територіальної громади надійшло податків та зборів в сумі 115 млн. 992 тисячі, лише за квітень бюджет отримав 34 млн.995 тисяч. Планові показники за січень-квітень 2022 року виконано на 106.7%, перевиконання плану складає 7 млн. 299 тисяч гривень.

 

Інформація щодо свят

Великодні свята в Первомайській громаді пройшли без провокацій та інцидентів.  Хотів би подякувати всім - як правоохоронцям і співробітникам спецслужб, так і всім нашим громадянам, які з розумінням поставилися до нинішньої надзвичайно складної ситуації. Усі проявляли максимальну толерантність, коректність одне до одного у цей величний день. І Великодні ніч і день пройшли достатньо спокійно.

Також у квітні було проведено заходи приурочені до 36-ї річниці ліквідації трагедії на Чорнобильській АЕС.

 

Наша громада продовжує жити та забезпечувати українським військовим надійний тил. Ми продовжуємо працювати над покращенням соціально економічного життя наших мешканців. А також реалізовувати розпочаті проєкти та втілювати в життя заплановане. Українці сильна нація, і наша згуртованість і готовність працювати задля перемоги непохитна. Ми віримо в наших захисників і готові допомагати одне одному пережити важкі часи війни.