Щороку в останні дні вересня ми вшановуємо жертв Бабиного Яру.

Щороку в останні дні вересня ми вшановуємо жертв Бабиного Яру. Саме на 29 - 30 вересня 1941 року припадає пік розстрілів у Бабиному Яру, коли було вбито майже 34 тисячі людей.

За підрахунками фахівців, упродовж 1941-1943 років у Бабиному Яру було розстріляно від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, учасників українського націоналістичного руху опору та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими».

Скорботне місце масового поховання чоловіків, жінок, людей похилого віку та дітей, жорстоко вбитих в часи нацистської окупації тільки тому, що вони були євреями, розміщене в мікрорайоні «Богопіль» на окраїні нашого міста. Тисячі невинних життів обірвалися тут.

Сьогодні в Україні такими містами, що закарбували в своїй пам’яті звірства російських окупантів, масові розстріли та насильства стали Буча, Ірпінь, Гостомель, Ворзень та багато інших. Де б не були рашисти вони несуть за собою розстріл та катування мирного населення, ґвалтування жінок і дітей, знищення української нації.

В колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів. Час минає, але ми не в праві забути ці страшні трагедії українського і єврейського народів.

Вічна пам’ять невинно убієнним у Бабиному Яру та нашим землякам похованим в Яру на Богополі. Молимося за душі померлих від рук російських окупантів і несемо в серцях шану усім тим, хто ціною свого життя наближає перемогу України у війні з росією.

Міський голова                                                                Олег ДЕМЧЕНКО