Щотижнева прес-конференція заступника міського голови С.В. Свідерко
В приміщенні міської ради відбулась щотижнева прес-конференція заступника міського голови по комунальній власності, земельних відносинах та архітектурних питаннях Світлани Свідерко для представників місцевих засобів масової інформації.
Світлана Василівна розповіла, що міською радою протягом 2011-2014 років було затверджено та внесено відповідні зміни і корегування до трьох Програм, які фактично використовуються у щоденній роботі. Це Програма розвитку земельних відносин, в якій передбачено розмежування земель комунальної власності, інвентаризація земель, а також виготовлення проектних землевпорядних робіт щодо земельних ділянок, які передаються в оренду на конкурентних засадах. Програма діюча, постійно використовуються кошти і ведуться роботи.
Друга Програма – це Програма ефективного використання і розвитку комунального майна. Також довготривала Програма, згідно з якою управління комунальної власності реєструє право власності за об’єктами, які перебувають в комунальній формі власності, використовує кошти на оформлення документів щодо об’єктів, які підлягають приватизації. Перелік цих об’єктів щорічно затверджується міською радою і відповідно до цього переліку ведуться роботи щодо реалізації комунального майна. На 2014 рік управлінням було введено в перелік лише три об’єкти: колишня санстанція в районі Цукрового заводу, будинок культури на Цукровому заводі із збереженням його профільного використання та приміщення, що розташоване по вулиці Герцена, 16. Фактично всі три об’єкта були в переліку, але вони не реалізовані в цьому році, тому на наступний рік перелік буде переглянутий та затверджений міською радою.
Третя Програма, яка діє в місті – це Програма розроблення Генерального плану в місті Первомайську Миколаївської області. Фактично Програма підходить до завершення. В наступному році буде можливість провести експертизу Генерального плану, після якої Генплан буде поданий на затвердження міській раді. З цього приводу проводились громадські обговорення за участю розробника – Державного підприємства «Науково дослідний і проектний інститут містобудування», та проектувальників. Враховуючи, що Генеральний план є постійно діючим документом, внесення корегувань буде можливе лише після п’ятирічного терміну його використання. Тому управління максимально надало інформацію проектувальникам щодо розвитку міста Первомайська в майбутньому. В свою чергу, проектанти максимально врахували пропозиції в розробці Генплану. Крім того, за час, який був наданий, для прийняття заявок щодо пропозицій та зауважень до Генерального плану, від мешканців міста надійшли пропозиції, які також були враховані розробниками.
Генеральний план міста є безстроковим, проте виділяється розрахунковий етап – 2036 рік. На існуючий території чисельність населення складає 66,8 тис. осіб, територія міста в існуючих межах – 2550,3 га. Згідно рішень Генерального плану проектна площа міста становитиме 5430,6 га, на території можливе розселення на безстрокову перспективу до 86,8 тис. осіб.
Розширення проектної межі міста пропонується за рахунок часткового включення земель сільських рад району для комплексного освоєння, в основному, під житлову забудову та промислово-комунальні підприємства.
Заплановано також: будівництво дитячих дошкільних закладів загальною ємністю 560 місць (не менше ніж 3 садочки), дві загальноосвітні школи (700 місць); збільшення обсягів житлового будівництва як багатоквартирного, так і садибного; будівництво багатофункціонального спортивного комплексу районного значення, дитячих таборів, баз відпочинку; улаштування гідропарку; будівництво культурно-розважального центру, музейно-туристичного комплексу.
Посадовець також надала інформацію щодо надходжень від будівництва та рекламоносіїв. «Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» всі особи, які здійснюють будівництво або реконструкцію своїх житлових об’єктів, мають сплатити кошти на розвиток інфраструктури міста. Яким чином вони сплачуються: після завершення будівництва особи, які здійснили будівництво або реконструкцію, повинні подати проектно-кошторисну документацію, декларацію та документи щодо розрахунку вартості на інфраструктуру до управління містобудування, архітектури, комунальної власності та земельних питань. Фактично у нас всі здійснюють таку процедуру. Договори ми укладаємо на стадії отримання містобудівних умов і обмежень, а розрахунок і сплату проводимо після завершення будівництва об’єкта. За 2014 рік було укладено 15 таких договорів. До місцевого бюджету надійшло коштів в сумі 150 тис. 573 грн. Також в місті є тенденція до розміщення багатогабаритних та невеликих рекламоносіїв. В 2014 році було розміщено додатково 9 рекламоносіїв. Всього від реклами надійшло коштів до місцевого бюджету в сумі 181 тис 402 грн. Сплачуються кошти вчасно, заборгованості немає», - зазначила Світлана Свідерко.
Заступник міського голови поінформувала журналістів про процедуру оренди комунального майна, згідно з переліком вільних приміщень, та видачу декларацій забудови.
Світлана Василівна на прохання міського голови озвучила інформацію щодо віяльних відключення міста від електрозабезпечення. «Враховуючи те, що графіки відключень не є сталими, а постійно корегуються, остання інформацію на 22 грудня така - збільшити відключення майже вдвічі. Якщо попередньо це було 70 МВт, тепер озвучили інформацію 155 МВт на добу. Тому, відповідно, відключається електроенергія не міським головою, не райдержадміністрацією, РЕМ відключає за вказівкою Міністерства. На теперішній час є вказівка губернатора Миколаївської області щодо відключення вуличного освітлення та рекламоносіїв із підсвіткою. Це є необхідністю в режимі економії. Відключення буде проводитись, можливо, з 23.00 години. Якщо графіки відключень будуть погоджені на цьому тижні всіма сторонами, то їх нададуть усім ЗМІ для оприлюднення», - підкреслила посадовець.
На завершення прес-конференції заступник міського голови Світлана Свідерко надала вичерпні відповіді на всі питання журналістів, які їх цікавили.