ЦСССДМ проводить профілактичні заходи для батьків та дітей
19 листопада 2015 року спеціалістом міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з кліриком Свято-Миколаївського храму Вознесенської єпархії Української православної церкви ігуменом Варсонофієм (Подима) для учнів ДНЗ «Первомайський професійний промисловий ліцей», які проживають у гуртожитку, була проведена бесіда щодо цінностей життя.
Життя... Воно дивовижне, непередбачуване, гірке і солодке, одноманітне і барвисте, часом сумне чи радісне, але дивовижне й цікаве. А найголовніше – дається один раз. Та, на жаль, нема в цьому світі нічого вічного, все тлінне, мінливе і швидкоплинне. Життя – не така проста штука, як може декому здаватися. Адже чорні та білі смуги постійно змінюють одну мить. І якщо позитивні моменти пролітають в одну мить, то погані часи можуть тривати роками. У важкі часи негативних емоцій набагато більше, ніж позитивних. Дуже багато накопичується болю, роздратування. Люди постійно під дією стресу та знаходяться в стані депресії. Щоб не піддаватися негативним емоціям, необхідно навчитися контролювати свої почуття. Учням були запропоновані деякі психологічні прийоми для набуття рівноваги.
Після бесіди всі учасники заходу переглянули відеофільм «Себя убить нельзя». Корисну та цікаву лекцію прослухали 55 учнів ліцею.
Цього дня спеціалісти ЦСССДМ також провели бесіди з використанням соціального відео сюжету на теми: «Сімейне насильство… Як його уникнути», «Конфлікти та їх наслідки: мистецтво спілкування» у ЗОШ №5.
Сімейне насильство – явище досить поширене серед усіх верств населення в усьому світі, незалежно від рівня освіти, статі, національної належності чи стану матеріального забезпечення.
Жорстоке поводження з дітьми і нехтування їхніми інтересами може мати різні види і форми, але результат завжди той самий: завдається серйозної шкоди здоров’ю, розвитку та соціалізації, нерідко насильство загрожує життю. Зазвичай, жертва страждає одночасно від декількох видів насильства. Що порадити в такій ситуації? Як допомогти? А найголовніше питання: хто повинен та має право втрутитись в сім’ю в такій ситуації?... Відповіді на ці та інші питання організатори заходу розповіли для батьків школярів 5-Б класу ЗОШ №5.
На завершення бесіди батьки переглянули соціальний відеофільм про сімейне насильство «Домашнє пекло».
Роботою охоплено 32 особи з числа батьків.