В Миколаївській ОДА відбулась презентація програмного забезпечення ПП «СОФТПРО+» у сфері геоінформаційних систем та геопорталів

Впровадження геоінформаційної системи містобудівного кадастру Миколаївської області сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату та створення прозорих і комфортних умов для роботи підприємців, застосування європейських стандартів управління територіальним розвитком, підвищення якості управлінських рішень завдяки моделюванню оцінки їх наслідків.

Так, у вівторок, 26 січня, відбулась презентація програмного забезпечення у цій сфері ПП «СОФТПРО+» за участю голови Миколаївської облдержадміністрації Віталія Кіма, першого заступника голови облдержадміністрації Георгія Решетілова, заступників голови облдержадміністрації Ігоря Кузьміна та Миколи Марінова.
 

«Реалізація цього проєкту в Миколаївській області  - для нас важливе і стратегічне завдання. Адже багатошаровість ресурсу дозволить нам сприяти поліпшенню інвестиційного клімату, працювати з територіальними громадами, зробити більш прозорою та комфортною роботу наших підприємців», - зазначив голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім.
 

За словами директора ПП «СОФТПРО+» Андрія Черіна запровадження геоінформаційних систем містобудівного кадастру передбачає створення бази даних про існуючу забудову з конкретизацією прив'язки об'єктів до певної території чи земельної ділянки.  Завдяки системі можна накопичувати й аналізувати інформацію про потрібну локацію, оперативно знаходити потрібні відомості та відображати їх у зручному для використання вигляді.
 

Тобто, за допомогою електронного відображення карт та схем поєднаного з інформацією про статистичні дані об’єктів формується потужний інструмент, що забезпечує пришвидшення прийняття рішень у галузі землеустрою, будівництва, та інвестицій.
 

На регіональному рівні геоінформаційну систему містобудівного кадастру впроваджено в Київській, Львівській, Харківській, Чернігівській та Івано-Франківській областях. 
 

Довідково

Містобудівний кадастр – це державна система зберігання і використання геопросторових даних про територію, адміністративно-територіальні одиниці, інженерно-геологічні умови, інформаційних ресурсів будівельних норм, державних стандартів і правил для задоволення інформаційних потреб у плануванні територій та будівництві, формуванні галузевої складової державних геоінформаційних ресурсів. Містобудівний кадастр є складовою частиною державної системи кадастрової документації, яка містить відомості про земельні, водні, лісові та інші ресурси і ведеться з урахуванням цих даних на державному, регіональному та районному рівнях.