відбулася прес-конференція міського голови Людмили Дромашко для журналістів місцевих засобів масової інформації

   14 березня 2016 року в приміщенні міської ради відбулася прес-конференція міського голови Людмили Дромашко для журналістів місцевих засобів масової інформації.
    На початку заходу міський голова повідомила, що минулого тижня відбулось засідання виконавчого комітету, на якому було прийняте рішення про початок 15 березня двомісячника з благоустрою. Людмила Григорівна закликала всіх долучитись до проведення двомісячника, адже роботи після зими дуже багато. «На цьому тижні заплановане проведення зустрічі з головами квартальних комітетів, на якій буде обговорене питання прибирання в місті та вивозу сміття на сміттєзвалище. Нажаль, якщо подивитись на ті ділянки, де комунальники нещодавно прибирали, ми бачимо, що результатів прибирання практично вже не видно – городяни викидають навіть сміття в пакетах посеред міста. Через отаку недбалість жителів щоденна робота комунальників зводиться нанівець. Якщо ми самі не будемо підтримувати порядок в нашому домі, то про те, що ми житимемо в чистоті не може бути й мови», - зазначила Людмила Дромашко.
    У продовження теми благоустрою міста Людмила Григорівна відповіла на питання щодо забезпечення мікрорайонів міста контейнерами для сміття, можливості будівництва в місті сміттєпереробного заводу та ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища вздовж дороги до хлібзаводу.
    «Контейнерами забезпечені багатоповерхівки, жителі яких укладали договори з КП «Комунсервіс», і сміття вивозиться відповідно до графіку. Але можна сказати, що навіть у мікрорайонах, де є контейнери люди викидають сміття або за будинком, або не доносячи його до контейнерного майданчика, тому проблеми також є. На сьогоднішній день розміщення контейнерів не практикується в приватному секторі. Практика розміщення контейнерних майданчиків «прижилась» лише в мікрорайоні Котоджі. Кілька років тому піднімалося питання щодо забезпечення контейнерами кожного подвір’я. Повинна була працювати наступна схема: жителі будинку повинні брати контейнер на відповідальне зберігання і у певний день, відповідно до графіка, вивозити його за межі подвір’я для вивозу сміття. Нажаль, ми не знайшли спільної мови з жителями, щоб надати на відповідальне зберігання контейнери, таким чином ця програма не спрацювала. У приватному секторі важко забезпечити збереження контейнерів. Лише протягом цієї зими було вкрадено не менше 20, навіть із майданчиків біля багатоповерхівок. Нажаль, ентузіастів, які б виявили бажання відповідати за збереження контейнерів від імені усіх жителів мікрорайону немає. Щодо будівництва сміттєпереробного заводу – це інвестиційний проект, поданий на розгляд облдержадміністрації для включення його до фінансування з державного бюджету. Але відповіді по ньому, нажаль, немає. Це вартісний проект, який сьогодні місту самотужки не під силу реалізувати. Питання утилізації потребує вирішення, і це проблема не лише нашого міста. Несанкціоноване сміттєзвалище вздовж дороги до хлібзаводу ми не можемо включити до плану прибирання – воно знаходиться на території району. Для прибирання там потрібні чим
алі ресурси, а всі кошти, які ми мали в своєму активі вже розподілені і перерозподіляти нічого. Взагалі, на благоустрій міста владою виділено 4 млн. грн., але сюди включається зимове утримання доріг, прибирання кладовищ, заплановане перед поминальними днями, облаштування майданчиків, придбання контейнерів, озеленення міста, прибирання вулиць протягом року – і це не вичерпний перелік. Тобто насправді цих коштів замало. Якщо говорити про потреби, то управління житлово-комунального господарства міської ради подавало потребу понад 40 млн. грн., а виділити ми змогли лише десяту частину необхідного», - зазначила, відповідаючи на питання Людмила Григорівна.
    Посадовець розповіла про ситуацію з обслуговуванням абонентів ТОВ «Енетеп» і КП «Тепло», зазначивши, що на сьогодні ні один абонент, який отримував централізоване опалення не забезпечений теплом. Тиждень тому було відключене ТОВ «Енетеп» за борги за газ, а в п’ятницю КП «Тепло» було відключене від енергозабезпечення. «Нафтогаз» наклав арешт на рахунки КП «Тепло», де 100% коштів, які надходять на ці рахунки одразу надходять до «Нафтогазу» на погашення боргів по газу. Відповідно паралельно створюється заборгованість за електроенергію, по заробітній платі та податках. Тобто на сьогоднішній день робота підприємства паралізована. У зв’язку з тим, що у 2016 році немає такої статті видатків у державному бюджеті, як між тарифна різниця, комунальне підприємство «Тепло» не має можливості розрахуватися за електроенергію. Це величезна проблема, для вирішення якої ми звертаємося в усі інстанції, але, нажаль, позитивної відповіді немає.
На запитання щодо часу початку ремонту дорожнього покриття в місті Людмила Дромашко зауважила, що, по-перше, наразі є депутатський запит, де депутати прийняли рішення щодо перевірки стану доріг після ремонту, проведеного у 2015 році. І до того часу поки комісія не обстежить всі відремонтовані ділянки і не дасть пропозиції щодо ремонту доріг у цьому році, роботи розпочаті не будуть. По-друге, коштів, передбачених для ремонту доріг, немає. Тобто ми чекаємо перевиконання бюджету. Питання здійснення ремонту будуть вирішувати депутатські комісії, які займаються цим питанням.
    Пролунало і запитання щодо можливості зміни керівництва КП «Первомайський міський водоканал», на яке міський голова повідомила, що на сьогоднішній день на підставі рішення суду, яке надійшло 5 березня, розпорядженням міського голови Шурко Сергій Васильович відсторонений на період проведення розслідування і прийняття рішення. Виконує обов’язки керівника головний інженер комунального підприємства Сергій Володимирович Бойчук. Контракт на такі періоди не укладається. Посадовець також надала роз’яснення щодо питання повірки лічильників, яке наразі є досить резонансним. З 1 січня вступила в дію Постанова Кабінету міністрів України, яка передбачає здійснення повірки лічильників за рахунок підприємства. Але в переліку робіт КП «Первомайський міський водоканал», передбаченому тарифом, повірки лічильників немає. Ця постанова дає право підприємствам, які надають послуги, перераховувати тарифи з метою включення до них послуги повірки лічильників. Це питання буде обов’язково обговорюватися на засіданні відповідної робочої групи. І люди повинні розуміти, що при перегляді тарифів, вони будуть збільшені, адже у нас тарифи затверджені в 2014 році, а за цей період змінились розмір мінімальної заробітної плати, вартість електроенергії, вального. Сталося чимало змін, які ведуть до збільшення тарифу. Тому городяни повинні бути готові. Адже при перегляді не можна тільки повірку лічильників включити в тариф, а всі інші складові не змінювати. Питання буде детально вивчене депутатською комісією, і перед прийняттям рішення щодо перегляду тарифу будуть зважені всі за і проти.
Не без задоволення мер міста розповіла і про приємне, а саме заходи, що пройшли в місті з нагоди прощання з Масляною. Людмила Григорівна подякувала всім організаторам та учасникам свята, адже воно відбулось виключно завдяки ентузіазму працівників виконавчих органів міської ради, а з огляду на складну фінансову ситуацію, організувати зараз подібний захід досить непросто. Бюджетники зробили свято для своєї громади, для людей, які потребують. Дуже приємно, що на святі були діти, адже подібні заходи знайомлять з національними звичаями та традиціями, вчать їх дотримуватись та шанувати.
    Журналісти також отримали відповіді на питання щодо проходження процесу децентралізації, боротьби зі стихійною торгівлею, здійснення стерилізації бродячих собак та інші.