Відбулось засідання «круглого столу» на тему: «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми у м.Первомайськ Миколаївської області»

З метою сприяння гідному та безперешкодному доступу осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та вразливих верств населення до допомоги, гарантованої державою у місті Первомайську, 04 лютого 2020 року під головуванням міського голови Людмили Дромашко відбулось засідання «круглого столу» на тему: «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми у м.Первомайськ Миколаївської області».

На розгляд учасників круглого столу було представлено огляд основних питань щодо формування та реалізації державної політики з протидії торгівлі людьми в Миколаївській області; виконання Соціальних питань комплексних програм підтримки сім’ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2017-2021 роки та їх фінансування; питання розбудови Національного механізму взаємодії в Миколаївській області; взаємодію суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми; свідомого ставлення до проблеми торгівлі людьми, необхідності активізації роботи з виявлення, перенаправлення та забезпечення постраждалим безперешкодного доступу до послуг, гарантованих державою. За результатами спільної роботи були розроблені рекомендації «круглого столу».

Обговорити нагальні питання долучились заступник міського голови, начальник управління соціального захисту населення міської ради Ольга Колесніченко, директор Миколаївського фонду «Любисток» Маргарита Пархоменко, заступник начальника управління соціального захисту населення з питань організації роботи з сім’єю Наталія Гонтарук, керівники і фахівці організацій та установ соціальної, медичної та освітянської галузей міста, Первомайського відділу поліції ГУНПУ в Миколаївській області.

«Круглий стіл» проведено управлінням соціального захисту населення міської ради за ініціативи Миколаївського благодійного фонду «Любисток». Учасники засідання круглого столу подякували організаторам і відзначили інформаційну насиченість та корисність заходу.

До відома: Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням примусу, або шляхом підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію. Тому покарання злочинців, які здійснюють торгівлю людьми, є ще одним важливим завданням держави.

А вона пропонує повний спектр допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Людина, яка постраждала від цього злочину, звернувшись до управлінням соціального захисту населення міської ради, має право на отримання відповідного статусу, а також отримати повний спектр допомоги: медичної, правової, соціальної, а також одноразової матеріальної допомоги.

Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації.