відбувся круглий стіл, ініційований громадською організацією «Первомайський міськрайонний благодійний фонд ромів «Ніво дром»

18 березня 2016 року в читальному залі центральної міської бібліотечної системи відбувся круглий стіл, ініційований громадською організацією «Первомайський міськрайонний благодійний фонд ромів «Ніво дром».
В заході взяли участь: міський голова Людмила Дромашко, секретар міської ради Наталія Сабліна, начальник управління культури, національностей, релігій, молоді та спорту міської ради Наталія Олішевська, головний лікар Первомайської центральної міської багатопрофільної лікарні Олег Чекрижов, головний лікар Первомайської центральної районної лікарні Віктор Готка, начальник сектору відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області Володимир Затворницький, представники управління освіти міської ради, управління соціального захисту населення, депутати міської ради, представники районної влади та засобів масової інформації.


    Під час виступу заступник голови організації Віктор Зосімов зазначив, що благодійний Фонд «Ніво дром» створений ще у 2006 році, але фактично він починає працювати тільки зараз. В своїй роботі члени організації керуються Розпорядженням Кабміну України від 11 вересня 2013 року «Про Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 р.» та затвердженим ним Стратегічним планом до 2020 р.».
    Своїм завданням представники ромської організації в першу чергу бачать встановлення контактів з ромами, які проживають в регіоні, виявлення і пошук шляхів вирішення їх проблем.
«Ми хочемо будувати нашу роботу, спираючись на допомогу місцевої влади: в місті та районі, тому що робота з цією категорією населення - це спільне завдання і влади і громадських організацій, адже уряд України вимагає від органів влади розробки ефективної державної концепції етнонаціональної політики, яка має стати пріорітетним завданням держави у сфері міжнаціональних відносин», - зазначив Віктор Зосімов.
    Присутні погодились, що необхідно вирішувати проблеми працевлаштування ромів, отримання паспортів та реєстрації за місцем проживання, отримання соціальної допомоги. Освітній рівень ромської національності є вкрай низьким, значна частина зовсім не має освіти, також є і проблема володіння ромами державною мовою, правове виховання та багато інших.

    З питань державної політики щодо стратегії захисту й інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство на період до 2020 року доповіла директор Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» Ольга Жмурко (м. Київ).
    Тож, відповідаючи на питання: «А чи хочуть самі роми інтегруватися в українське суспільство?», відповідь ясна: це залежить від нас: які умови життя ми створимо для них, щоб вони відчули себе українськими громадянами.