ЗАХИСТИ І ЗБЕРЕЖИ ПЕРВОЦВІТИ!

ЗАХИСТИ І ЗБЕРЕЖИ ПЕРВОЦВІТИ!

Ранньоквітучі рослини сьогодні зменшують свою чисельність та поширення, через те, що стають жертвами рослинних браконьєрів, а тому занесені до Червоної книги України. Зокрема, це всі види підсніжників,  білоцвітів, майже всі види шафранів (крокусів), сну, рябчиків тощо.

Щовесни на території України і суміжних країн надзвичайно великих обсягів набуває торгівля первоцвітами - ранньоквітучими весняними рослинами. Важливо розуміти, що всі підсніжники, сон–трава, проліски, цикламени та крокуси України охороняються! Деякі вже знаходяться на межі повного знищення (наприклад цикламен Кузнєцова у природі зустрічається лише у Криму на площі менше 100 га). Масовий збір на продаж квітконосів рідкісних рослин призводить до послаблення, а у незначних за площею місце зростаннях і до повного виродження а потім і вимирання популяції. Дуже часто первоцвіти знищуються з корінням, що призводить до фізичного їх  зникнення.  Багато видів ранньоквітучих рослин (проліски тощо), що не занесені до Червоної книги, охороняються охоронними списками тих областей, на території яких зростають і їх збір також заборонений. Серед стрімко зникаючих рідкісних первоцвітів усі види підсніжників, білоцвітів, сон-трави, диких тюльпанів, шафранів й добре відома нам черемша або цибуля ведмежа.

  Зірвані підсніжники гинуть за два дні. Тому для того, щоб довезти їх «свіжими», рослини виривають з корінням (бульбами). І більше вони не ростуть.

      Кожної весни в Україні зникає 20 мільйонів первоцвітів.  

      Згідно зі ст.90 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення (КУпАП) на порушників накладається штраф від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутих рослин. За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, ст.88-1 КУпАП передбачено накладення штрафу від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  Крім того, за кожну знищену червонокнижну ранньоквітучу рослину розмір компенсації за шкоду становить одну  мінімальну заробітну плату. 

Щороку в Україні проводиться кампанія "Первоцвіт", направлена на припинення збору, перевезення та торгівлі зникаючими первоцвітами. Вона починається ще у січні, із першими підсніжниками, а закінчується у кінці травня, коли відквітують останні конвалії. Після ж первоцвіту провадиться боротьба з літньою торгівлею.

Якщо ви бачите людину, яка продає первоцвіти, ви можете зробити продавцю зауваження, або ж  звернутись до поліції чи екологічної інспекції, про що буде складено протокол. Дане правопорушення  розглядається в суді. Зателефонуйте за номером «102», у разі виявлення порушення.

           НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ!!!!».