Матвієнко Андрій Віталійович

…І ще один…упав на полі брані,
Пташиною знялась душа у вись,
А в серці, материнськім, - свіжа рана…
Чи думала вона про це колись,
Що сина доведеться їй ховати…

Матвієнко Андрій Віталійович народився в смт. Арбузинка 07.11.1985 року. Дитячий садок та школу відвідував в селі Кузнецове Доманівського району. Закінчивши 11 класів Андрій вступив до КІРУЕ в м. Кіровоград. 2007 року закінчив інститут, влаштувався на роботу до одного з відділень Приватбанку у Кіровограді, користувався повагою в колективі. Згодом відслужив в лавах Збройних сил України.

На війну вирушив добровольцем. З перших днів приймав участь в бойових діях антитерористичної операції. Під час руху автоколони, яка поверталася з виконання завдання по захисту рубежів на Державному кордоні України, поблизу селища Лисиче – пункт пропуску «Успенка» (Донецька область), автомобіль УАЗ, в якому знаходився Андрій, підірвався на радіокерованому пристрої типу «фугас». Важкопораненого прикордонника за допомогою сан авіації було евакуйовано до військово-польового шпиталю, де він від важких ран помер 07.08.2014 року.

Поховано Андрія в м. Кіровоград, Ровенське кладовище, Алея Слави.

Без Андрія лишились дружина й донька Олександра.

Молодший сержант Державної прикордонної служби України А.Матвієнко за особливу мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі високопрофесійне  виконання службового обов’язку» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Нагороджений відзнакою Кіровоградської області «За мужність і відвагу» (посмертно). Рішенням виконкому Кіровоградської області від 26.08.2014 року нагороджений відзнакою «За заслуги ІІ ступеня» (посмертно).

23 лютого 2016 року Кіровоградська міська рада своїм рішенням перейменувала вулицю Башкірська на вулицю Андрія Матвієнка.

27 лютого 2016 року на фасаді Кіровоградського інституту комерції відкрито пам'ятну дошку Андрію Матвієнку.

Герої не вмирають! Бо куля душі не вбива.
Їх імена пам’ятають. Безсмертним є їхнє життя.