Таланти Первомайщини

Таланти Первомайщини


Качанова Оксана Олександрівна,1978 року народження, інвалід з дитинства І групи. Проживає разом із батьками по вул. Радищева, 9, де й проводить більшість часу. Оксана веде активний спосіб життя, постійно приймає участь у виставках робіт інвалідів на місцевих святах, а в 2006 року за свої роботи отримала диплом за участь у виставці робіт з нагоди дня інваліда в м. Миколаєві та в м. Києві. Займається художнім розписом дощечок, які дарує своїм родичам, близьким та друзям.
Завжди мріяла багато подорожувати та знаходити нових друзів.
Під час зимового періоду погодні умови обмежують можливість пересуватися на інвалідному візку, але Оксана, дивлячись на квітучі фіалки вдома на підвіконні з нетерпінням чекає весни та не полишає мрію щодо подорожей…

Смелянець Світлана Валеріївна, 1976 року народження, інвалід II групи загального захворювання. Закінчила Первомайське вище медичне училище, за фахом медсестра. За станом здоров’я працювати не може. Займається плетінням дитячих речей та серветок. Свої вироби дарує дітям з дитячого будинку. Також постійно приймає участь у місцевих виставках.

Качеровський Віталій Володимирович, 1959 року народження, проживає в м. Первомайську (індекс 55200) по вул. Енгельса, 39/4. В 1986 році закінчив художнє училище в Ростові-на-Дону. З 1986 по 1989 рік працював викладачем в Первомайській художній школі. Займався оформленням інтер’єрів приміщень.

Картини пише понад 20 років. До 8 Березня 2008 року планує провести персональну виставку-продаж своїх картин, а виручені кошти передати міському дитячому притулку.

 

 

 

 

Тріо "Мальви"

11 квітня 2009 року в міському Будинку культури за сприянням управління культури, спорту та молодіжної політики міської ради відбувся звітний концерт вокального тріо «Мальви» на присвоєння звання народного. Протягом чудового концерту, який складався з двох частин лунали пісні різного характеру та жанрів: сумні і веселі, народні і патріотичні (загалом близько 17 творів).

Поважне журі, до складу якого увійшли як представники місцевої мистецької ниви, так і посадовці з обласного управління культури, високо оцінили виступ трьох чарівних і талановитих жінок, чистоту інтонації, рівень хорової культури виконання. 

Майже два десятиліття вони співають разом.

Вперше вони зустрілися в двох творчих колективах: ансамблях української народної пісні «Червона калина» та сучасної пісні «Натхнення», якими керувала Л.М.Царьова. Саме тут і народилось вокальне тріо, але ще без назви.

Дев'ять років тому вокальне тріо стало працювати самостійно під поетичною назвою «Мальви». Це самобутній творчий союз талановитих людей, щиро закоханим в пісню у складі Ольги Коник, Ольги Христенко та Катерини Ковтун. Різні долі у цих чудових жінок, але поєднала їх самовіддана любов до пісні.

Тріо «Мальви - колектив добре відомий у нашому місті, в області і за її межами. Про їх успіхи свідчать численні нагороди. Вони були двічі (у 2003 р. та 2007 р.) удостоєні звання лауреатів обласного конкурсу солістів та вокальних ансамблів, присвячених пам'яті О.Прісенка і нагороджені преміями Гран-Прі. На Всеукраїнському пісенному фестивалі ім. М.Машкіна (2004 р.) у м. Іршаві (Закарпаття) «Мальви» зайняли IV місце.

В травні 2004 р. відбувся звітний концерт творчих колективів області в рамках Всеукраїнського творчого звіту майстрів мистецтв та художніх колективів під патронатом Президента України, присвячений 60-річчю визволення Миколаївщини від фашистських загарбників. У звітному концерті брали участь кращі колективи усіх районів області. Первомайськ був представлений тріо «Мальви» міського Будинку культури.

Київське журі, очолюване професором Лесею Дичко, високо оцінило злагодженість співу, красу голосів, злиття їх та глибинне відчуття стилю української пісні, було вражене та зачароване первомайськими «Мальвами».
В 2005 р. на фестивалі - конкурсі військово-патріотичної пісні «Афганістан звучить в моїй душі» у м. Миколаєві були нагороджені «Призом глядацьких симпатій». В Національному палаці культури та мистецтв, в столиці нашої України, вокальне тріо «Мальви» взяли участь у Форумі національних культур «Всі ми діти твої, Україно!» і були нагороджені Дипломом.

В травні 2006 р. проходив IV фестиваль слов'янських народів і знову тріо було нагороджено Дипломом.

В 2008 році в м. Братському «Мальви» завоювали свою третю премію Гран-Прі на обласному фестивалю авторської творчості «Мій рідний край». В тому ж 2008 році стали лауреатами обласного огляду народної творчості «Мій рідний край, оспіваний піснями».

12-13 грудня 2008 року у м. Дніпропетровську проходив II Всеукраїнський фестиваль пісні «Чорнобильські мотиви», присвячений Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Вокальне тріо «Мальви» посіло II місце і були нагороджені Дипломом та цінним подарунком.

До 70-річчя Миколаївської області нагороджені грамотою обласного відділу культури за високу виконавську майстерність, розвиток вокально-хорового жанру на Миколаївщині. Тріо «Мальви» неодноразово нагороджувалось грамотами міського голови.

Не перелічити всіх пісень із творчого доробку самобутнього, талановитого колективу. Перевагу вони надають акапельному співу, що свідчить про високий рівень виконавської майстерності та вокальної культури. Щодо творів із супроводом, то вони теж завжди бездоганні завдяки їх незмінному концертмейстеру Ларисі Найдьоновій.

Надзвичайна вимогливість до репертуару, гармонійне поєднання високої поезії та гарної музики забезпечує успіх цьому колективу. І це не дивно, тому що свої пісні співачки пропускають через своє серце, душу, співають, ніби останній раз в житті.

Метою творчого колективу «Мальви» є те, щоб їх пісні були не для миттєвого задоволення, а для душі. Хто слухав у їх виконанні пісні «Бережіть себе», «Народилась пісня», «Від Бога», «Чом, чом, чом, земле моя» та інші, той не міг не замислитись про сутність життя на землі, не зможе бути байдужим до навколишнього, не відмовить у допомозі іншим. Пісні у виконанні вокального тріо «Мальви» пронизані якоюсь гострою, аж болісною, глибокою любов'ю до рідного краю, до людей, до всієї України. Вони щедро заквітчують серця слухачів багатством-розмаєм народних і сучасних пісень.

«Мальви» цвітуть, і ще довго цвістимуть, бо мають в серці те, що не вмирає - святу любов до пісні, до прекрасного.

 

Зберегти композицію (800kb): "Садок Вишневий"

Прослухати композицію з сайта: