Концепція реформування податкової системи

Оприлюднено Концепцію реформування податкової системи (далі - Концепція, http://minrd.gov.ua/data/files/22855.рdf) для обговорення громадськістю та представниками бізнесу (до 8 вересня 2014р.) Зокрема, передбачено створити Службу фінансових розслідувань, а також:

 1.Скоротити кількість податків і зборів з 22 до 9. При цьому пропонується низку податків скасувати, а деякі - об'єднати:

  •  акцизний податок (акцизний податок, а також збір за першу реєстрацію транспортного засобу, екологічний податок (з палива), збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераціиними установками);

  •  екологічний податок (екоподаток (крім палива) та збір за спецвикористання лісових ресурсів),

  • рентна плата (плата за користування надрами, збір за користування радіочастотним ресурсом України; збір за спеціальне використання води);

  • податок на нерухоме майно (податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та плата за землю);

  • єдиний податок (єдиний податок та ФСП).

2. Перевести податок на нерухоме майно та ФСП із загальнодержавних до місцевих податків.

3. Реформувати податок на прибуток підприємств. Пропонується: встановити єдиний облік, оснований на стандартах бухобліку; за базу оподаткування встановити фінансовий результат, визначений за правилами бухобліку, скоригований на обмежену кількість податкових різниць. Кількість податкових різниць скоротити з 49 до 3: амортизація, формування резервів, фінансові операції (операції з цінними паперами, відсоткові витрати).

4. Вибрати одну з двох запропонованих моделей обкладення ЄСВ. А саме - нараховувати на фонд оплати праці згідно з моделлю 1 - фіксовану суму ЄСВ за ставкою 37 % розміру мінімальної зарплати, далі - МЗП (у 2014 році - 450,66 грн.), відсоткову суму ЄСВ за ставкою 19 % (нараховується на суму зарплати, що перевищує розмір МЗП) або згідно з моделлю 2 - відповідно 41% (у 2014 році - 499,38 грн.) і 15 %. Утримання ЄСВ із зарплати передбачається залишити за ставкою 3,6 %.

5. Вибрати одну (найбільш оптимальну) із 6 моделей обкладення ПДФО. Мова про те, щоб запропоновані розміри сум перевищення місячної зарплати над МЗП обкладати за відповідними ставками: 10, 15, 20, 25 %. Уніфікувати ставки ПДФО для всіх видів пасивних доходів (зокрема, у вигляді дивідендів, які виплачуються фізособам), застосувавши ставку ПДФО 15 % замість діючої ставки 5 %

6. За основними податками (податок на прибуток, ПДФО, ПДВ, ЄСВ, акцизний, екологічний та ін.) установити єдиний звітний період - квартал, а звітність (податкову, статистичну, з ЄСВ) подавати в єдине вікно органу Державної фіскальної служби.

Відділ обслуговування платників податків