Новини Миколаївської ОДА
Велике Будівництво» на Миколаївщині: Продовжується капітальний ремонт Вільнозапорізького центру культури та дозвілля
Реконструкція центру культури та дозвілля Вільнозапорізької сільської ради на Миколаївщині виконується в рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике Будівництво».
Після ремонту заклад перетвориться на популярне місце відпочинку для дорослих та дітей.
Проєктом передбачено розміщення в приміщенні закладу бібліотеки, а у внутрішньому дворику розташується літній кінотеатр.
Також на прилеглій території розташують баскетбольно - волейбольний майданчик. Він буде вкритий штучним покриттям з гумової крихти на бетонній основі та огороджений конструкцією з полімерним покриттям.
Наразі на об'єкті вже виконано тинькування зовнішніх стін та утеплення будівлі, вже залито підлогу.
А от заливка вимощення будівлі зараз знаходиться в процесі виконання.
12 серпня 2021 року відзначається Міжнародний день молоді!
З цієї нагоди, управління молоді та спорту Миколаївської облдержадміністрації спільно з управлінням культури, національностей та релігій облдержадміністрації, за підтримки федерації волейболу та баскетболу Миколаївської області, компанії «ВіК» проводить ряд заходів.
Про це інформує управління молоді та спорту Миколаївської облдержадміністрації.
У четвер, 12 серпня, організовано вільний вхід до музеїв (для молоді 14 - 35 років, за пред’явленням паспорту громадянина України):
- Миколаївський обласний художній музей імені В. В. Верещагіна, м. Миколаїв вул. Велика Морська, 47;
- Музей суднобудування та флоту, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 4;
- Музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.», м. Миколаїв, вул. Лягіна, 5;
- Миколаївський обласний краєзнавчий музей, м. Миколаїв, вул. Набережна, 29.
12 серпня на волейбольних кортах міського пляжу «Стрілка» о 16:00 проводиться жіночий турнір з пляжного волейболу, присвячений Міжнародному дню молоді.
Призовий фонд 4000 грн.
Реєстрація для участі за посиланням: https://cutt.ly/5QPgpwg.
22 серпня на баскетбольному майданчику Миколаївського обласного яхт-клубу о 10:00 розпочинається змагання з баскетболу 3*3 Кубок МБК «Миколаїв». Реєстрація учасників змагань о 9:30 на місці проведення.
Запрошуємо учасників та глядачів до активного дозвілля!
Віталій Кім: Розпочато влаштування верхнього шару покриття на проспекті Героїв України
З 5 серпня Служба автомобільних доріг у Миколаївській області та підрядна організація «Автострада» розпочала влаштування верхнього шару покриття на проспекті Героїв України.
Про це на своїй сторінці у «Фейсбук» розповів голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім.
«Станом на 11 серпня робити з облаштування верхнього шару проспекті Героїв України завершено. Сьогодні дорожники почали робити фінальне асфальтування покриття від Інгульського мостового переходу у напрямку Тернівського "кільця"», - повідомив очільник області.
Також Віталій Кім зазначив, що для зручності містян та гостей міста роботи на ПГУ виконуватимуться переважно вночі.
Відео можна переглянути за посиланням: https://cutt.ly/qQPRjpG
Служба автомобільних доріг у Миколаївській області
Арбузинська селищна загальноосвітня школа №2 перетвориться на місце здійснення маленьких і великих мрій
Для кожної дитини, батьків і вчителів відновлення Арбузинської селищної загальноосвітньої школи I - III ступенів №2 ім. Т. Г. Шевченка - найочікуваніша подія. Сучасну будівлю закладу введено в експлуатацію в жовтні 1979 року.
Тепер, завдяки реалізації Програми Президента Володимира Зеленського "Велике Будівництво" тут з'являться нові вікна та двері, на зміну старій дощатій підлозі прийде сучасна з покриттям лінолеумом та керамічною плиткою, коридори та вестибюлі прикрасять підвісні стелі, внутрішні санітарні вузли стануть комфортними, до невпізнання оновиться прилегла територія і зовнішній вигляд будівлі. Щоб хлопчикам й дівчаткам з особливими потребами було зручно пересуватися передбачено встановлення сходового мобільного підіймача.
Все це без сумніву інвестиція у майбутнє, в розвиток 544 дітлахів, їх моральне і фізичне здоров'я. Водночас, школа – це місце, в якому працюють і повинні почуватися комфортно 36 педагогів та 20 працівників персоналу, що обслуговує.
І перші серйозні кроки у перетворенні загальноосвітнього закладу на місце здійснення маленьких і великих мрій вже зроблено. Протягом декількох днів демонтовано стару підлогу. Розпочалися підготовчі роботи.
Від Миколаївської області обрано 5 представників, які візьмуть участь у засіданні Палати місцевих влад Конгресу
У п’ятницю, 28 травня, голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім разом зі своїм заступником Юрієм Гранатуровим провели збори в режимі відеоконференції голів райдержадміністрацій, голів районних рад, міських, селищних, сільських голів Миколаївської області.
Під час зустрічі було розглянуто два важливі питання:
- визначення представників від Миколаївської області для участі в засіданні Палати Місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України;
- забезпечення участі творчих колективів територіальних громад Миколаївської області у мистецькій акції «Гімн України на Соборній площі у м. Миколаїв».
Щодо першого питання Віталій Кім поінформував, що 25 лютого 2021 року в рамках проведення Всеукраїнського форуму «Україна 30» відбулась Рада розвитку громад та територій. Під час цього заходу Президент України Володимир Зеленський оголосив про створення Конгресу місцевої та регіональної влад.
«3 червня 2021 року в м. Хмельницький відбудеться засідання Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. І відповідно до інформації Офісу Президента України, очікується такий формат участі від кожної області обирається 5 делегатів, які будуть безпосередньо присутні на засіданні Конгресу в м. Хмельницький», - повідомив очільник області.
Віталій Кім зазначив, що делегати визначаються на зборах голів райдержадміністрацій, голів районних рад, міських, селищних, сільських голів області, де пропонується обрати по 1 представнику від кожної з 5 категорій:
1. голова РДА;
2. голова райради;
3. міський голова міста – обласного центру;
4. міський голова міста обласного значення;
5. голова територіальної громади.
Всі інші члени Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України від області беруть участь у засіданні в режимі відеоконференції, без фізичної присутності в м. Хмельницький.
За результатами обговорення та відповідно до раніше названих категорій було обрано такі кандидатури:
1. Сергій Саковський – голова Первомайської райдержадміністрації;
2. Алєся Порхун – голова Первомайської районної ради;
3. Олександр Сєнкевич – Миколаївський міський голова;
4. Євгеній Величко – Вознесенський міський голова;
5. Олександр Поляков – Новоодеський міський голова.
Далі голова Миколаївської ОДА передав слово своєму заступнику Юрію Гранатурову, який в свою чергу нагадав учасникам зборів, що з метою гідного відзначення в Миколаївській області Дня Державного Прапора України та 30-ї річниці незалежності України, 5 червня з 10:00 у м. Миколаєві на Соборній площі та розі вулиць Адміральська – Соборна відбудеться мистецька акція «Гімн України» у форматі флешмобу за участю творчих професійних, аматорських, дитячих колективів, окремих виконавців Миколаївщини та всіх охочих приєднатися до цього заходу.
Під час проведення флешмобу відбуватиметься відеознімання для подальшого використання у фільмі, присвяченому 30-річчю незалежності України, що транслюватиметься на всеукраїнських телевізійних каналах.
«До участі у проведені мистецької акції залучаються: симфонічний оркестр Миколаївського коледжу музичного мистецтва, професійні, навчальні та аматорські колективи міста Миколаєва та сільських, селищних та міських територіальних громад Миколаївської області. Загальна кількість учасників флешмобу складатиме понад 1000 учасників», - зазначив Юрій Гранатуров.
За результатами зустрічі та з метою належного проведення заходу Юрій Гранатуров надав учасникам зборів ряд доручень та рекомендацій.
Команда управління з питань туризму та курортів Миколаївської ОДА в Дії
Сьогодні в рамках співпраці проведено зустріч з представниками Дія.Бізнес І Миколаїв в ході якої прийнято рішення щодо реалізації спільного, цікавого та масштабного цифрового туристичного проєкту.
Команда управління не втрачає жодної хвилини даремно.
Далі більше, слідкуйте за подіями!
Світлана Орещак Віталій Сівак Tatiana Volynets
#Миколаївщина #Миколаївська_область #РозвиваємоТуризмРазом #Миколаївщинатуристична #мандруйМиколаївщиною
На Миколаївщині вперше випустили 318 тис. екземплярів мальків щуки
Наразі продовжується відновлення водних біоресурсів у водоймах Миколаївщини. Так, сьогодні, 28 квітня, за ініціативи Миколаївської облдержадміністрації, до річки Південний Буг та Інгул було вперше випущено 318 тис. екземплярів мальків щуки. Вага одного екземпляра малька становила близько 0,1 г.
«Такий захід з зариблення водойм Миколаївщини щукою за час незалежності України відбувся вперше. У зв’язку з цим, це знакова подія для нашої області. Приємно ініціювати це питання та брати участь у цьому заході», - зазначив перший заступник голови Миколаївської ОДА Георгій Решетілов.
Георгій Решетілов наголосив, що зариблювати водойми Миколаївської області необхідно і восени цей процес обов’язково продовжиться.
Зараз є дуже важливим питання відновлення природних популяцій риб. І саме такі заходи допоможуть в цьому, а далі риба буде самовідновлюватися.
Контроль за процесом зариблення та охорону місць вселення водних біоресурсів здійснювали працівники Управління Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області.
Зазначимо, що зариблення річок Південний Буг та Інгул відбулося за рахунок державного бюджету.
Туристичний дайджест Миколаївщиною: Обов’язково відвідайте Миколаївську астрономічну обсерваторію
Найбільш унікальною пам'яткою Миколаєва можна назвати астрономічну обсерваторію.
Вона відкрита для всіх бажаючих. Тут проходять різноманітні заходи та виставки для відвідувачів. Цілий рік наукові співробітники охоче проводять екскурсії за умови безхмарного неба ввечері.
Також щороку обсерваторія проводить День відкритих дверей, присвячений Всеукраїнському фестивалю науки.
Довідково
Цей науково-дослідний інститут з'явився на світ ще в далекому 1821 році. Обсерваторія вважається найдревнішою у Східній Європі.
Заснованана була Олексієм Грейгом. Першим очільником обсерваторії став Карл Кнорре, який пробув на посаді керівника 50 років.
У квітні 2007 року Миколаївська астрономічна обсерваторія отримала офіційне повідомлення Національної комісії України у справах ЮНЕСКО про включення її до списку світової спадщини.
На даний час в обсерваторії ведуться роботи в області дослідження об’єктів навколоземного простору, динаміки тіл Сонячної системи, створення астрометричних каталогів зір, інформаційна підтримка астрономічних досліджень та астрономічне приладобудування.
Нагадаємо, як данину зоряному путівнику на честь 200-річчя Нацбанк випустив сувенірну монету номіналом 5 гривень та загальним тиражем у 35 тис. штук.
А вже у другому кварталі 2021 року Укрпошта випустить поштову марку "Миколаївська астрономічна обсерваторія. 200 років з часу заснування" ,тиражем - 130 тис. примірників.
Миколаївська астрономічна обсерваторія
#Миколаївщина #Миколаївська_область #Миколаївщинатуристична #мандруйМиколаївщиною #обсерваторія
Відновлюється ремонт ще одного туристичного напрямку
Т-15-07 Миколаїв – Парутине – Очаків – база відпочинку «Чорноморка» - маршрут до курортного містечка Очаків, який проходить вздовж Бузького та Дніпровського лиманів і сполучає собою мальовничі села Стару Богданівку, Козирку, Парутине, Дмитрівку, Куцуруб та інші з обласним і районним центрами.
Торік у рамках національної програми Велике будівництво було розпочато поточний середній ремонт трьох відрізків дороги Т-15-07. Перша трикілометрова ділянка автошляху наприкінці минулого року здана в експлуатацію, на двох інших, у районі Великої Коренихи та Козирки - влаштовано вирівнюючий шар покриття. Через настання зими роботи на об’єктах було призупинено.
Довгоочікуване квітневе тепло дало старт відновленню ремонтних робіт на перехідному об’єкті.
Минулого тижня на відрізку км 20+000 – км 22+400 у межах Козирки дорожні працівники влаштували фінішний шар покриття зі щебенево-мастикового асфальтобетону завтовшки 5 сантиметрів. Наразі підрядник перебазував техніку на ділянку км 6+300 – км 8+300 неподалік Великої Коренихи, де цими днями буде влаштовано верхній шар покриття.
Дорожники також виконують роботи з установки бордюрів та виготовлення полегшеного автопавільйону, який у подальшому буде встановлений для зупинки громадського транспорту у селі Козирка.
Відновлення траси Т-15-07 Миколаїв – Парутине – Очаків – база відпочинку «Чорноморка» по всій протяжності – пріоритетне завдання дорожників на найближчий час. Проте маємо нестримне бажання зробити її ще більш комфортною та доступною.
Натепер доопрацьовуємо проект ремонту інших ділянок траси, передбачивши улаштування велодоріжок та електроосвітлення вздовж автошляху від села Парутине до міста Очакова.
Сподіваємося, що у найближчому майбутньому можна буде з комфортом проїхатися курортним маршрутом не лише на автівці, а й на ровері.
Служба автомобільних доріг у Миколаївській області
В рамках «Великого Будівництва» у селі Галицинове будується сільська амбулаторія
Майже трьохтисячна громада села Галицинове Миколаївського району області незабаром вже отримуватиме якісні медичні послуги у новій будівлі амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Наприкінці минулого року між управлінням капітального будівництва облдержадміністрації та підрядною організацією укладено договір на будівництво вартістю понад 12 млн грн.
Станом на квітень 2021 тут тривають загальнобудівельні роботи:
влаштовано внутрішні стіни та цегляні перегородки;
на стадії реалізації утеплення перекриття.
З понеділка, 19 квітня, розпочинається монтаж покрівлі.
Сьогодні жителів населеного пункту обслуговують два лікарі, з якими підписано 2377 декларацій. Загалом медичними послугами закладу охорони здоров'я охоплено населення у кількості 2763 осіб.
Сьогодні стартує виставка місцевих видавництв «Миколаївська книга-2021»
Виставка місцевих видавництв «Миколаївська книга» є однією із центральних подій миколаївського культурного року.
У 2021 році виставка відбудеться онлайн з 19 по 24 квітня. В ці дні презентують 113 нових книг десять миколаївських видавництв та видавничих центрів, а саме: видавці Ірина Гудим, Василь Торубара, Лев Траспов, Павло Шамрай, Віктор Швець, видавництва «Іліон» та «Яслав», видавничі центри МОІППО, НУК ім. адмірала Макарова та ЧНУ ім. П. Могили.
Головними точками онлайн-доступу до подій «Миколаївської книги-2021» стануть сайти, ютуб-канали, фейсбук-акаунти, блоги організаторів та партнерів.
Онлайн-контент виставки буде представлений широким спектром відеопродукції: екскурсіями, оглядами, інтерв’ю з книговидавцями та авторами, буктрейлерами на книги миколаївських авторів, відеопрочитаннями творів тощо.
Зазначимо, що книжковий форум щорічно відбувається наприкінці квітня та приурочений до Всесвітнього дня книги і авторського права, який відзначається 23 квітня. Історія Форуму розпочалася ще в 2003 році, коли Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького ініціювала ідею створення локації, де могли б зустрічатися люди, зацікавлені в розвитку миколаївського культурного літературного середовища – автори книг і видавці, митці, любителі читання, де можна поспілкуватися, відпочити, наповнитися новими ідеями і враженнями, придбати нові книжки.
Захід відбувається за підтримки управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Миколаївської облдержадміністрації та управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради.
Традиційно головним організатором виступає Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького (http://niklib.com).
Слідкуйте за подіями «Миколаївської книги-2021» за #️⃣хештегами #Миколаївськакнига, #ЧитайМиколаїв, #Твоябібліотекапоруч.
Сучасне приймальне відділення – вчасна діагностика та надання допомоги в повному обсязі
Найважливіший напрям, який стосується життя і здоров'я жителів кожного регіону, так можна схарактеризувати реалізацію проєкту «Emergency» в рамках Програми Президента України «Велике будівництво». Капітальна реконструкція, а в окремих випадках будівництво, приймальних відділень в опорних медичних закладах сприяє створенню належних й комфортних умов для медиків і пацієнтів, насиченню установ сучасним устаткуванням.
На території КНП «Миколаївська обласна клінічна лікарня» Миколаївської обласної ради продовжують ремонт приміщення приймального відділення.
Тут вже виконали земельні роботи й влаштували фундамент приймального боксу. Адже у підсумку передбачено відокремлений в’їзд та виїзд санітарного автотранспорту з території закладу, зовнішнє освітлення на шляхах під’їзду та підходу, приймальний бокс для автомобілів екстреної допомоги на один автомобіль з наскрізним проїздом.
В підвальній частині будівлі проклали трубопроводи водопостачання та водовідведення. Окремі приміщення оздобили плитами Кріплат СМЛ та влаштували перегородки з оздобленням Кріплат ГКЛ плитами – по завершенні робіт у відділенні функціонуватимуть кабінети для персоналу, загальномедична зона, палата тимчасового перебування хворих, ізолятори для агресивних осіб та інфекційних хворих, діагностичний блок, рентген-операційна в кардіологічному відділенні. Працівники підрядної організації вже встановили двійку медичних дверей та двоє металопластикових у реанімаційне відділення та коридор.
Бійці у білих халатах на передовій боротьби з пандемією СOVID – 19 радіють таким змінам. Адже кожне нове відділення, а приймальне тим більше, це додатковий шанс здійснення необхідної діагностики, надання допомоги в повному обсязі та рятування людських життів.
КНП «МОКЛ» МОР власним автотранспортом здійснює транспортування медичного персоналу та пацієнтів до центру нефрології та гемодіалізу підприємства
06 Квітня 2021
Наразі, коли в Миколаївській області запроваджені додаткові посилені обмежувальні протиепідемічні заходи, автотранспортом КНП «Миколаївська обласна клінічна лікарня» Миколаївської обласної ради здійснюється транспортування медичного персоналу та пацієнтів, з урахуванням часу проведення гемодіалізу та місця їх проживання, до центру нефрології та гемодіалізу підприємства.
Крім того, всі пацієнти які потребують лікування методом екстракорпорального гемодіалізу в амбулаторних умовах, забезпечені спеціальними перепустками для проїзду в громадському транспорті.
Станом на 06.04.2021, жоден пацієнт з хронологічною нирковою недостатністю не перервав лікування через запровадження на території м. Миколаєва додаткових посилених протиепідемічних заходів.
Сезон «Великого Будівництва» – 2021 на Миколаївщині набирає обертів
Перша ластівка ремонтно-будівельного сезону 2021 року у дорожній галузі уже на старті. Мова йде про об’єкт: «Реконструкція автодороги Н-24 Благовіщенське-Миколаїв (через м. Вознесенськ), км 183+200 – км 185+800», який буде реалізований у рамках Програми Президента «Велике Будівництво».
Так званий Троїцький міст, що знаходиться одразу за містом Нова Одеса був побудований у далекому 1958 році та востаннє відновлювався у 1988 році.
Потреба у реконструкції виникла через аварійний стан мосту та велику кількість ДТП, які траплялися на цій ділянці автошляху.
Проектом реконструкції передбачено спрямлення траси та будівництво на ній нового мосту, довжиною 109 метрів. Існуючий міст через річку Гнилий Єланець по завершенню будівництва спрямленої ділянки траси підлягає розбиранню.
На сьогоднішній день, на об’єкті реконструкції виконано підготовчі роботи:
Викорчовування порослі та вирізання чагарників;
Зняття рослинного шару;
Установка труби для пропуску води;
Улаштування будівельного майданчика та тимчасової під’їзної дороги;
Перебазування будівельної техніки на об’єкт;
Проведення георозвідувальних робіт, шляхом буріння свердловин;
Буріння свердловин для бетонування каркасів;
Заготовлення каркасів;
Перевезення 70-тонного крану на об'єкт реконструкції.
Наразі тривають роботи з влаштування об'їзної дороги та переносу кабелів.
Фахівці Служби автодоріг разом з генеральним підрядником, мостовиками та проектантами постійно знаходяться на об’єкті реконструкції. Відпрацьовують подальші алгоритми взаємодії, погоджують схеми та графіки.
Служба автомобільних доріг у Миколаївській області
.
Керівництво Миколаївської облдержадміністрації вакцинувалося від COVID-19
Сьогодні, 6 квітня, щеплення від коронавірусної інфекції COVID-19 отримали перший заступник голови облдержадміністрації Георгій Решетілов та заступник голови облдержадміністрації Ігор Кузьмін.
Ігор Кузьмін зазначив, що COVID-19 є дуже небезпечною хворобою, а вакцинація є дієвим захистом від неї.
У свою чергу, Георгій Решетілов повідомив, що лише вакцинація допоможе виробити спільний імунітет, зменшити кількість захворілих та взагалі нормалізувати життя.
Після імунізації вакциновані перебували деякий час під наглядом медпрацівників у спеціально відведеній кімнаті і наразі почуваються добре.
Керівництво Миколаївської облдержадміністрації закликає всіх громадян вакцинуватися, адже це допоможе імунній системі розпізнавати інфекцію і виробляти антитіла для боротьби з нею. Варто пам’ятати, що вакцинація — це ефективний спосіб захистити себе від COVID-19.
Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім про стан захворюваності на
коронавірусну інфекцію COVID-19 по Миколаївській області на 05.04.21:
«Стан захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19 по Миколаївській області на 05.04.21.
Поки про вихід із "червоної" зони казати зарано.
Щодо порушників карантинних обмежень - будемо з ними працювати в рамках чинного законодавства».
Посилання на публікацію: https://fb.watch/4HG_0mttW1/
Усі вакцини AstraZeneca проти COVID-19, незалежно від країни виробництва, є взаємозамінними
05 Квітня 2021
Людям, яким зробили перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca/Covishield, виготовленою індійським Інститутом сироватки крові, можна робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленою на інших виробничих майданчиках. Такі рекомендації Міністерству охорони здоров’я України надала Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ).
Вакцина AstraZeneca (AZD1222) виробництва Інституту сироватки крові Індії (Covishield) та вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), є ідентичними за складом та технологіями виготовлення, не розглядаються як різні вакцини та є взаємозамінними, пояснили в НТГЕІ.
Водночас експерти попереджають, що вакцини різних типів та створені різними компаніями не є взаємозамінними. Тобто людей, які отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щепити другою дозою вакцини іншого типу, наприклад мРНК-вакциною від Pfizer-Biontech або інактивованою вакциною CoronaVac/Sinovac, бо щодо цих препаратів недостатньо даних про взаємозамінність та вони можуть відрізнятися за технологіями виготовлення.
Міністерство охорони здоров'я гарантує, що вакцина для другого щеплення всім, хто щепився першою дозою, буде в достатній кількості та доступною.
Нагадаємо, що МОЗ збільшив інтервал між введенням першої та другої доз вакцини Covishield/AstraZeneca до 12 тижнів. Відповідно, щеплення другою дозою вакцини проти COVID-19 повинно розпочатись не раніше ніж в середині травня для осіб, які були щеплені в Україні першими.
23 лютого 2021 року, Україна отримала першу партію з 500 тис. доз вакцини AstraZeneca/Covishield, виробленої в Індії під локальною назвою Covishield та придбаної державним коштом.
Україна також очікує в квітні отримати у межах глобальної ініціативи COVAX 360 тис. доз вакцини AstraZeneca-SKBio, яку також виробляють за ліцензією AstraZeneca у Південній Кореї.
Як відомо, уряд Індії тимчасово призупинив експорт вакцини AstraZeneca/Covishield, щоб задовольнити внутрішній попит.
Більше інформації про типи вакцин та про вакцинацію проти COVID-19 отримуйте на сайті vaccination.covid19.gov.ua та за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19.
Освіта без бар’єрів: університети для літніх людей та адаптаційні центри для студентів та учнів
31 Березня 2021
В Україні пропонують розвивати систему освіти для дорослих та відкрити у вишах центри підтримки студентів, які будуть надавати послуги адаптації учням, що мають особливі освітні потреби. Головна мета цих заходів – створити рівні можливості та вільний доступ до освіти для всіх, незалежно від віку або стану здоров’я.
З бар’єрами в освіті стикаються представники різних суспільних груп. І діти з інвалідністю, і діти з віддалених районів у громадах, люди похилого віку, або мами, які через довгу декретну відпустку втратили кваліфікацію. Саме тому фахівці пропонують подивитися ширше на питання доступності освіти.
“Ми розглядаємо безбар’єрність, як філософію, що відкриває вільний доступ не лише для людей з інвалідністю, але й літніх людей, молоді, жінок, батьків з маленькими дітьми до освіти. Тобто створює рівні можливості для всіх для навчання та розвитку”, – зазначає провідна експертка проєкту, голова громадської організації “Безбар’єрність” Тетяна Ломакіна.
Експерти розробили пакет ініціатив, який покликаний створити умови для навчання протягом усього життя і отримання необхідних знань у доступний та зручний спосіб.
Наприклад, пропонується розвивати систему Університетів третього віку для літніх людей. Також планується створити вебресурс, де навчальні матеріали таких університетів будуть у вільному доступі. Щоб літні люди мали можливість навчатися з дому. Це дозволить людям на пенсії не замикатися у чотирьох стінах, спілкуватися, залишатися активними членами суспільства.
Окрема увага приділяється розвитку неформальної освіти. Створенню курсів, тренінгів, освітніх платформ, які зроблять актуальні знання доступними для всіх охочих. Зокрема, пропонується поширювати практики неформальної професійної освіти на підприємствах. Тобто доросла людина зможе протягом усього життя отримувати нові навички, актуальні знання, за потреби швидко змінювати професію та залишатися конкурентоспроможною на ринку праці.
Позитивні кейси впровадження інклюзивної освіти в школах планується поширити на заклади вищої освіти. Наприклад, у кожному ЗВО пропонується створити центри підтримки студентів, які будуть надавати послуги соціальної адаптації. До прикладу, такі центри допомагатимуть абітурієнтам з особливими освітніми потребами на етапі вступу та далі надавати їм соціальну та психологічну підтримку.
Це частина ініціатив, які пропонує запровадити Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні в напрямку розбудови системи освіти, доступної для всіх громадян. Стратегія розробляється в межах ініціативи Олени Зеленської та має на меті зробити безбар’єрність новою суспільною нормою. Вже у квітні фінальну версію Стратегії винесуть на розгляд та затвердження Кабінету Міністрів України.
В рамках «Великого будівництва» проводяться роботи на ділянці Баштанка - Березнегувате
Продовжуються ремонтні роботи по об'єктам з капітального ремонту. Минулого тижня дорожники працювали над улаштуванням коритного профілю на дорозі О150214 Баштанка - Березнегувате на ділянці км 27+500 - км 36+620.
Глибина профілю до 500 мм.
У роботі були використані екскаватори, бульдозери та грейдери.
Роботи фінансуються за рахунок субвенцій з державного бюджету в рамках програми Президента «Велике Будівництво».
Дорожні роботи тривають, тому просимо вас бути уважними та обережними на дорозі. Звертати увагу на обмежувальні знаки та не нехтувати правилами дорожнього руху.
На Миколаївщині ведуться роботи з капітального ремонту в рамках програми "Велике будівництво"
31 Березня 2021
Продовжуються ремонтні роботи по об'єктам з капітального ремонту. Минулого тижня дорожники працювали над влаштуванням автопавільйонів на дорозі О150214 Баштанка - Березнегувате на ділянці км 19+000 — км 27+500.
Також велися роботи зі встановлення напрямних пластикових стовпчиків.
Роботи фінансуються за рахунок субвенцій з державного бюджету в рамках програми Президента "Велике Будівництво".
Дорожні роботи тривають, тому до учасників дорожнього руху звертаються з проханням бути уважними та обережними на дорозі. Звертати увагу на обмежувальні знаки та не нехтувати правилами дорожнього руху.
Фахівці Миколаївської області долучилися до координаційної зустрічі з питань безпеки вакцин, готовності до криз та кризової комунікації в рамках вакцинації від COVID-19 в Україні
30 Березня 2021
Для зміцнення потенціалу регіонів у моніторингу безпеки вакцин та готовності до реагування на кризові ситуації в рамках кампанії з вакцинації проти COVID-19 в Україні, ВООЗ у тісній співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, ДП «Державний експертний центр МОЗ України» та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» організовано дводенну (30-31 березня) координаційну зустріч.
Вона відбувається за участю всіх зацікавлених сторін на національному та регіональному рівнях, які беруть участь у моніторингу безпеки вакцин та управлінні кризовими ситуаціями, включаючи кризову комунікацію.
У зустрічі беруть участь представники Миколаївської області: заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Бабін, начальник КНП «Миколаївський обласний центр громадського здоров'я» Миколаївської обласної ради Оксана Баланська та фахівці центру, лікарі.
В рамках заходу спеціалісти національного рівня, координатори з вакцинації на регіональному рівні та інші залучені до моніторингу безпеки вакцин та реагування на кризові ситуації в питаннях вакцинації ознайомлюються:
- з загальними принципами, стандартами та програмними напрямками вакцинації проти COVID-19;
- поточним впровадженням Дорожньої карти з вакцинації від COVID-19 в Україні;
- інформацією про нові вакцини проти COVID-19 (з фокусом на ті, що поставляються в Україну);
- останніми рекомендаціями ВООЗ щодо безпеки вакцин та імунізації, орієнтованих на щеплення від COVID-19;
- змінами до системи фармаконагляду України в рамках відповіді на вакцинацію проти COVID-19;
- стратегіями кризової комунікації та підготовкою до вакцинації проти COVID-19;
- досвідом інших країн Європейського регіону ВООЗ з проведення заходів з моніторингу безпеки вакцин та реагування на надзвичайні події.
В рамках заходу обговорюються питання та занепокоєння учасників з регіонів щодо впровадження кампанії з вакцинації проти COVID-19 в Україні.
Очікуваним результатом зустрічі організатори визначають координацію всіх зацікавлених сторін, які залучені до реагування та управління кризовими ситуаціями в питаннях безпеки вакцин на національному та регіональному рівнях, виконання ними однакових дій відповідно до розробленого підходу та документів.
Зазначимо, що захід проводиться в рамках спільної діяльності Уряду Великобританії та ВООЗ з підтримки впровадження вакцинації проти COVID-19 та вакцинації в Україні.
«Ситуація на систематичному контролі обласної влади», - в облдержадміністрації відбулось друге засідання робочої групи по «Екотрансу»
30 Березня 2021
30 березня перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Георгій Решетілов провів друге засідання робочої групи щодо розв'язання конфлікту між жителями мікрорайону Намив Миколаєва та підприємством «Екотранс».
Про стан виконання рекомендацій, наданих 12 лютого, говорили під час наради цього разу.
Так, в період з 26 лютого по 11 березня, спеціалістами Державної екологічної інспекції здійснено позапланову перевірку роботи «Екотрансу». В результаті лабораторних досліджень відібраних проб зафіксовано перевищення у викидах діоксиду азоту в 1,2 раза й вуглецю в 1,1 раза. Враховуючи виявлені порушення, адміністрація заводу отримала припис для усунення недоліків. Нараховано штрафних санкцій у розмірі 30 тисяч гривень.
Також численні порушення виявлені в ході перевірок здійснених Управлінням Держпраці в Миколаївській області та Головним управлінням ДСНС України в Миколаївській області. На підприємстві зайняті їх ліквідацією
Своєю чергою громадські активісти, жителі Заводського району Миколаєва, стверджують, що у нічний час доби на заводі активна фаза виробництва. Містяни потерпають від смороду та шуму. Між іншим, на прохання голови робочої групи, першого заступника голови облдержадміністрації Георгія Решетілова представники Держпродспоживслужби зафіксували перевищення норм шуму на 18 децибелів у квартирах миколаївців на Озерній.
Про хід порушеної кримінальної справи в межах компетенції та законодавства України присутніх поінформували фахівці слідчих органів.
«Для мене не стоїть принципово питання закриття заводу і повного припинення діяльності підприємства. В першу чергу для мене головне підштовхнути керівництво до проведення комплексної реконструкції та модернізації виробництва. Попередньо, на моє переконання, мова йде про необхідність заміни котлів. І це якраз компетенція нашої робочої групи спільно з діями правоохоронних й інших компетентних органів. На підприємстві все ж таки повинні зрозуміти, що мають нормалізувати ситуацію навколо заводу розв`язанням екологічних питань», - зазначив по завершенні другого засідання робочої групи Георгій Решетілов.
З поліпшенням погоди «Велике будівництво» стартувало одразу на 215 трасах по всій Україні - серед них й миколаївські автошляхи
30 Березня 2021
Погода нарешті дозволила розпочати капітальне оновлення доріг у всіх областях, крім Чернівецької, де наразі тривають процедури закупівель та здійснюються підготовчі заходи до початку робіт. В рамках президентської програми «Велике будівництво» стартували активні ремонти на 215 об’єктах, 55 з яких – штучні споруди. Про це повідомляється на офіційній сторінці «Укравтодору» у Facebook.
«Ремонтуємо основні маршрути міжнародного та національно значення. Загальна протяжність об’єктів, на яких розпочато роботи, становить 1960 км. Теперішній план на 2021 рік передбачає будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний середній ремонт 4500 км та 150 мостів», - сказано у повідомленні.
Зазначається, що на даний час на державних автошляхах триває вирубка порослі, очищення узбіч, фрезерування. В окремих областях, де дозволяють погодні умови, стартувало влаштування асфальтобетонного покриття. На штучних спорудах проводять роботи, які можливо виконувати в зимовий період (не пов’язані з влаштуванням асфальтобетонного покриття).
Дорожню техніку вже зараз можна побачити як на перехідних об’єктах минулого року, так і на нових. Серед них: Н-14 Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв, М-03 Київ – Харків – Довжанський, М-04 Знам'янка — Луганськ – Ізварине, М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка, М-18 Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта, М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече, М-21 Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський, М-25 КПП «Соломоново» – Велика Добронь – Яноші, Н-03 Житомир – Чернівці, Н-07 Київ – Суми – Юнаківка, Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь, Н-09 Мукачево – Рахів – Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Бібрка – Львів, Н-10 Стрий – Івано-Франківськ – Чернівці – Мамалига, Н-12 Суми – Полтава, Н-13 Львів – Самбір – Ужгород, , Н-16 Золотоноша – Черкаси – Сміла – Умань, Н-25 Городище – Рівне – Старокостянтинів, Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка. Також виконуються ремонтні роботи на автомобільних дорогах регіонального та територіального значення.
Як повідомлялось, заступник голови ОП і координатор «Великого будівництва» Кирило Тимошенко заявив, що у планах «Великого будівництва» на цей рік – збудувати і оновити 6500 км доріг (включно з місцевими) та 245 штучних споруд.
Вважаю вакцинацію єдиним шляхом подолати пандемію», - Віталій Кім
Миколаївщина нарощує темпи вакцинації проти COVID-19. Так, за минулу добу зроблено рекордну кількість COVID-щеплень - 760. По Миколаївській області першою дозою вже вакциновано 5769 осіб. Наразі в області працює 9 мобільних бригад та 12 стаціонарних пунктів вакцинації.
Про це це сьогодні, 26 березня, під час пресконференції повідомив голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім.
Наразі на Миколаївщині розпочато 3 етап імунізації – це вакцинація працівників важливих структур державної безпеки та сфери освіти.
З приводу того, що багато людей не особливо хочуть робити щеплення проти ????COVID-19 через недовіру до вакцини Віталій Кім закликав не боятись, нікого не слухати та вакцинуватись.
✍????«Для того щоб зробити щеплення сдавав аналізи на імуноглобуліни, маю ще багато антитіл та наразі імунізуватись немає сеансу, як тільки буде така можливість, обов’язково вакцинуюсь. Вважаю вакцинацію єдиним шляхом подолати пандемію», - резюмував Віталій Кім.
????Нагадаємо, 26 березня в Миколаївській області зареєстровано 534 нових випадки COVID-19, зафіксовано 13 летальних випадки, 341 пацієнт одужав.
В зв’язку з тим що на Миколаївщині перевищують три показники епідемічної небезпеки, область потрапила до «червоної» зони. Нові карантинні обмеження посилять з 27 березня.
Як записатися на вакцинацію проти COVID-19: 4 способи
24 Березня 2021
Ось 4 способи, як записатися на вакцинацію проти COVID-19:
1. Через портал чи мобільний застосунок Дія;
2. Через національний контакт-центр МОЗ;
3. Через сімейного лікаря;
4. Заповнивши гугл-форму управління охорони здоров'я Миколаївської ОДА щодо запису публічних та громадських діячів Миколаївської області на вакцинацію проти COVID-19.
ЯК ЗАПИСАТИСЯ ЧЕРЕЗ ПОРТАЛ АБО ЗАСТОСУНОК ДІЯ?
- Зайдіть на портал Дія https://diia.gov.ua за допомогою КЕП (електронного ключа, наприклад податкової) чи BankID або завантажте мобільний застосунок Дія 2.0 за посиланням https://go.diia.app та авторизуйтеся в ньому. У застосунку можна авторизуватись через Приват24, Monobank, або BankID НБУ.
- Перейдіть у розділ “Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19”.
- Зазначте сферу діяльності.
- Оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися;
- Якщо ви записуєтесь через застосунок, перевірте свій номер телефону.
- Очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.
Як записатися до листа очікування — відео- інструкція для порталу Дія: https://youtu.be/F5rjN41GY7Y, для застосунку Дія: https://youtu.be/z0VY0nPgBbg
ЯК ЗАПИСАТИСЯ ЧЕРЕЗ НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНТАКТ-ЦЕНТР МОЗ?
- Зателефонуйте на номер 0 800 60 20 19. Під час дзвінку необхідно надати оператору свої дані - реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) або серію та номер паспорта.
- Оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися.
- Очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.
ЯК ЗАПИСАТИСЯ ЧЕРЕЗ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ?
Зателефонуйте своєму сімейному лікарю або сімейний лікар може і сам запропонувати пацієнту записатися на щеплення.
Сімейні лікарі здійснюватимуть запис на вакцинацію, вносячи відповідні дані в медичні інформаційні системи.
ЯК ЗАПИСАТИСЯ ЧЕРЕЗ ГУГЛ ФОРМУ ?
Публічні та громадські діячи Миколаївської області можуть записатись на вакцинацію проти COVID-19 заповнивши гугл-форму управління охорони здоров'я Миколаївської ОДА https://cutt.ly/axEICbj. В гугл-формі потрібно надати відповіді на низку обов’язкових питань та згоду на обробку своїх персональних даних.
Важливо! Зараз формується саме список очікування на вакцинацію. Коли настане етап вакцинації групи, до якої ви належите, з вами зв’яжуться та запропонують обрати конкретну дату та час щеплення.
Усі щеплення є добровільними й безоплатними.
Виборчі бюлетені для незрячих людей та сурдопереклад судових засідань – як в Україні планують розвивати інформаційну безбар’єрність
24 Березня 2021
Розв'язанню проблем доступності інформації для людей з різними комунікативними можливостями присвячено окремий розділ Національної стратегії безбар’єрності, яка розробляється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської. За результатами консультацій з експертами, представниками громадськості та цільовими групами міжвідомча робоча група Кабміну підготувала пакет пропозицій, спрямованих на покращення доступу до інформації для людей з порушеннями зору, слуху, мовлення та іншими особливостями сприйняття.
Під час роботи експерти виділили чотири основних напрямки розбудови інформаційної безбар’єрності:
• доступність інформації, що надходить від влади;
• доступність інформації в судовому та виборчому процесах;
• доступність інформації під час отримання публічних послуг;
• доступність інформації, що транслюється ЗМІ, у креативних індустріях та спорті.
Зокрема, покращити доступність інформації, яка надходить від органів влади, пропонується шляхом використання в нормативних документах більш простої мови, зрозумілої широкому колу громадян. Виборчі бюлетені планують адаптувати для осіб з порушеннями зору та слуху. Під час судових засідань за потреби використовуватиметься сурдопереклад. А під час проведення культурних, спортивних та інших видовищних заходів значно ширше має використовуватися тифлокоментування (стислий опис предмета, дії тощо), яке дасть змогу людям з порушенням зору повною мірою сприймати інформацію про те, що відбувається. Планується, що тифлокоментування спектаклів та кіно передбачатиме опис жестів, костюмів, декорацій тощо.
Також відзначалося, що на державному рівні мають бути запроваджені особливі технології виклику екстрених служб для людей з особливими комунікативними потребами.
Довідка. Інформаційна безбар’єрність – один із шести напрямів Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яку розробляють за ініціативою першої леді Олени Зеленської та на виконання указу Президента України. Міжнародна практика створення інформаційної безбар’єрності передбачає широке використання таких форматів, як абетка Брайля, великошрифтовий друк, переклад на жестову мову, тифлокоментар та ін. Крім традиційних технологій поширюються також новітні, як-от програми зчитування текстів з екрану, онлайн-перекладачі на жестову мову тощо.
Заклади охорони здоров’я області отримали 180 кисневих балонів
24 Березня 2021
Медична галузь області у непростий час боротьби з пандемією COVID-19 продовжує отримувати підтримку від підприємств, товариств та організацій.
Для закладів охорони здоров’я області НАК «Нафтогаз України» передано благодійну допомогу - кисневі балони у кількості 180 одиниць.
Отримані балони будуть розподілені серед підприємств охорони здоров’я області, що допоможе у вирішенні питання забезпечення доступу до кисню ліжок спеціалізованих шпиталів.
Ситуація з протидії поширенню коронавірусу у Миколаївській області знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації та управління охорони здоров’я облдержадміністрації.
Лише спільними зусиллями медичних працівників області, влади, управління та усіх небайдужих можливо протистояти викликам, які зараз стоять перед медичною галуззю області.
Вакцинація проти COVID-19: актуальні питання та відповіді 24 Березня 2021
Хто має право взяти участь у вакцинальній сесії публічних та громадських діячів?
1) учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях;
2) народні депутати України, керівники центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, обласних рад, органів місцевого самоврядування, лідери і представники релігійних організацій;
3) видатні письменники, журналісти, спортсмени, музиканти, актори, співаки, інші діячі сфери культури, старших 60 років.
Чи у всіх людей після щеплення проти COVID-19 з’являється поствакцинальні реакції?
Поствакцинальні реакції після щеплення не обов’язкові і можуть виникати лише у окремих випадках. Наприклад, на Миколаївщині вже проведено більше чотирьох тисяч вакцинувань і з них зареєстровано десять таких реакцій у вигляді почервоніння та набряку у місці ін’єкції, підвищення температури чи тиску. Всі ці реакції проходили в середньому десь за 6 - 9 годин. Максимальна тривалість була близько доби.
Варто зазначити, що це типові поствакцинальні реакції, які можуть виникнути після будь-якої імунізації.
Усі бригади, які проводять вакцинацію, пройшли навчання і у них є все необхідне на випадок надання людині медичної допомоги у разі поствакцинального шоку.
Чому не відбувається імунізація дітей проти COVID-19?
Міністерством охорони здоров’я України спільно з українськими фахівцями та міжнародними експертами було розроблено Дорожню карту з впровадження вакцини проти COVID-19. Відповідно до якої не розглядається можливість імунізації дітей вакцинами проти коронавірусної інфекції.
Про це повідомлялося на онлайн-брифінгу Оксани Баланської - начальниці КНП «Миколаївський обласний центр громадського здоров’я» Миколаївської обласної ради та Каріни Новікової - відповідальної за формування списків публічних діячів для проведення публічних вакцинальних сесій для популяризації вакцинації від COVID-19 у Миколаївській області.
Увага! З 24 березня в Миколаєві діятимуть посилені карантинні обмеження
23 Березня 2021
Відповідно до рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації від 21 березня 2021 року № 10 на території міста Миколаєва буде забезпечено посилення протиепідемічних заходів.
Так, в період з 00:00 годин 24 березня 2021 року до 24:00 годин 04 квітня 2021 року на території міста Миколаєва буде заборонено:
- проведення релігійними організаціями богослужінь, якщо не забезпечено наявності в споруді, приміщенні не менше 10 квадратних метрів на одну особу;
-приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень, замовлень на винос та закладів громадського харчування в аеропорту;
-роботу торговельно-розважальних центрів, дитячо-розважальних центрів всіх форм власності, крім магазинів продовольчої групи, засобів зв’язку, аптек, зоомагазинів, магазинів побутової хімії та торгівлі квітами. Максимальна кількість відвідувачів магазинів повинна не перевищувати не більше одного покупця на 20 квадратних метрів площі у закладах понад 200 квадратних метрів;
- приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;
- приймання відвідувачів закладами культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
-проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів (крім проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників);
- роботу закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів;
- приймання відвідувачів перукарень, салонів краси, фітнес-залів, крім відвідування особами за попереднім записом та за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів;
- діяльність ярмарків.
Миколаївська ОДА закликає користуватись інформацією щодо вакцинації проти COVID-19 з офіційних джерел
23 Березня 2021
Навколо вакцин від COVID-19 як в Україні, так і у світі існує безліч страхів і упереджень - люди бояться щеплень, не довіряють вакцинам.
Одна з причин такої недовіри – поширення неправдивої інформації щодо вакцинації.
Зазначимо, що вакцинація – це один із найважливіших елементів для подолання пандемії COVID-19. Стратегічна мета, яку ставить Міністерство охорони здоров’я, – сформувати в українців колективний імунітет до смертельно небезпечної хвороби. А для цього потрібно, аби щонайменше 60% населення імунізувалися.
Пам’ятайте, що правдиву й вичерпну інформацію про вакцини можуть надати тільки медики. Не довіряйте неперевіреним джерелам, дотримуйтеся інформаційної гігієни.
Для отримання коректної інформації користуйтесь інформаційним порталом з питань вакцинації проти COVID-19 в Україні, який запустило Міністерство охорони здоров'я України vaccination.covid19.gov.ua.
На сайті МОЗ за посиланням https://cutt.ly/Sxnw87H зібрано найпоширеніші фейки про вакцинацію.
Нагадаємо, в Україні також працює інформаційний сайт - covid19.gov.ua та національний контакт-центр МОЗ з питань COVID-19 за номером 0 800 60 20 19.
У Миколаєві відбулися урочисті загальні збори колективу МАХРДТ присвячені Міжнародному дню театру
Сьогодні, напередодні відзначення Міжнародного дня театру в Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі відбулися урочисті загальні збори колективу.
Від Миколаївської ОДА в заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Юрій Гранатуров та в. о. начальника управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Віталій Бойченко.
Міжнародний день театру відзначається щорічно 27 березня. В цей день прийнято вшановувати театр та всіх його робітників, від акторів, режисерів до білетерів та водіїв.
Юрій Гранатуров звернувся до колективу театру та гостей заходу з вітальним словом та вручив працівникам театру Грамоти голови облдержадміністрації.
«З нагоди відзначення Міжнародного дня театру хочу привітати з цим видатним днем всіх, чиє життя і робота пов’язані з театральною сферою. Бажаю вам натхнення, втілення творчих задумів, нових яскравих постановок та благополуччя», - привітав заступник голови облдержадміністрації Юрій Гранатуров.
Після урочистої частини всі охочі мали змогу бути присутніми на предпрем’єрному показі вистави за твором Ж. Ануй «Оркестр» режисера та народного артиста України Лева Сомова.
В Україні створять інформаційний портал з реформування системи шкільного харчування у межах ініціативи Олени Зеленської
22 Березня 2021
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської з осучаснення системи шкільного харчування буде створено інформаційний портал, який міститиме всю ключову інформацію, навчальні матеріали, підказки про реформу тощо.
Основне завдання платформи полягає в інформуванні управлінців, педагогів та батьків про зміни в системі харчування та найкращі практики організації харчування у закладах освіти.
«Спілкуючись із працівниками освіти та отримуючи зворотний зв'язок від батьків, ми побачили необхідність у створенні єдиної платформи, яка міститиме всю ключову інформацію про реформу та буде корисною і для освітян, і для батьків. Плануємо запустити базову версію порталу вже цього літа», – зазначила перша леді.
За словами дружини Президента, на порталі передбачені розділи з рекомендованим меню для шкіл і технологічними картками приготування страв, окремий розділ про харчування для дітей з особливими дієтичними потребами та відеоінструкції на різноманітні теми, зокрема «Сучасні форми організації шкільного харчування», «Впровадження системи HACCP», «Про закупівлі». Крім того, планується, що онлайн-платформа допоможе зібрати корисну інформацію щодо здорового харчування, ролі різноманітного раціону й ризиків, спричинених нездоровим харчуванням та ожирінням.
«Цей сайт може стати основною платформою для реформування харчування у школах та комунікацій щодо здорового харчування у межах цілої країни. Оскільки формування норм поведінки є довготривалим процесом, зараз ми починаємо зі зміни сприйняття та підвищення обізнаності. ЮНІСЕФ спільно з ІТ-компанією SoftServe підтримує створення такого важливого ресурсу, що сприятиме розвитку здорових харчових звичок у дітей та батьків», – зазначила Лотта Сільвандер, голова офісу ЮНІСЕФ в Україні.
До участі в розробці сайту залучені Міністерство освіти і науки, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Держпродспоживслужба, експерти з підтримки реформ МОН, Центр громадського здоров’я України, Швейцарсько-український проект «Діємо для здоров'я», Асоціація дієтологів України, команда Євгена Клопотенка. Також змістовну та технічну експертизу для проекту нададуть Дитячий фонд ЮНІСЕФ і Швейцарсько-український проект DECIDE. IT-партнером виступить SoftServe.
«Розробка єдиної платформи слугуватиме поширенню інформації щодо перебігу реформи системи шкільного харчування, а також поглибленню знань з питань культури та основних принципів здорового харчування. Ініціатива створення платформи є дуже важливою, адже завдяки їй ми також зможемо забезпечувати зворотний зв’язок із працівниками, залученими до організації харчування у закладах загальної середньої освіти», – наголосив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
Нагадаємо, у 2019 році за ініціативою Олени Зеленської було розпочато реформування системи шкільного харчування. 2020-й був присвячений зміні законодавчих норм і порядків. Зокрема, були затверджені оновлений Санітарний регламент і нові гігієнічні вимоги до виробництва та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах загальної середньої освіти, розроблені методичні рекомендації щодо здійснення закупівель і методичні настанови для використання системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР). Крім того, торік уперше було виділено державну субвенцію для закупівлі обладнання й модернізації харчоблоків у 1908 шкільних закладах.
Про це повідомляє Офіс Президента України.
Миколаївська обласна державна адміністрація
Уряд схвалив частки акцизного податку з пального до місцевих бюджетів громад Миколаївщини на І півріччя 2021 року
17 березня Уряд затвердив зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію країни пального до загального фонду місцевих бюджетів територіальних громад. Відповідною урядовою постановою затверджено:
???? Порядок зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду відповідних бюджетів місцевого самоврядування.
Розподіл частини акцизного податку (13,44%) між бюджетами місцевого самоврядування відбуватиметься щодня у день надходження акцизного податку. Розподіл акцизного податку, що надійшов з початку кожного півріччя буде здійснений у двотижневий строк з дня набрання чинності постанови, якою будуть визначені частки для зарахування на відповідне півріччя.
???? Частки (див. нижче у слайдах) для зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального у першому півріччі 2021 року.
Ці частки визначатимуться кожні півроку, виходячи з обсягів реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на відповідній території за попереднє півріччя відповідного бюджетного періоду на підставі даних реєстраторів розрахункових операцій згідно з інформацією ДПС, відповідно до Порядку.
#АМУ сподівається, що до кінця березня відповідні кошти надійдуть до бюджетів громад.
Нагадаємо, #Асоціація_міст_України у бюджетному процесі 2021 року відстояла зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини акцизного податку з пального на постійній основі.
“В рамках бюджетної децентралізації кілька років тому акциз з пального почали зараховувати у бюджети громад. Місцевий акциз з пального – це не тільки інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального (яка до його запровадження складала 30%), а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проектів – будівництва нових шкіл та дитячих садків, ремонт доріг, мостів, облаштування вулиць тощо. Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки окремим громадам саме акциз з пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети”, - зазначають експерти Миколаївського відділення Асоціації міст.
У 2021 році громади в Україні планують отримати у 2021 році 7,4 млрд грн від акцизу на пальне.
“Саме за наполяганням Асоціації міст України Державна податкова служба України, починаючи з кінця 2020 року, розпочала публікувати на своєму офіційному сайті інформацію про обсяг реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального за даними реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у розрізі адміністративно-територіальних одиниць. Саме на підставі цих даних здійснюється розрахунок часток акцизного податку для бюджетів місцевого самоврядування. Це надає громадам можливість самостійно аналізувати інформацію про обсяги реалізації пального, проведені через РРО”, - коментують в Миколаївському регіональному відділенні Асоціації міст.
Асоціація міст України вітає наміри Державної податкової служби публікувати дані про обсяги реалізованого пального поквартально та висловлює сподівання, що це відбуватиметься на регулярній основі. Додаток
«Міністерство цифрової трансформації оголосило про попередній збір заявок від територіальних громад на отримання фінансування в рамках реалізації програми з розвитку покриття широкосмуговим інтернетом», - Роман Пашнєв
19 Березня 2021
Про це повідомив заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Роман Пашнєв в ході онлайн наради, яка відбулась 18 березня, за участі представників територіальних громад Миколаївської області, представників інтернет провайдерів та керівника експертної групи з розвитку широкосмугового інтернету Міністерства цифрової трансформації України - Андрія Набока.
Зокрема мова йде про забезпечення доступом до широкосмугового інтернету загальноосвітніх шкіл, закладів охорони здоров'я, інших обʼєктів соціальної сфери розташованих на території населених пунктів які не мають покриття фіксованим широкосмуговим інтернетом. Для реалізації проєкту буде спрямовано 500 млн гривень інтернет-субвенції державного бюджету України.
На сьогоднішній день в Україні не мають можливості підключитись до фіксованого широкосмугового доступу до Інтернету більше 3,5 млн громадян, які проживають у 15,5 тисяч населених пунктах. Велика кількість закладів соціальної інфраструктури, не підключені до фіксованого ШСД. Це – 16 040 навчальних закладів, 8 163 медичних закладів, 3 873 закладів, де надають послуги населенню та 33 857 закладів культури та спорту. Тобто 40% шкіл, 92% бібліотек, 37% лікарень не мають доступу до швидкісного Інтернету.
Реалізація програми буде відбуватись у декілька етапів:
1) попередній (тестовий) збір заявок (клопотань) від голів територіальних громад на отримання фінансування до 31.03.2021;
2) затвердження Постанови Кабінету Міністрів України, якою визначаються порядок та умови надання Інтернет - субвенції;
3) офіційне подання від голів територіальних громад заявок (клопотань) на отримання фінансування;
4) розподіл коштів між територіальними громадами (затверджується розпорядженням Кабінету Міністрів);
5) проведення територіальними громадами закупівель послуг з підключення до ШСД;
6) звітування територіальними громадами про використання коштів Інтернет - субвенції.
В ході онлайн наради керівник експертної групи з розвитку широкосмугового інтернету Міністерства цифрової трансформації України - Андрій Набок детально розʼяснив представникам територіальних громад Миколаївської області механізм реалізації програми та відповів на питання щодо попереднього збору заявок на отримання фінансування.
На Миколаївщині посилюють боротьбу із незаконними АЗС
????18 березня 2021 року під головуванням заступника голови Миколаївської облдержадміністрації - заступника голови міжвідомчої регіональної робочої групи Миколи Марінова відбулось чергове засідання міжвідомчої регіональної робочої групи для проведення спільних заходів з боротьби із нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним у Миколаївській області. Вона створена розпорядженням голови облдержадміністрації від 28 грудня 2019 року № 614-р
На засіданні були присутні члени міжвідомчої регіональної робочої групи та представники структурних підрозділів облдержадміністрації.
✅Стрижневе питання порядку денного стосувалося обговорення доручень, доведених Прем’єр - міністром України від 10.03.2021, протоколом засідання Кабінету Міністрів України від 03.03.2021 № 29, листами Державної фіскальної служби України від 11.03.2021 №1113/7/99-99-07-02-17, від 15.03.2021№ 1461/5/99-99-04-16 щодо протидії незаконному обігу пального.
Насамперед заступник голови облдержадміністрації – заступник голови робочої групи Микола Марінов поінформував присутніх про результати роботи протягом 2020 – 2021 років. Він наголосив на виконанні доручень, доведених Прем’єр - міністром України, Кабінетом Міністрів України та Державною фіскальною службою України щодо протидії незаконному обігу пального.
????Микола Марінов звернув увагу на лист Нафтогазової Асоціації України від 05.03.2021 року №115, який надійшов від Секретаріату КМУ 10.03.2021 №804/3, щодо наявності на території областей України АЗС з нелегальним обігом пального та наголосив на необхідності проведення перевірок, відповідно цього документу.
За результатами засідання робочої групи надано відповідні доручення структурним підрозділам облдержадміністрації та рекомендації Головному управлінню ДФС у Миколаївській області, Головному управлінню ДПС у Миколаївській області, Головному управлінню Національної поліції в Миколаївській області, Управлінню Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області, Управлінню Держпраці у Миколаївській області.
Українських релігійних лідерів щепили проти COVID-19 залишковими дозами вакцини AstraZeneca (Covishield)
16 березня 2021 року в київському Мистецькому арсеналі залишковими дозами вакцини AstraZeneca (Covishield) щепили декілька українських релігійних діячів.
Власним прикладом долучитися до вакцинації вірян закликали Верховний Архієпископ Києво-Галицький, Глава Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) Святослав (Шевчук) та Архімандрит Михайлівського Золотоверхого монастиря Лаврентій (Живчик) (Православна Церква України).
Крім того першу дозу вакцини проти COVID-19 отримали представник Федерації єврейських громад в столиці України Леонід Барац, представник Іудейської громади руху Хабад Любавич в Україні Борис Стругацький та керівник Відділу з питань релігій Секретаріату Кабінету Міністрів України Андрій Юраш. Подію також відвідав Головний Рабин міста Києва Йонатан Бін’ямін Маркович.
«Немає жодних релігійних підстав, щоб відмовлятися від вакцинації», - зазначив Блаженніший Святослав на брифінгу після щеплення. Він підкреслив, що отримав саме залишкову дозу вакцини, та подякував за таку можливість захиститися від COVID-19.
Глава УГКЦ також закликав українців слухати поради сімейних лікарів та перевіряти джерела інформації про коронавірусну хворобу.
Також він назвав три важливі принципи вакцинації: добровільність, доступність та безпечність.
Архімандрит Михайлівського Золотоверхого монастиря Лаврентій також вказав на те, що церква не заперечує вакцинацію.
«Церква не заперечує, а приймає вакцинацію, як один із способів, щоб подолати, або принаймні обмежити поширення цієї страшної хвороби», - сказав Отець Лаврентій, додавши, що вакцинація теж може стати частиною Божого промислу.
В свою чергу, Головний Рабин міста Києва Маркович зазначив: «Господь послав нам вакцинацію. Господь послав нам ліки від хвороби. Обов'язково потрібно скористатися цим і бути здоровим».
Він також наголосив, що в питаннях вакцинації треба дослухатися до спеціалістів.
Усі релігійні лідери висловили глибоку вдячність лікарям, які перебувають на передовій боротьби з коронавірусною хворобою.
Як відомо, 11 березня Міністр охорони здоров’я Максим Степанов підписав наказ №443, відповідно до якого на першому етапі вакцинації залишковими дозами вакцини можна щепити пріоритетні групи ризику з наступного етапу. Якщо вакцинувати представників визначених груп із другого етапу неможливо, для популяризації вакцинації рекомендується залучати публічних та громадських діячів, зокрема лідерів і представників релігійних організацій.
Кожен флакон AstraZeneca (Covishield) містить 10 доз вакцини. Відкритий флакон можна використати лише протягом 6 годин. Якщо всю вакцину з відкритого флакону не використали в цей термін, залишкові дози мають утилізувати.
Нагадаємо, що вакцина AstraZeneca (Covishield), якою щеплюють в Україні схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). Дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Європейський Союз, Канада та Індія. В Україні вакцину зареєстрували 22 лютого 2021 року.
Усі щеплення є добровільними й безоплатними.
Дізнайтеся більше про імунізацію від COVID-19 на сайті vaccination.covid19.gov.ua. Запишіться в чергу на вакцинацію на сайті (https://cutt.ly/KzMTDpM) чи у мобільному додатку (https://go.diia.app/) «Дія», або за номером контакт-центру 0 800 60 20 19.
У Миколаївській лікарні швидкої медичної допомоги триває реалізація проєкту «EMERGENCY 2020» в рамках Програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво»
Відео можна переглянути за посиланням: https://fb.watch/4faMzv9Z52/
У Миколаївській ОДА відбулася зустріч з перевізниками
11 Березня 2021
Вчора на регіональній комісії з питань ТЕБ і НС було прийнято рішення про необхідність посилення контролю за дотриманням карантинних заходів.
Саме тому, вже сьогодні, 11 березня, заступник голови Миколаївської облдержадміністрації, керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Ігор Кузьмін разом з представниками Головного управління Національної поліції в Миколаївської області провели робочу нараду з керівниками підприємств, що здійснюють перевезення на міських та міжміських сполученнях.
«Область знаходиться в «помаранчевій» зоні, але кількість захворілих росте з кожним днем. Тому, якщо не будемо вживати відповідних заходів з дотримання санітарних норм, можемо потрапити зовсім скоро до «червоної» зони. І в такому випадку будуть застосовуватися жорсткі обмеження, які не подобатимуться ні громадянам, ні бізнесу», - зауважив він.
Заступник голови Миколаївської ОДА звернувся до присутніх відповідально ставитися за дотриманням карантинних заходів під час здійснення перевезень громадян. Також, він наголосив на необхідності збільшення кількісті автотранспортних засобів та підвищенні щільності руху для забезпечення потреб населення.
В свою чергу, начальник Управління патрульної поліції Миколаївської області Віталій Даніла доповів про те, що співробітниками патрульної поліції 10-11 березня було складено 21 адміністративний протокол відносно водіїв маршрутних транспортних засобів.
Віталій Даніла зазначив, що потрапляння до «червоної» зони означає зупинення всього громадського транспорту, окрім спеціальних перевезень.
Наостанок заступник міського голови Юрій Андрієнко закликав перевізників постійно проводити роботу з водіями щодо дотримання карантинних норм і тримати це питання на контролі.
Онлайн-брифінг за участі Світлани Григор’євої в. о. директора департамента містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської ОДА щодо реалізації Програми Президента України «Велике Будівництво» в Миколаївській області Переглянути можна за посиланням: https://fb.watch/4a1MqobwFa/
В Миколаївському обласному центрі зайнятості презентували дуальне навчання майбутніх працівників туристичної галузі
Сьогодні, 11 березня, за участі заступника голови Миколаївської облдержадміністрації Юрія Гранатурова і радника з питань туризму Тетяни Волинець в Миколаївському обласному центрі зайнятості відбулась дискусія business networking Миколаївського ОЦЗ «PROFI IN TOURISM».
Зокрема обговорювалися питання кваліфікованої підготовки працівників для туристичного сегмента Миколаївщини шляхом дуального навчання. Було запропоновано дієві механізми для підтримки бізнесу. В обговоренні також взяли участь директор обласної служби зайнятості та ініціатор заходу Дмитро Оборонько, очільники ОТГ, роботодавці області та керівний склад філій Миколаївської обласної служби зайнятості.
Юрій Гранатуров акцентував на важливості легалізації трудових відносин в області, а особливо в літній період, коли сезонна робота набуває своєї популярності.
Також за словами заступника голови облдержадміністрації в період розповсюдження коронавірусної хвороби та карантинних обмежень Служба зайнятості стала головним інструментом підтримки громадян, які залишилися без роботи або їх професійні навички виявилися незапитаними наразі на ринку праці.
"Варто відзначити, що сьогодні команда Миколаївської обласної служби зайнятості підіймає досить важливе питання. Тому що розвиток індустрії туризму, туристичного бізнесу дуже важливий для нашого регіону і людей, які зайняті в цьому секторі економіки. Тому від професіоналізму фахівців, які працюють в туризмі буде залежати загальне враження від всієї області. Як приклад, садівники, покоївки, туристичні гіди.
Також ми маємо дбати про офіційне працевлаштування жителів. Легальна зайнятість – це не тільки податки та економічна стабільність області, а й соціальний захист громадян», -зазначив заступник голови облдержадміністрації
Миколаївщина розвивається у напрямку туризму. Відповідні локації знаходяться по всій території області. Основна їх кількість зосереджена на великій відстані від обласного центру. Тому велике значення має співпраця у цьому напряму з об’єднаними територіальними громадами, на чиїх адміністративних територіях зосереджено курортні зони та бази відпочинку.
Під час зустрічі було здійснено презентацію дуального навчання. Така форма здобуття знань працівниками дуже зручна для роботодавців області. Оскільки навчання здійснюється без відриву від виробництва та за кошти служби зайнятості. Тому служба зайнятості пропонує підвищити свою компетентність саме за допомогою дуального навчання.
«Ви знаєте, що одне з головних завдань, яке ставить перед нами голова облдержадміністрації Віталій Кім – це розвиток туризму і туристичного потенціалу Миколаївщини.
Тому ми вирішили, що служба зайнятості не повинна сьогодні залишатися осторонь цих питань. Наше сьогоднішнє зібрання якраз і націлене на презентацію дієвих механізмів, які зможуть допомогти підприємствам, роботодавцям, які працюють саме в цій сфері, сфері туризму, ефективні речі, які сприятимуть розвиткові туристичної галузі Миколаївщини.
Зокрема мова йде про дуальну форму навчання. Тому завдання, яке стоїть перед командою МОСЗ-це розвиток професійних компетенцій фахівців сфери туризму» - зазначив Дмитро Оборонько.
В онлайн-форматі до дискусії приєднувалися голови ОТГ, які позитивно оцінили такі інформаційні кампанії та поділилися своїм баченням розвитку туризму через призму професійного навчання громадян.
Під час дискусії було визначено стратегічно важливі завдання для команди МОСЗ, а саме:
-узгодити з керівниками ОТГ потребу в наданні адресних індивідуальних послуг, мешканців ОТГ;
-розробити та затвердити паспорти ОТГ;
-забезпечити роботу в ОТГ фронт-офісів служби зайнятості;
-здійснювати спільне перспективне планування розвитку громади для забезпечення легальної зайнятості її мешканців.
Голова ОДА Віталій Кім представив колективу керівника Вознесенської РДА
В четвер, 4 березня, голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім представив колективу нового голову Вознесенської районної державної адміністрації Миколаївської області Сергія Шурабуру.
Віталій Кім зазначив, що відповідно до розпорядження Президента України № 124/2021-рп від 26 лютого 2021 року головою Вознесенської районної державної адміністрації Миколаївської області призначено Сергія Шурабуру.
????«Хочу привітати Сергія Олеговича з призначенням на посаду голови райдержадміністрації. Маю надію, що ви виправдаєте сподівання та відповідально віднесетеся до виконання нових поставлених задач.
І вважаю, що молоді люди, які мають бажання щось змінювати мають право вдихнути нове життя в цю справу» - сказав голова ОДА.
В свою чергу, Сергій Шурабура зазначив, що буде сумлінно виконувати свої обов'язки.
«Це буде нелегкий та тернистой шлях, але я зроблю все, аби реалізувати політику, яку ставить перед нами Президент України, голова Миколаївської ОДА. Я закликаю всіх разом вирішувати нагальні питання нашого району, для того аби він і надалі розвивався і процвітав», - сказав він.
✅Наприкінці зустрічі Віталій Кім повідомив, що буде проведена аналогічна нарада та підведено підсумки роботи нового голови за півроку. І якщо прослідковуватиметься позитив, то буде продовжено співпрацю.
Попри посилення карантинних обмежень в деяких областях Україні вакцинація проти COVID-19 не припиняється
04 Березня 2021
Міністерство охорони здоров'я України нагадує, що попри посилення карантинних обмежень у зв'язку зі зростанням захворюваності на COVID-19 в країні триває вакцинація від коронавірусної хвороби.
Всі щеплення в кабінетах вакцинації за національним календарем та мобільними бригадами проти коронавірусу проводяться з дотриманням правил захисту від потенційних ризиків зараження COVID-19. Медичні заклади повинні забезпечити дотримання правил інфекційного контролю при проведенні профілактичних щеплень в закладах охорони здоров’я. Це регулюється Постановою про організацію заходів з імунізації в умовах пандемії коронавірусної хвороби: https://bit.ly/2yEmtNZ Керівники медичних закладів, які проводять профілактичні щеплення, з метою зменшення кількості контактів, частоти відвідувань пацієнтами закладів охорони здоров’я, захисту пацієнтів та медичних працівників від потенційних ризиків зараження COVID-19, у постанові отримали необхідні рекомендації.
Вакцинація проти коронавірусної хвороби в Україні розпочалася 24 лютого 2021 року. Вона відбуватиметься в п’ять етапів. На першому етапі щеплюють медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті.
На сьогодні Україна отримала 500 тис. доз вакцини AstraZeneca/Covishield виробництва індійського Інституту сироватки крові. Ця вакцина схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). Дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Європейський Союз, Канада та Індія. В Україні вакцину зареєстрували 22 лютого 2021 року.
Станом на 4 березня 2021 року, від COVID-19 щеплено 9568 осіб, усі вони отримали 1 дозу вакцини.
Нагадаємо, що з 24 лютого в Україні почав діяти адаптивний карантин, що триватиме до 30 квітня 2021 року. Він передбачає запровадження рівнів епідеміологічної безпеки: «зелений», «жовтий», «помаранчевий» та «червоний». Станом на 3 березня, у «червоній зоні» опинилися Івано-Франківська, Чернівецька та Житомирська області.
Дізнайтеся більше про імунізацію від COVID-19 на сайті vaccination.covid19.gov.ua. Запишіться в чергу на вакцинацію на сайті чи у мобільному додатку «Дія», або за номером гарячої лінії 0 800 60 20 19.
Щеплення від коронавірусу
За минулу добу на Миколаївщині щеплення від коронавірусу отримали 120 медичних працівників. Загалом від початку кампанії в області проведено 500 щеплень.
Вакцинація – це один із найважливіших елементів для подолання пандемії COVID-19.
Записатися до черги на вакцинацію можна трьома способами:
✅На сайті vaccination.covid19.gov.ua;
✅Через контакт-центр МОЗ: 0 800 60 20 19;
✅Через портал державних послуг ДІЯ.
Наразі триває перший етап вакцинальної кампанії, під час якого щеплення отримують медики, що працюють із хворими на COVID-19, бригади швидкої допомоги, співробітники лабораторій, які тестують на COVID-19, мешканці та персонал будинків для людей поважного віку, військовослужбовці в ООС.
«Необхідно відповідально віднестись до питання забезпечення людей з інвалідністю вільним доступом до медичних послуг», - Віталій Кім
04 Березня 2021
Питання доступності будівель та приміщень закладів охорони здоров’я для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення - ініціатива дружини Президента України Олени Зеленської. Медичні заклади, які планують у 2021 році укласти договір з НСЗУ, мають забезпечити фізичну доступність до своїх будівель, а з тими закладами, які не створять безперешкодного доступу до медичних послуг, НСЗУ не буде укладати договори. Звісно, що через це виникнуть незручності. До цього питання необхідно дуже відповідально віднестись.
Про це сказав голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім у середу, 3 березня, під час селекторної наради з міськими, селищними, сільськими головами територіальних громад Миколаївщини.
Як повідомив начальник управління охорони здоров'я ОДА Павло Георгієв станом на 25 лютого 2021 року з 81 комунального закладу охорони здоров’я області 77 закладів, які бажають укласти договір з Національною службою здоров’я України, отримали експертний висновок, що підтверджує доступність будівлі та приміщень для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Більшість проблем, вказаних у зауваженнях та пропозиціях експертів, стосується обладнання санвузлів, підйомників, ліфтів та елементів пожежної сигналізації для осіб з особливими потребами. Вказані проблеми можуть вирішуватися при наявному цільовому фінансуванню.
За інформацією закладів охорони здоров’я області наразі завершуються роботи по отриманню висновків та усуненню зауважень експертів.
Наступним розглянуто питання проведення будівельних робіт у приймальних відділеннях опорних закладів охорони здоров'я у госпітальних округах та нове будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію амбулаторій у сільській місцевості.
«Минулого року Миколаївська область почала реалізовувати проєкт Президента України Володимира Зеленського «Emergency», який передбачає реконструкцію приймальних відділень. На це були виділені кошти. Роботи були розпочаті та на жаль не всі завершені. В цьому році коштів субвенції в обласному бюджеті не залишилось, тому це завдання для органів місцевого самоврядування завершити відповідні роботи», - зазначив заступник голови Миколаївської ОДА Ігор Кузьмін.
Окрім цього, Миколаївська облдержадміністрації реалізує проєкти щодо нового будівництва, капітального ремонту, реконструкції амбулаторій у сільській місцевості.
Так, в цьому році передбачена реконструкція 2 амбулаторій та 8 - нове будівництво.
Підсумовуючи це питання голова Миколаївської ОДА Віталій Кім рекомендував передбачити на черговій сесії передачу субвенції з місцевого до обласного бюджету Первомайській, Вознесенській, Баштанській міським громадам на добудову приймальних відділень, а Березнегуватській, Мостівській, Кам’яномостівській, Бузькій, Галицинівській, Прибужанівській та Костянтинівській громадам на добудову амбулаторій.
Президент вакцинувався від COVID-19 на Донбасі разом з військовими
Під час робочої поїздки до Луганської області Президент України Володимир Зеленський вакцинувався від коронавірусної хвороби COVID-19.
Глава держави зробив щеплення на території військового мобільного госпіталю № 59 разом з військовими лікарями та захисниками, які виконують бойові завдання на передовій і вже проходять планову вакцинацію.
Військовослужбовці, з якими вакцинувався Президент, розповіли, що перед процедурою всім провели огляд – поміряли температуру, тиск та сатурацію. Після щеплення всі почувалися добре.
«Я вирішила: якщо матиму щеплення вакциною, то буде імунітет, буде добре», – зазначила військовослужбовець ЗСУ Аліна.
Військові зауважили, що процедура була безболісною.
«Звісно, у кожного своя думка, але вважаю, що вакцину робили розумні люди. Почуваюся нормально, як і до щеплення», – сказав один з військовослужбовців.
Перед щепленням Глава держави дав письмову згоду на отримання вакцини. Володимиру Зеленському повідомили про можливий побічний ефект – підвищення температури.
«Це нормально, таке може бути після кожної вакцини», – зауважив Президент.
Він наголосив на важливості вакцинації від COVID-19.
«Щеплення важливе. Я знаю, що таке COVID-19, бо хворів на цю недугу. Тому всім пропоную обов’язково вакцинуватися. Незважаючи на те, що я перехворів на COVID-19, у мене рівень антитіл дуже низький», – зазначив Володимир Зеленський.
Президент наголосив, що вакцинація допоможе подолати пандемію та повернутися до звичайного способу життя.
«Я вважаю, що ця вакцина (Oxford/AstraZeneca (Covishield). – Ред.) якісна, вона одна з найкращих у світі. Побороти COVID-19 тільки засобами захисту остаточно неможливо. Вакцинуватися доведеться. Я вважаю, що вакцина – це реальний шлях повернення до нормального життя», – зазначив Глава держави.
Також Володимир Зеленський ушанував пам’ять медиків, які загинули, рятуючи життя українських військовослужбовців. Президент поклав квіти до пам’ятного знака на честь загиблих.
Заступник голови Миколаївської ОДА Микола Марінов в програмі "Добрий
вечір".
Розмовляли про туристичний потенціал Миколаївщини, про стандарти місць відпочинку, про туристичну раду, музей на базі крейсеру "Україна", про фестиваль у Коблево та багато іншого.
Відео можна переглянути за посиланням:
https://cutt.ly/9lNmDti
Кримінальний кодекс має захищати інтереси потерпілих
02 Березня 2021
Кримінальний кодекс має захищати інтереси потерпілих. Він має бути зручним для користування слідчим, прокурором, адвокатом і суддею.
Про це заявив член Комісії з питань правової реформи при Президентові України, заступник голови робочої групи з питань розвитку кримінального права Микола Хавронюк на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Розвиток Правосуддя».
«Ми будемо намагатися зробити все, щоб Кримінальний кодекс був не лише «городнім опудалом» для тих, хто вчиняє правопорушення. Він має захищати інтереси потерпілих. Він має бути зручним для користування слідчим, прокурором, адвокатом і суддею», - заявив Микола Хавронюк.
#forum_ukraine30 #україна30 #правосуддя
Руслан Стефанчук на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя» пояснив, чому важливо вирішити проблему зарегульованості в українському законодавстві
02 Березня 2021
Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя» пояснив, чому важливо вирішити проблему зарегульованості в українському законодавстві.
«Ще один блок. Це питання визначеності що ми будемо робити з зарегульованістю. Ми знаємо, що перехід від планової до теперішньої економіки не був супроводжений так званою «законодавчою гільйотиною». Коли ми взяли непотрібні для держави дозволи та не обрізали їх. Крім того, ми вперлися в наявність пострадянського Господарського кодексу України, який створив надзвичайно багато перешкод для правозастосування. При прийнятті Цивільного кодексу у 2003 році були усічені цілі низки законодавства і замість єдиного кодексу приватного права, ми отримали урізаний Цивільний кодекс України. Ця проблематика дає нам відповідні негативні результати на сьогодні», - сказав Руслан Стефанчук.
#forum_ukraine30 #україна30 #правосуддя
Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім розповів про підсумки поїздки до Києва, про участь у Всеукраїнському форумі «Україна.30», про зустріч голів адміністрацій із Прем'єр-Міністром України та про Раду регіонів.
Про це він розповів у себе на сторінці в Facebook.
За словами Віталія Кіма, на зустрічі голів облдержадміністрацій із Прем'єр-Міністром України Денисом Шмигалем було озвучено, що в Міністерстві фінансів не передбачають компенсацію за відпустку людям, які позбавляються робочого місця у зв'язку з ліквідацією РДА в рамках децентралізації.
“Минулого тижня я звернувся до Кабінету міністрів щодо компенсації грошової допомоги на відпустки, але Мінфін не підтвердив, що ці гроші будуть передбачені. На жаль, вони виділені не будуть”, - сказав він.
Також голова ОДА повідомив, що обговорив з представниками центральної влади можливість третьої хвилі коронавірусу і заходи з контролю.
Щодо участі у Всеукраїнському форумі «Україна.30» Віталій Кім зазначив, що отримав обіцянку підтримки на всеукраїнському рівні з приводу просування Миколаївщини туристичної.
Крім того, він зазначив, що познайомився з багатьма міськими головами, а на наступному тижні зустрінеться з главою Одеської облдержадміністрації Сергієм Гриневецьким.
Також Віталій Кім поділився враженням після участі у Раді регіонів. Він процитував президента Володимира Зеленського, який пообіцяв, що такі заходи будуть проходити регулярно.
“Центральна влада - це не конкуренти, не конкуренти, а партнери. І від такого співробітництва виграють всі. Всі українці у кожному куточку нашої країни. Наш приклад щодо тісної співпраці між мною, головою міста Миколаїв Олександром Сєнкевичем та головою обласної ради Ганною Замазєєвою - це один із найкращих прикладів такої співпраці”, - додав Кім.
Далі він повідомив, що планує зустріч в Комітеті оборони з питання крейсера «Україна», зокрема, прискорення темпу його демілітаризації.
Також голова ОДА розповів про плани роботи з новим керівником Регіонального відділення Фонду Державного майна Олександром Славським.
“Дуже відкрита людина, думаємо схоже, домовилися про Дорожню карту, що ми будемо співпрацювати з приводу залучення інвесторів до Миколаївської і Одеської областей за умови тісної співпраці. Готується зараз перелік об'єктів, що може бути запропоновано інвесторам”, - сказав Кім.