Пільги на проїзд дітям-інвалідам

Державна адміністрація залізничного транспорту Міністерства інфраструктури України листом від 03.09.2014 р. № ЦЦЛ-6/235 стосовно надання пільг на проїзд інвалідам та дітям-інвалідам повідомляє:

Питання порядку оформлення проїзних документів для пільгових категорій громадян, в тому числі і дітей–інвалідів на залізничному транспорті врегульовано та здійснюється згідно з наданим правом відповідно до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України, затверджених наказом Мінтрансзв»язку від 27.12.2006 № 1196, зареєстрованих у Мін»юсті від 04.04.2007 за № 310/13577 (далі - Правила).

Правилами передбачено оформлення пільгового проїзного документу інвалідам, дітям-інвалідам та особам, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда або дитину-інваліда за умови пред»явлення пенсійного посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги, що призначається замість пенсії, у якому зазначена група та причина інвалідності, документа що засвідчує особу, разом з довідкою про встановлення особі інвалідності / для повнолітньої особи - довідки медико-соціальної експертної комісії (довідка до акта огляду МСЕК), для неповнолітньої особи – медичного висновку лікарсько-консультативної комісії дитячого лікувально-профілактичного закладу (медичний висновок про дитину-інваліда віком до 18 років).

Тобто, за умови пред»явлення вищезазначених документів, питання щодо оформлення пільгових проїзних документів у працівників залізничного транспорту не виникають. При виникненні нестандартних ситуацій під час обслуговування громадян зазначеної категорії, питання вирішуються в оперативному порядку із керівництвом залізниць.

У разі відмови в оформленні проїзду просимо надавати інформацію до управління соціального захисту міської ради або до Державної адміністрації залізничного транспорту для розслідування та відповідного реагування.