Військовий збір: про відповідальність податкового агента

Як повідомила заступник начальника Первомайської ОДПІ Вікторія Дєдусь під час зустрічі із ЗМІ, з початку  запровадження військового збору платники міста Первомайськ та Первомайського району сплатили 594,8 тис. грн. збору. (по місту – 392,8 тис. грн. , по району – 202 тис. грн.).

Керівник нагадала присутнім, що військовий збір встановлений з  3 серпня 2014 року до 1 січня 2015 року. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

За ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) військового збору до податкових агентів застосовується фінансова відповідальність (у вигляді штрафів та/або пені) та адміністративна відповідальність.

Пунктом 127.1 ст. 127 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI передбачено, що ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі:

  • 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету;
  • ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету;
  • дії, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Штрафи не застосовуються, коли ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб самостійно виявляється податковим агентом при проведенні перерахунку цього податку, передбаченого п. 169.4 ст. 169 Кодексу, та виправляється в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року.

Крім того, нагадала Вікторія Дєдусь, у день настання строку погашення податкового зобов’язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента нараховується пеня.

Зокрема, пеня нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків - фізичних осіб.

Неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, – тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 до 51 грн.).

Детальну інформацію щодо справляння військового збору та з інших питань можна отримати, звернувшись до Центру обслуговування платників Первомайської ОДПІ та у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 132) на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).

Головний державний інспектор
з питань інформаційно-комунікаційного
супроводження Первомайської ОДПІ
Чекрижова С.Л.