ПОДПІ про єдиний податок

Платником єдиного податку можна стати швидко і просто

Суб’єкти господарювання можуть стати платниками спрощеної системи оподаткування з моменту їх державної реєстрації. Для цього слід подати відповідну заяву державному реєстратору разом з реєстраційною карткою. Державний реєстратор передає електронну копію заяви разом з відомостями із картки до відповідного органу ДФС. Або подати відповідну заяву прямо в органі ДФС.

Реєструє платника єдиного податку або надає письмову вмотивовану відмову орган ДФС протягом 2-х робочих днів з дня отримання заяви від особи або від державного реєстратора.

За бажанням зареєстрований платник може безкоштовно отримати витяг з Реєстру платників єдиного податку, який діятиме до внесення змін до Реєстру. Отримання витягів не є обов’язковим, оскільки інформація про зареєстрованих та скасованих платників єдиного податку щоденно оприлюднюється на офіційному порталі Державної фіскальної служби України в електронному сервісі «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку».

На сьогодні переважна більшість суб’єктів господарювання – фізичних осіб регіону працює на спрощеній системі оподаткування. Адже підприємців приваблюють прості і прозорі правила та можливості, які вона надає. Зокрема, «спрощенці» звільняються від сплати деяких податків і зборів, а платники першої та другої груп надають звіти до органів ДФС лише раз на рік.

Загалом, з початку 2014 року від спрощенців, які зареєстровані в  Первомайській ОДПІ до бюджету надійшло понад 9300,1 тис. грн. єдиного податку ( 1531,5 тис. грн.. – від юридичних осіб та 7768,6 тис. грн. – від фізичних осіб – підприємців).

Головний державний інспектор
з питань інформаційно-комунікаційного
супроводження Первомайської ОДПІ
Чекрижова С.Л.