Увага! Актуально!

Захворювання на африканську чуму свиней виявили в Чернігівській області та встановили карантин. Заборонено вивезення за територію села продуктів і сировини тваринного походження

На Чернігівщині зафіксовано випадок захворювання на африканську чуму свиней. В даний час навколо вогнища захворювання - с. Крути Ніжинського району - встановлена 3-кілометрова карантинна зона. Введено обмеження руху транспортних засобів, заборонено вивезення за територію села продуктів і сировини тваринного походження, кормів. Про це повідомили в прес-службі МВС України.

«11 жовтня в правоохоронні органи з управління ветеринарної медицини в Ніжинському районі надійшла інформація про захворювання двох свиней (80 і 12 кілограмів живої ваги) африканською чумою в господарстві одного з жителів с. Крути Ніжинського району.

Цей висновок зробила Чернігівська регіональна державна лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи, і підтвердив Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи в м. Києві», - йдеться в повідомленні.

За інформацією прес-служби, в той же день відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ніжинській РДА з метою розробки та затвердження плану заходів з локалізації та ліквідації захворювання на африканську чуму. Під час засідання комісії було вирішено оголосити в селі Крути карантин і виставити ветеринарно-міліцейські пости на всіх основних в'їздах і виїздах з населеного пункту. Також прийнято рішення створити робочу групу зі співробітників УМВС, ДСНС і ветеринарної служби з вилучення та знищення всіх свиней в селі, яких налічується 266 голів.

«В даний час навколо вогнища захворювання - с. Крути і 3-кілометрова зона, навколо нього встановлена карантинна зона. Введено обмеження руху транспортних засобів, заборонено вивезення за територію села продуктів і сировини тваринного походження, кормів і інших вантажів для чого виставлені три ветеринарно-міліцейських пости: два силами співробітників Ніжинського міськвідділу УМВС та один пост силами співробітників Борзнянського райвідділу УМВС посилені нарядами ДАІ. До робочої групи по вилученню та знищенню свиней задіяно 6 працівників Ніжинського МВ, 6 працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій, 2 працівника ветеринарної міліції та 6 працівників ветеринарної служби», - йдеться в повідомленні.

За інформацією МВС, в самому селі працівники УМВС, ДСНС і ветеринарної служби проводять подворові обходи з метою виявлення, вилучення та знищення тварин шляхом спалення в 2-метрових ямах.

«Заходи щодо недопущення розповсюдження смертельно небезпечної для свиней хвороби триватимуть до повної локалізації та ліквідації, а для громадян нагадаємо, що африканська чума свиней не шкодить людям та іншим тваринам, а вражає саме поголів'я свиней», - йдеться в повідомленні.

31 серпня у селі Охрамієвичі на Чернігівщині зафіксовано два випадки захворювання тварин на африканську чуму свиней у домогосподарстві. Тварин було знищено. З метою локалізації вогнища захворювання встановлено 4-кілометрову карантинну зону.

Довідка. Африканська чума свиней - небезпечна хвороба свиней, від якої не існує ліків і вакцин. Вірус є безпечним для людини, але саме людина спричиняється до поширення захворювання, перевозячи продукти харчування з неблагополучного регіону, а також годуючи свиней зараженими продуктами. Найбільший ризик занесення в Україну цього вірусу, в основному, можливий внаслідок міграції диких кабанів, які можуть бути носіями цього захворювання.