Увага!

Держветфітослужба України тимчасово заборонила ввезення продукції з АР Крим

Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України із 13 жовтня вводить тимчасову заборону переміщення вантажів, які підлягають державному ветеринарно-санітарному контролю, з території Криму. Про це йдеться у розпорядженні Головного державного інспектора ветеринарної медицини України №129 від 10 жовтня, передає УНН з посиланням на Держветслужбу України.

«У зв’язку із неординарною ситуацією, що склалась на даний час у стосовно Автономної Республіки Крим - створення вільної економічної зони «Крим» з особливим режимом здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованих територіях України, неможливим є здійснювати заходів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за епізоотичною ситуацією, об’єктами ветеринарно-санітарного нагляду, виконанням обов’язкових протиепізоотичних заходів та програм контролю за здоров’ям тварин», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що відповідно до повідомлень Міжнародного епізоотичного бюро та Россільгоспнагляду на території Російської Федерації постійно реєструються випадки особливо небезпечних хвороб тварин та птиці (африканська чума свиней, ящур, високопатогенний грип птиці).

За повідомленням, нестабільною є також ситуація на території Митного союзу. Так, на території Росії припинено обіг партії м’ясної продукції виробництва Білорусі, в якій виявлено геном збудника африканської чуми свиней.

«Враховуючи зазначене, а також безконтрольне переміщення через Керченську переправу об’єктів ветеринарно-санітарного нагляду, зваживши ризики, що створюються для епізоотичного благополуччя території України, здоров’я та життя населення, Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України із 13.10.2014 року вводить тимчасову заборону переміщення вантажів, які підлягають державному ветеринарно-санітарному контролю, з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя в інші області України, а також транзит зазначених вантажів через їх територію», - зазначають у Держветслужбі.