Тимчасово переселеним виборцям

Шановні громадяни України, які переселяються з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО до міста Первомайськ!

Відповідно до пункту 3 статті 7 Закону України "Про Державний реєстр виборців" за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, орган ведення Реєстру може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Таке звернення подається до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування на відповідних виборах чи референдумі. Тимчасова зміна місця голосування виборця (виборчої дільниці) підтверджується посвідченням за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке видається виборцю. Відділ ведення державного реєстру виборців знаходиться за адресою: вул. Грушевського, 3, каб. № 216.

Увага! Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також Донецької чи Луганської області, при зверненні до органу ведення Державного реєстру виборців із заявою про тимчасову зміну місця голосування на період проведення позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року, можуть не додавати документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Заява про тимчасову зміну місця голосування подається виборцем до органу ведення Державного реєстру виборців за вказаним у заяві місцем перебування виборця в день виборів чи місцезнаходженням виборчої дільниці, яку він просить визначити місцем його голосування.

При поданні заяви громадянин повинен пред’явити документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянство України).

Отже, для реалізації виборцем, виборча адреса якого знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також Донецької чи Луганської області, свого права голосу на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року, необхідно:

  • з’явитися до відділу ведення Державного реєстру виборців для подання заяви про тимчасову зміну місця голосування не пізніше 20 жовтня 2014 року;
  • при поданні заяви пред’явити паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянство України).

Орган ведення Державного реєстру виборців сприяє громадянам у визначенні виборчої дільниці та при поданні ними заяви щодо тимчасової зміни місця голосування надає необхідну правову допомогу.

Додаткову інформацію, що стосується позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року розміщено на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у розділі Державний реєстр виборців.

Інформацію про адреси та номери телефонів органів ведення Державного реєстру виборців розміщено на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у розділі Державний реєстр виборців.