Спрощенці міста та району поповнили місцевий бюджет на 4,1 млн. грн.

За три місяці поточного року від суб’єктів господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування до місцевих бюджетів надійшло понад 4,1 млн. грн. єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли майже на 0,3 млн. грн. Про це повідомила голова комісії з реорганізації Первомайської ОДПІ Ірина Левицька.

Переважну більшість сплаченої суми складають надходження від фізичних осіб-підприємців, які сплатили понад 3,4 млн. грн. Це більш   ніж на 0,2  млн. грн. перевищує находження аналогічного періоду минулого року.

Юридичними особами – платниками єдиного податку за 3 місяці поточного року  поповнено  бюджет  на 0,7 млн. грн. Це на  0,2 млн. грн. більше аналогічного періоду минулого року.

На спрощеній системі оподаткування у м. Первомайськ  перебуває 180 суб’єктів господарювання – юридичних осіб та 2589 фізичних осіб-підприємців; у Первомайському районі - 171 суб’єктів господарювання – юридичних осіб та 343 фізичних осіб-підприємців.

Первомайська ОДПІ нагадує, що з 1 січня 2015 року згідно з Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» внесено зміни у спрощену система оподаткування, обліку та звітності.

Зокрема, запроваджено оптимізацію кількості груп платників єдиного податку із збільшенням чинного максимального розміру доходу. Так,  збільшено максимальний розмір доходу для перебування на першій - другій групах  спрощеної системи оподаткування, знижено ставку оподаткування для платників третьої групи, в четверту групу потрапили платники фіксованого сільськогосподарського податку, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

Крім того звертаємо увагу платників, що цим же Законом внесено зміни до Закону України від 06 липня 1995 року №265 „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

«Основною зміною є те, що платники єдиного податку другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій .  У всіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи – підприємці другої і третьої груп зобов’язані застосовувати РРО»,-  акцентувала Ірина Левицька.

При цьому зазначені зміни, вступають у силу:

  • для платників єдиного податку третьої групи – з 1 липня 2015 року;
  • для платників єдиного податку другої групи – з 1 січня 2016 року.

Шановні платники! Завчасно потурбуйтеся за придбання та встановлення касової техніки.

Головний державний інспектор
з питань інформаційно-комунікаційного
супроводження Первомайської ОДПІ
Чекрижова С.Л.