До уваги громадян, яким не вистачає страхового стажу для призначення пенсії!

Первомайська ОДПІ нагадує, що громадяни, яким не вистачає страхового стажу для призначення пенсії, можуть одноразово сплатити єдиний внесок за договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Зокрема договором може бути передбачена одноразова сплата громадянином єдиного внеску за попередні періоди, в яких такий громадянин не підлягав загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, у тому числі за період з 1 січня 2004 року до 31 грудня 2010 року. При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору.

Для укладання зазначеного договору таким особам необхідно подати до органу фіскальної служби за місцем проживання заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. З такою особою, після перевірки викладених у заяві відомостей, органом фіскальної служби у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Так, протягом минулого року договори про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування уклали 54 жителів Первомайська.

За 1 квартал 2015 року договори укладено з 20 первомайцями. Додаткові надходження від укладених договорів про добровільну у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування становлять 27.4 тис.грн.

Головний державний інспектор
з питань комунікацій Чекрижова С.Л.