Про застосування РРО платниками єдиного податку

Первомайська ОДПІ постійно проводить широку масово – роз’яснювальну роботу з платниками податків. Під час різного роду заходів розглядаються актуальні питання податкового законодавства, єдиного соціального внеску.

Фахівці податкової інспекції систематично проводять зустрічі з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій та відповідальності за недоотримання вимог діючого законодавства. До податкової інспекції запрошуються місцеві підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування. Участь у заходах приймають також представники центрів сервісного обслуговування РРО.

Тема зустрічей обрана невипадково, адже як відомо, починаючи з 1 липня 2015 року фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку третьої групи повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій. З 1 січня 2016 року РРО застосовуватимуть всі платники єдиного податку, крім платників першої групи, а також другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібно роздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі.

Крім того, якщо платники єдиного податку другої і третьої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО відповідно до норм Податкового Кодексу України.

Більшість платників єдиного податку у своїй діяльності використовує комп’ютерну та не фіскалізовану касову техніку, тож впровадження РРО не завдасть  великих труднощів. Водночас, фахівці Первомайської ОДПІ  пропонують не зволікати із реєстрацією РРО, щоб до встановленого законодавством терміну налагодити роботу касової техніки із програмним забезпеченням, підготувати працівників до роботи на РРО тощо.

Головний державний інспектор
з питань комунікацій
Чекрижова С.Л.