Інформація від УСЗН

Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено громадянам , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, щорічне медичне обслуговування, диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів, лікування в спеціалізованих стаціонарах.

Існує державна програма «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». У період 2009 – 2013 р.р. розпорядником державних коштів для виконання зазначеної Програми було визначено Міністерство надзвичайних ситуацій України. У Миколаївській області визначено спеціалізовані медичні заклади, в яких здійснюється лікування громадян : обласна лікарня, обласна дитяча лікарня, обласний онкологічний диспансер, міська лікарня №3 у м.Миколаєві, лікарня швидкої медичної допомоги у м.Миколаєві, Жовтнева центральна районна лікарня, Вознесенська центральна районна лікарня, Спеціалізована медико-санітарна частина №2 МОЗ України (м.Южноукраїнськ).

Постановою Кабінету Міністрів України від №16.05.2014 №134 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для комплексного медико-санітарного забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Згідно із Порядком головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної Програми є Міністерство соціальної політики України. Бюджетні кошти спрямовуються на надання медичної допомоги громадянам, захворювання яких пов’язано з наслідками Чорнобильської катастрофи, на підставі договорів, укладених з відповідними закладами охорони здоров’я. Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації від 16.05.2014 №116-р департамент соціального захисту населення облдержадміністрації забезпечує виконання зазначеної Програми.

На цю мету у 2014 році було затверджено видатки з державного бюджету на загальну суму 102040 грн. Закупівля медичних препаратів проводиться виключно згідно із переліком лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.1996 №1071.

2014 року проліковано 36 громадян, а спочатку 2015 року — 23 особи.

Для виконання програми у 2015 році затверджено видатки з державного бюджету у загальній сумі 244070 грн.

Зазначені кошти розподілено між спеціалізованими медичними закладами Миколаївської області, визначеними для лікування постраждалих громадян.