Гаряча лінія: (05161) 7-53-83

Будівельна амністія

У зв’язку зі вступом в дію Порядку прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків І та II категорій складності, будівель і споруд сільськогосподарського призначення І і II категорій складності, збудованих в період з 5 серпня 1992 по 12 березня 2011 року без дозволу на виконання будівельних робіт, затверджений наказом Мінрегіонів від 24 квітня 2015 року №79, інформуємо:

Порядок оформлення самовільно збудованих житлових будинків
(як скористатися правом на «будівельну амністію»)

Із 26 травня 2015 року вступив в дію Порядок прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків І та II категорій складності, будівель і споруд сільськогосподарського призначення І і II категорій складності, збудованих в період з 5 серпня 1992 по 12 березня 2011 року без дозволу на виконання будівельних робіт, затверджений наказом Мінрегіонів від 24 квітня 2015 року №79.

Для того, щоб узаконити самочинне будівництво житлового будинку до 300 кв. м., громадянину слід зібрати наступний пакет документів: 1. Заяву. 2. Два примірники заповненої декларації про прийняття об’єкту в експлуатацію. 3. Засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт. 4. Копію технічного паспорта (з відміткою про проведене технічне обстеження).

Для легалізації будинку площею більше 300 кв. м. або іншого об’єкту, громадянину, крім вищеозначених документів, необхідно додати звіт про технічне обстеження, який виготовляється експертом із техобстеження.

Звертаємо увагу, що будівельна амністія не передбачає сплати громадянами штрафних санкцій.

Легалізувати самобуди 1992-2011 років за спрощеною процедурою можливо до кінця 2015 року.

З даним пакетом документів слід звернутись до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), вул.. Адміральська. 20. м. Миколаїв, де працівники Державної архітектурно- будівельної інспекції в Миколаївській області щодня, з 9.00 до 17.00 надають консультації з цього питання.

К.А.Малій

Начальник Управління
Державної архітектурно-будівельної інспекції
в Миколаївській області