Гаряча лінія: (05161) 7-53-83

Платники Первомайщини сплатили до бюджету 12,4 млн. грн. ПДВ

За перше півріччя поточного року платники регіону, який обслуговує Первомайська ОДПІ, перерахували до бюджету  12.4 млн. грн. податку на додану вартість. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 3.9 млн. грн

За словами Любов Волощак, начальника управління оподаткування юридичних осіб Первомайської ОДПІ, надходження забезпечені в першу чергу, завдяки впровадженню тестової системи електронного адміністрування ПДВ та конструктивній співпраці з сумлінними платниками.

Нагадуємо, з 1 липня 2015 року система електронного адміністрування ПДВ працює у звичайному режимі, реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється виключно на суму податку, обраховану по формулі, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу. Таким чином, при реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування в ЄРПН відбувається перевірка наявності у платника, який здійснює таку реєстрацію, достатньої реєстраційної суми. Тобто для отримання можливості зареєструвати в ЄРПН податкову накладну або розрахунок коригування реєстраційна сума платника податку повинна бути більшою або дорівнювати сумі ПДВ, зазначеній у вказаних документах.

Термін реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в ЄРПН із запровадженням системи електронного адміністрування у звичайному режимі залишився без змін та становить 15 календарних днів з дати складання відповідного документу. При цьому, слід мати на увазі, що з 01.07.2015 за порушення вказаного терміну реєстрації в ЄРПН застосовується штраф у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ, зазначеної у податкових накладних/розрахунках коригування.

Головний державний інспектор
з питань комунікацій Чекрижова С.Л.