Гаряча лінія: (05161) 7-53-83

Обережно! Африканська чума свиней!

І Н Ф О Р М А Ц І Я
щодо ситуації із африканської чуми свиней
в смт. Врадіївка та у м. Первомайську.

 

23.10.2015р. до Врадіївської районної державної лікарні  ветеринарної медицини звернулась жителька смт. Врадіївка щодо падежу свиней. За результатами досліджень Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ). встановлено діагноз на африканську чуму свиней.
Державна служба ветеринарної медицини Первомайського району працює в посиленому режимі. Проводяться всі необхідні в таких випадках заходи. У Первомайському районі встановлено дві зони – захисту та нагляду від осередку захворювання, що у Врадіївці. Сюди відносяться с. Кумари, а також Кримка, Катеринка, Старі Кошари, Зелені Кошари та станція Кам’яний Міст. Перед в’їздом в зону захисту в село Кумари, згідно рішення державної надзвичайної  протиепізоотичної комісії при РДА,   встановлено карантинний міліцейський пункт пропуску, на якому буде проводитись контроль за переміщенням тварин та встановлено дезтехніку для дезінфекції автомобілів.
По м. Первомайську проводиться облік всього свинопоголів’я в приватному секторі м. Первомайська та рекомендовано населенню утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях.
      Первомайською міською лікарнею ветеринарної медицини проводиться  щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання свиней на АЧС.
За надходженням м'ясної сировини на  агропродовольчих ринках через лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи здійснюється постійний контроль.
Рішенням  позапланового засідання від 29 жовтня 2015 року Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Первомайській міській раді.
 посилено контроль за роботою лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи та зобов’язано  не допускати в  реалізацію м'ясо свинне без наявності супровідних ветеринарних документів та  ідентифікаційного номера. До зняття обмежень заборонено реалізацію живих свиней на агропродовольчих  ринках.
      Вжито  вичерпних заходів щодо запобігання та недопущення торгівлі продуктами харчування тваринного походження у не встановлених місцях.
     Проводиться  роз’яснювальна  та освітня робота з населенням з питань запобігання і боротьби з африканської чуми свиней.

Начальник управління ветеринарної
медицини в Первомайському районі                             Глухий О.Б.