Увага!

На Луганщині зафіксовані перші випадки захворювання свиней на африканську чуму

Останнім часом в Російській Федерації значно ускладнилася епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней. З початку року зареєстровано 4 випадки захворювання свиней на цю надзвичайно небезпечну хворобу і в Луганській області. 3 з них мали місце серед диких кабанів у Станично-Луганському та Біловодському районах і 1 – серед свійських тварин в Краснодонському районі Луганської області.

З метою запобігання розповсюдженню хвороби на території Миколаївщини відбулося позачергове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням першого заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації В.Лусти, на якому були прийняті невідкладні заходи протидії занесення африканської чуми на територію Миколаївської області.

Так, управлінням ветеринарної медицини в Первомайському районі посилено контроль за переміщенням свиней, м’яса свинини та продуктів його переробки, вживаються заходи щодо недопущення стихійної торгівлі продуктами тваринного походження на території міста Первомайська.

Жителям міста, які утримують свиней, слід посилити спостереження за поведінкою та фізичним станом тварин і у випадку будь-яких відхилень – повідомити про це фахівцям управління ветеринарної медицини в Первомайському районі.