Гаряча лінія: (05161) 7-53-83

Офіс Реформ у Миколаївській області продовжує свою роботу!

Офіс Реформ у Миколаївській області продовжує вести інформаційну роботу, роз`яснює законодавство щодо децентралізації, надає консультаційну допомогу територіальним громадам.

Офіс Реформ у Миколаївській області сподівається на подальшу співпрацю з депутатами новообраних місцевих рад, представниками громадських організацій, широкими верствами населення у містах, селищах, селах усіх районів нашого регіону.

Повідомляємо, що інформаційні продукти Офісу Реформ у ЗМІ оприлюднюються під брендом «Спроможні громади – сильна держава», який слугує за офіційне маркування.

Нагадуємо, що Офіс Реформ у Миколаївській області працює у такому складі:

директор Офісу Реформ Валентин Анатолійович Бойко (тел. 050-392-73-36);

експерт з комунікації і менеджменту Олександра Іванівна Ментель (тел. 063-567-38-68);

експерт з соціальних питань Таміла Іванівна Бугаєнко (тел. 050-394-64-01);

консультант з правових питань і економічного розвитку Анастасія Алімівна Ібрагімова (тел. 093-939-42-84).

Наша електронна адреса: office.reform.mk@gmail.com

Принагідно повідомляємо, що Офіси Реформ створені і діють на виконання Меморандумів між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Асоціацією міст України - в рамках Проекту USAID ДІАЛОГ про узгодження мети діяльності щодо підтримки процесу об’єднання територіальних громад;

- в рамках спільного проекту з Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних влад «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», що фінансується МЗС Норвегії, про узгодження мети діяльності щодо забезпечення належної якості публічних послуг в об’єднаних територіальних громадах;

- та Радою Європи в рамках Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» про об'єднання зусиль для реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, формування спроможних громад.

Успішна країна складається з успішних сіл, селищ, міст. Успішна країна – це люди, задоволені власним добробутом, комфортним та змістовним життям.

Досвід розвинутих країн демонструє, що основною передумовою успішного розвитку громад є об’єднання територій та ресурсів. Тільки сильна/спроможна громада з достатньою економічною активністю на власній території, з ініціативними, працьовитими людьми забезпечить гідний рівень життя населення, обере пріоритети розвитку.

Така  громада відповідатиме новим вимогам, одержуватиме значно більші ресурси та повноваження. На рівні потужної громади вирішуватимуться питання місцевого економічного розвитку, планування розвитку територій, утримання місцевої інфраструктури, забудови, благоустрою територій, соціальної допомоги, культури, первинної охорони здоров’я, середньої, дошкільної та позашкільної освіти, муніципальної міліції, пасажирських перевезень на території громади, житлово-комунальних послуг, утримання об’єктів комунальної сфери. А передача ресурсів, повноважень та відповідальності на базовий рівень – це і є децентралізація.

Держава забезпечує прийняття всіх необхідних законів, передає ресурси та повноваження на місця. У результаті реформи держава створює необхідні умови для розвитку громад, а вже вони самі обирають пріоритети.

Проявляти громадянську активність, цікавитися та брати участь у процесах прийняття рішень в громаді – це те, що ми можемо зробити для себе та, зрештою, для країни.

Метою Офісів Реформ є підтримка децентралізації в Україні, просування демократії та самоврядування. Для того, аби Україна стала сильною та розвивалась рівномірно, по всій території, країні потрібне сильне, дієздатне, повсюдне та ініціативне місцеве самоврядування!

Прес-служба Офісу Реформ у Миколаївській області