​​​​​​​У суботу, 4 листопада 2023 року, вперше в історії, Первомайськ відзначив головну мистецьку подію міста – «Вінграновський Арт Фест».

​​​​​​​У суботу, 4 листопада 2023 року, вперше в історії, Первомайськ відзначив головну мистецьку подію міста – «Вінграновський Арт Фест».

У суботу, 4 листопада 2023 року, вперше в історії, Первомайськ відзначив головну мистецьку подію міста – «Вінграновський Арт Фест».

Цього дня, мешканці та гості міста, віддали шану творчості геніального українського поета, прозаїка, кінорежисера, громадського діяча 20-того століття, а також лауреата національної премії імені Тараса Шевченка – Вінграновського Миколи Степановича. Який народився і проживав у нашому рідному місті Первомайськ.

До урочистостей доєднався перший заступник міського голови Дмитро Малішевський, який від імені очільника Первомайської громади Олега Демченка, привітав усіх присутніх із вагомою для міста подією. Та додав, що потрібно щоб такого роду фестивалі набували традиційності і проходили із року в рік. Адже потрібно пам’ятати тих, завдяки кому сьогодні ми маємо змогу проводити такі заходи. Тих, хто боронить нашу незалежність, тих хто б’ється за Україну сьогодні. Та віддавати шану тим, хто поліг у жорстокому бою із проклятим загарбником.

Також у ході урочистостей, до привітального слова приєднувались й інші запрошені гості фестивалю, які добрими словами згадували геніального українського поета та ділились спогадами із минулого.

Як зазначили організатори заходу, основою концепції фестивалю, було чотири ключові грані особистості Вінграновського, як громадянина, поета, прозаїка та кіномитця. І як наслідок, щоб розкрити ці сторони діяльності Миколи Степановича, вони розробили чотири фестивальні локації, названі “Залами”, у кожної з яких був свій колір.

Відтак, завітавши до «синьої» зали, можна було потрапити на концерт гурту « Шпилясті кобзарі», побувати на урочистій частині заходу, заслухати концерт гурту « Крутий заміс», а також на завершення дня відвідати виставу від Миколаївського академічного художнього драматичного театру « Це мій народ! Я – син його!!!».

У «жовтій» залі на усіх охочих чекали: народний артист України, актор театру, кіно та дубляжу Євген Нищук; актриса, режисерка  блогерка « Гуцулка Ксеня» Оксана Стринадюк; та із сольною програмою «Оспіване» - Тетяна Школьна і Роман Смоляр.

Локація "Білої" — територія візуального мистецтва, а на "червоній" зустрілися друзі та знайомі Миколи Вінграновського, які ділилися спогадами про митця.

Загалом, урочисте відкриття головної мистецької події міста Первомайська – «Вінграновський Арт Фест» пройшло видовищно, із різноманітними цікавими та новими здобутками знань. Усі мешканці та гості міста залишились у захваті від проведеного, та виказували побажання, щодо подальших проведень такого роду заходів.

Адже, жодна сучасна людина вже не може уявити собі життя без прочитаного роману, без нового кінофільму, без прем'єри в театрі, без улюбленої музичної групи чи художніх виставок. Саме у мистецтві людина знаходить і нові знання, і відповіді на життєво важливі питання, і заспокоєння від повсякденної метушні.