02 лютого 2023 року міський голова Олег Демченко зустрівся із представниками проєкту «Забезпечення доброго врядування завдяки участі громадськості та підвищенню якості надання послуг і захисту довкілля на сході України»

02 лютого 2023 року міський голова Олег Демченко зустрівся із представниками проєкту «Забезпечення доброго врядування завдяки участі громадськості та підвищенню якості надання послуг і захисту довкілля на сході України»

02 лютого 2023 року міський голова Олег Демченко зустрівся із представниками проєкту «Забезпечення доброго врядування завдяки участі громадськості та підвищенню якості надання послуг і захисту довкілля на сході України», який є компонентою Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

     Цю Програму підтримують десять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії. Програма ООН із відновлення та розбудови миру передбачає три основні напрямки діяльності:

1) відновлення інфраструктури та відбудова економіки;

2) підтримка місцевого самоврядування та розбудова пов’язаної із цим спроможності;

3) соціальна стійкість та розбудова миру.

       В обговоренні напрямків співпраці із представниками проєкту взяли участь заступники міського голови, керуючий справами виконавчого комітету міської ради, керівники управлінь та структурних підрозділів виконавчого комітету. Представники проєкту зазначили, що його реалізація відбуватиметься протягом двох років, а наразі ця, перша зустріч, на рівні обговорення шляхів співпраці була ознайомчою.
       Міський голова зі своєю командою готовий до активної співпраці, готовий надати людський та матеріальний ресурс для реалізації проєкту в частині вдосконалення надання послуг мешканцям громади через ЦНАП, в секторі соціального захисту та в секторі цифровізації. Напрямок адмінпослуг передбачає 12 мобільних кейсів, із яких два зручні сервіси: мобільний кейс та мобільний ЦНАП на колесах, зацікавили міського голову. В нашій громаді проживає декілька десятків тисяч мешканців до яких приєдналося близько семи тисяч переселенців. Звичайно наближення послуг до людей, підтримка громадян в системі соціального захисту - це спільне бажання керівництва міської громади, партнерів з розвитку та виконавця Програми розвитку ПРООН.
Бенефіціаром проєкту виступила Миколаївська обласна державна адміністрація, яка вже є офіційним партнером Програми ПРООН.

Олег Михайлович акцентував  увагу присутніх, що йому важлива адаптація людей до цифровізації. Первомайська міська громада вже навчала місцевих жителів  поважного віку комп’ютерній грамотності та інтернет- технологіям, вже надає послуги інвалідам за місцем проживання і таке інше.

Також громада планує створити Хостел та соціальний гуртожиток. Розвиток  системи ЦНАП, враховуючи приєднання  до міської  громади  п’яти  населених пунктів, дасть можливість забезпечити мешканців громади зручним та важливим сервісом за місцем проживання.
      З метою впровадження та реалізації проєкту організатори Програми проведуть соціальний аудит громади та за результатами визначать основні напрямки його реалізації. Основним меседжем Програми ПРООН є рівномірний рух уперед. Тож разом із партнерами відбудуємо Україну, допоможемо нашим громадянам із відновлення та розбудови миру. Олег Михайлович подякував представникам проєкту за бажання допомагати українцям, побажав миру та перемоги і висловив надію на плідну співпрацю.