05  лютого 2024 року відбулось позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

05  лютого 2024 року відбулось позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

05  лютого 2024 року відбулось позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, при виконавчому комітеті Первомайської міської ради, під головуванням першого заступника міського  голови Дмитра Малішевського. 
Нарада відбулась за участі заступника міського голови Володимира Рябченка, начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій Павла Мамотенка, а також членів міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, керівників об’єктів критичної інфраструктури, медиків, працівників ДСНС та правоохоронних органів.
На порядок денний було винесено питання, щодо стану захворюваності на грип та ГРВІ в межах рутинного епіднагляду, на території Первомайської міської територіальної громади. Так, директор санітарно-епідеміологічної станції Михайло Ковальчук розповів усім присутнім, що ситуація з захворюваністю на гострі респіраторні інфекції у Первомайській громаді, як в цілому в Україні, на даний час має тенденцію до погіршення. На 5 тижні 2024 р. (у порівнянні з попереднім тижнем) по Первомайській МТГ відбулося значне зростання захворюваності на ГРВІ. Інтенсивний показник склав 952,24 на 100 тис. населення, при пороговому рівні 496.44 та обласному показнику 347,3. Епідемічний поріг перевищено майже вдвічі. Рівень перевищення характеризується як дуже високий. У віковій категорії «до 17 років» захворіло 433 особи, що склало 62% від загальної кількості хворих. Серед дітей найбільша захворюваність реєструється у віковій категорії «5-14 років» і складає 284 особи (65 %). 
У свою чергу, директор  КП «Первомайський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Оболенська зазначила, що за даними МОЗ Україна перебуває в середині епідемічного сезону з грипу та ГРВІ. Наразі через циркуляцію вірусів грипу у 22 регіонах країни спостерігається підйом захворюваності, зокрема серед дітей. Враховуючи дані щотижневого моніторингу, очікується, що з січня і до квітня вірус грипу буде переважати над корона вірусною інфекцією. Тому порадила усім мешканцям Первомайської громади, за перших ознак захворювання якомога швидше звернутися до лікаря, щоб почати ефективне лікування та уникнути ускладнень хвороби.
Заслухавши та обговоривши інформацію, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій вирішила наступне:
-  Забезпечити проведення щеплень, з попереднім медичним оглядом групам ризику населення, які в першу чергу підлягають щепленню проти грипу.
-  Забезпечити дотримання протиепідемічного, температурного режимів у закладах освіти
-  Забезпечити чіткий облік відсутніх дітей по хворобі ГРВІ, грипу у загальноосвітніх закладах. При відсутності в окремих класах, школах більше 30% учнів самостійно вирішувати питання закриття окремих класів, шкіл. Оперативну інформацію надавати до Первомайського районного відділу лабораторних досліджень Державної установи «Миколаївській обласний лабораторний центр МОЗ України».
-  Заборонити масові заходи у дитячих закладах освіти.
А також провести усі необхідні заходи з попередження розповсюдження та захворюваності на грип та ГРВІ серед населення Первомайської громади. За потреби, при збільшені кількості хворих серед дитячого населення, навчальні заклади освіти (школи, гімназії, ліцеї) будуть переведені на дистанційну форму навчання. 
Окрім цього, під час засідання заслухали інформацію від начальника відділу організації пожежно-профілактичної роботи та заходів цивільного захисту Первомайського РУ ГУ ДСНС України  у Миколаївській області Сергія Гедзика. Він розповів, що з початку 2024 року на території Первомайського району виникло 12 пожеж, на одній з яких було травмовано людину. Провівши аналіз виникнення загоряння було визначено, що основними причинами, являється необережне поводження з вогнем, необережність під час паління та коротке замикання електромережі. Це свідчить про значний вплив людського фактору, а саме неуважність, халатність, необізнаність та інше.

Саме тому, з метою  проведення запобіжних заходів з населенням, щодо профілактики виникнення пожеж у житловому секторі, запобігання травмуванню (отруєнню чадним газом) і загибелі людей на території Первомайської ТГ, працівниками ДСНС України у Миколаївській області, спільно із правоохоронними органами та управлінням соціального захисту населення буде проводитись роз’яснювальна  робота  із певними категоріями осіб: багатодітні, інваліди, одиноко проживаючі, тим  хто опинився в складних життєвих обставинах і потребують  соціального захисту. 
Загалом, під час засідання з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, комісія опрацювала увесь перелік винесених на розгляд питань та прийняла відповідні рішення.