14 грудня 2023 року відбулося вшанування пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС

14 грудня 2023 року відбулося вшанування пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС

14 грудня 2023 року в Первомайській територіальній громаді, на території Свято-Варварівської церкви відбулося вшанування пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській Атомній електростанції. Варто зазначити, що ця дата визначена не випадково, адже саме 14 грудня 1986 року було офіційно завершено будівництво саркофага над зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

Відтак, до заходу вшанування пам’яті долучилися очільник Первомайської територіальної громади Олег Демченко, перший заступник міського голови Дмитро Малішевський, депутати, представники органів місцевого самоврядування, учасники добровольчого військового формування, а також громадськість міста.

О 9 годині, загальнонаціональною хвилиною мовчання вони вшанували пам'ять про всіх Героїв сьогодення та минулого, всіх чорнобильців, які в умовах надзвичайної небезпеки, ціною власного здоров'я і життя виконували свій обов'язок, захищаючи життя співвітчизників. А також Державним гімном України згадали тих, хто боронить нашу рідну неньку від російських окупантів зараз. Адже захисники і захисниці - справжні патріоти, і не чекаючи винагород, за покликом серця стали на захист рідної землі. Їхня жертовність і героїзм гідні наслідування прийдешніми поколіннями.

В ході заходу, до слова запросили міського голову Олега Демченка, який зазначив, сьогодні ми згадуємо та вшановуємо живих ліквідаторів цієї жахливої техногенної катастрофи та молимося за полеглих у боротьбі з мирним атомом. У 1986 році Україна уже втратила частину своєї території, яка внаслідок Чорнобильської катастрофи стала непридатною для проживання, а також тисячі людських життів, яких вбив і вбиває досі ніби мирний атом. Десятки тисяч українців стали біженцями. Це жахлива трагедія 20 століття. Однак, 21 століття знову кремлівський режим вбиває десятки тисяч українців, робить безлюдними сотні тисяч квадратних метрів української землі. І знову рашисти погрожують Україні ядерним ударом, тим, що приніс нам той страшний  рік.

Але як у далекому 1986 році мужність та героїзм ліквідаторів, пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, працівників міліції врятували Україну і Європу від ядерної катастрофи. Перемогли у своїй війні. Так і наразі українські воїни-Герої зупиняють наступи  московських окупантів, рятуючи Україну та світ від катастрофи. Бо українці – це нація переможців. Завдяки саме ЗСУ ми сьогодні маємо можливість продовжувати жити, виховувати дітей у спокої, займатися розвитком своїх громад.

Після чого, усі присутні покладанням квітів до пам’ятника ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, вшанували усіх тих відважних людей, які увійшли в історію України, як символ і взірець героїзму, жертовності та патріотизму. Герої не вмирають, вони залишаються у наших серцях!