20 лютого Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні

20 лютого Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні

Щорічно 20 лютого, згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні. В поточному році виповнюється сьома річниця трагічним подіям на Майдані Незалежності у Києві, які розділили новітню історію України на «до» і «після». Сім років тому весь світ схвилювали події, які забрали життя понад сотні українців. Спливає час, але незагоєною раною у наших душах залишається спогад про ті лютневі дні.

19 лютого 2021 року біля стели у сквері Героїв Небесної Сотні первомайці зібралися аби віддати данину пам’яті загиблим. У заході взяли участь Первомайський міський голова Олег Демченко, заступник міського голови Володимир Рябченко, керуючий справами міськвиконкому Тетяна Данильченко, очільники старостинських округів, посадові особи місцевого самоврядування, студенти Первомайського медичного коледжу, небайдужі городяни.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв Небесної Сотні, а також всіх оборонців України, які загинули, захищаючи рідну землю, та поклали квіти до стели.

По закінченню заходу делегації від зібрання поклали квіти до могил загиблих учасників антитерористичної операції на сході України.

Цього ж дня у сквері Небесної Сотні посадовці управління культури, національностей, релігій, молоді та спорту разом з молодіжною радою та активною молоддю провели захід в рамках всеукраїнської тихої акції «Ангели пам’яті». На честь вшанування пам’яті Небесної Сотні молодь розвісила на дереві паперових ангелів, поклала квіти та запалила свічки пам’яті.

Заходи проходили з дотриманням карантинних обмежень.

Первомайською міською централізованою бібліотечною системою організовано та проведено цикл заходів присвячених Героям Небесної Сотні. Так, в читальному залі діє виставка-реквієм «Гідність і свободу не спинити», а в бібліотеці-філії №2 оформлено вахту пам’яті «Небесна сотня на варті України». Окрім того, силами працівників Первомайської міської ЦБС відзнятий відеоролик присвячений Героям Небесної Сотні «Час пливе, а пам’ять залишається».