20 вересня 2022 року міський голова Олег Демченко провів апаратну нараду

20 вересня 2022 року міський голова Олег Демченко провів апаратну нараду

20 вересня 2022 року міський голова Олег Демченко провів апаратну нараду з керівниками місцевих підприємств, установ, організацій державної форми власності, комунальних підприємств, управлінь та служб міської ради, відділів апарату виконавчого комітету міської ради.

О 9 годині усі присутні долучились до проведення загальнонаціональної хвилини мовчання в знак шани загиблих внаслідок війни росії проти України.

Потям присутні перейшли до розгляду питань порядку денного. Розпочали зі звіту начальника управління фінансів Сергія Шугурова щодо наповнюваності бюджету громади, а також видатків і оплати основних захищених статей та програм. Одним із найбільших джерел наповнюваності бюджету залишається ПДФО. Станом на 19 вересня перевиконання планових показників по наповнюваності бюджету громади за січень-вересень поточного року складає 117%. Присутні також дізналися стан фінансування та наявність кредиторської заборгованості за звітній період.

Під час апаратної наради, розглянули питання забезпечення населення територіальної громади водо - та електропостачанням в разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій. За повідомленням начальника управління житлово-комунального господарства на території громади є 244 діючих колодязів, в 22 з них проведені відповідні дослідження і вони можуть забезпечувати населення питною водою. Проводиться робота щодо лабораторного аналізу води у всіх інших колодязях, аби визначити придатність до споживання та забезпечення технічних потреб громади.  Директор КП «Первомайськводоканал» зазначив, що підприємство, в разі необхідності, готове організувати підвіз питної води в мікрорайони міста. Крім цього, створений необхідний запас реагентів, є ємкості для створення резервного запасу води, розглядається можливість реверсної подачі води населенню. Налагоджуються можливості подачі технічної води мешканцям громади у випадку надзвичайної ситуації, на випадок відсутності енергопостачання передбачені альтернативні джерела енергоносіїв для безперебійної роботи насосів.

Окрім цього, розробляється детальна план-схема з розміщення по мікрорайонам усіх точок водопостачання (колодязі, бювети, свердловини), а також перевіряється наявне технічне обладнання для здійснення підвозу води мешканцям громади.  Керівники підприємств, медичних, освітніх та соціальних закладів створюють необхідний резерв питної води у спеціальних ємкостях. Мешканцям також радять бути готовими, адже у такий нелегкий та непередбачуваний час для нашої країни, коли російські війська своїми обстрілами знищують інфраструктуру, потрібно бути ґрунтовно підготовленими до розвитку будь-яких сценаріїв, що пов’язані з виникненням нестандартних ситуацій в громаді.

Директор Первомайського центру соціальних служб Лариса Крижановська звітувала про роботу закладу, охоплення незахищених верств населення соціальною допомогою, а також допомогу людям, що опинились в складних життєвих обставинах і переселенців. Проводиться супровід сімей, оцінюються потреби та створюються відповідні заявки, що передаються до управління соціального захисту, створюється електронна база ВПО. До роботи з переселенцями, родинами загиблих, дітьми залучаються психологи. Троє практичних психологів надають свої послуги населенню на базі водолікарні.

 За словами Лариси Крижановської до Первомайської громади найбільше прибуло людей з південних регіонів Миколаївської області, Херсонської області, Харкова, Києва, Чернігова, Донецька, Луганська, також є переселенці із Криму. Здійснюється інформаційний супровід цих осіб, надаються послуги по забезпеченню усім необхідним. Створено спеціальну «Карту ВПО», де вказані усі контакти, графіки та адреси відповідних служб, до яких за потреби можна звернутися у Первомайську . Загалом ведеться активна співпраця між Первомайським центром соціальних служб, волонтерами, громадськими організаціями, благодійниками. Це дає можливість охопити та забезпечити усім необхідним якомога більше людей, що потребують допомоги.

Також Первомайський центр соціальних служб має мобільну бригаду, що виїжджає на виклики, проводить не6обхідну роботу з населенням. Так, було 156 повідомлень про насильство в сім’ях, 30 із них отримали підтвердження. З особами проводиться робота психологами. Крім цього у тісній співпраці з управлінням у справах дітей обслуговуються багатодітні родини, будинки сімейного типу та мало захищені верстви населення, де є діти що потребують нагляду та уваги з боку соціальних служб.

Присутні також заслухали інформацію від головних лікарів, щодо роботи медичних установ громади та надання лікарських послуг населенню, військовим, переселенцям в умовах воєнного стану. Усі медичні заклади в громаді працюють в штатному режимі, лікарі здійснюють прийом хворих, надають відповідні консультації, а також виписують рецепти на лікування. Продовжується робота з прибулими до громади переселенцями. Станом на 20 вересня до сімейних лікарів звернулося 1179 осіб, з них 488 дітей.

Щодо захворюваності на коронавірус, то медики зазначають ріст випадків виявлення хвороби на території України. Наразі в Первомайській ЦРЛ на стаціонарному лікуванні знаходиться один хворий, але лікарня готова до можливих спалахів хвороби. Тому підтримується необхідний запас медикаментів, налагоджують систему подачі кисню у різні відділення медзакладу.

Медики також нагадали, що МОЗ внесли зміни до порядку вакцинації, відтепер можна отримувати вакцину дітям 5-11років, а бус терну дозу можна вводити через 4 місяці після основної вакцинації.

Наостанок засідання усім керівниками управлінь та служб міської ради, відділів апарату виконавчого комітету були озвучені постановчі завдання на поточний тиждень. Серед яких, посилення роботи Муніціпальної варти в напрямку недопущення виникнення стихійних сміттєзвалищ, проведення робіт з благоустрою, недопущення спалювання залишків відходів, сухостою та опалого листя, відпрацювати усі поставлені завдання щодо забезпечення питною та технічною водою населення в разі виникнення такої потреби, розглянути можливість демонтажу «Зірки» у сквері Визволення.