21 вересня 2022 року міський голова Первомайська Олег Демченко продовжив відвідувати та інспектувати сховища в соціальних, медичних та освітніх закладах Первомайської територіальної громади

21 вересня 2022 року міський голова Первомайська Олег Демченко продовжив відвідувати та інспектувати сховища в соціальних, медичних та освітніх закладах Первомайської територіальної громади

21 вересня 2022 року міський голова Первомайська Олег Демченко продовжив відвідувати та інспектувати сховища в соціальних, медичних та освітніх закладах Первомайської територіальної громади. Основну увагу звертали на хід проведення запланованих ремонтних робіт, облаштуванню та забезпеченню всім необхідним в умовах воєнного стану для укриття населення у разі необхідності.

Так, Олег Демченко разом із заступником Володимиром Рябченком відвідав Дошкільний навчальний заклад-центр розвитку дитини з особливими освітніми потребами «Вербиченька», ДНЗ ясла-садок «Дзвіночок», а також Первомайський ліцей «Престиж».

Наразі в деяких захисних спорудах навчальних закладів продовжуються ремонтні роботи, здійснюється облаштування умов перебування дітей і дорослих згідно вимог Головного управління ДСНС України у Миколаївській області. В приміщеннях передбачена вентиляція, електропостачання, створення місць для справляння природніх потреб та все необхідне для тимчасового перебування, навчання та виховання дітей.

Ремонтні бригади підрядних фірм проводять монтаж електромережі, системи водопроводу та каналізації, встановлюють штучне освітлення та облаштовують вентиляційні отвори, проводять вирівнювання стін та підлоги, малярні роботи та роботи по штукатурці.  В деяких вже встановлені санвузли, пожежні щити, необхідні меблі, встановлено резервуари для запасів питної та технічної води, організовано точки доступу до Wi‑Fi.

Окрім цього, міський голова нагадав робітникам про облаштування прилеглої території до захисних споруд, що в більшості знаходяться в підвальних приміщеннях. Аби при зливах чи снігопадах вхід до них не заливало водою та не створювались перешкоди із налипання льоду, потрібно облаштувати водовідводи та захистити входи спеціальними перегородками.

Відвідуючи навчальні та виховні заклади Первомайської громади Олег Демченко спілкувався із педагогами, обговорював можливості роботи навчальних закладів в разі очного навчання, цікавився особливостями роботи освітян в умовах воєнного стану, використання технологій дистанційного навчання.

Також очільник громади дізнавався про нагальні питання, що потребують вирішення. Завідувачка яслами-садком «Дзвіночок» звернулася з проханням облаштувати заїзд до виховного закладу. Адже ні комунальний транспорт, ні спецслужби не мають можливості потрапити на територію у разі необхідності. Адміністрація центру розвитку дитини з особливими освітніми потребами «Вербиченька» виказала сподівання на найшвидший початок очного навчання малечі. Адже деякі батьки дітей, що мають особливі потреби у вихованні, бажають займатися і відвідувати садок. Директор ліцею «Престиж» також зазначила, що деякі з батьків розуміють ситуацію і чекають, коли навчальний заклад матиме усе необхідне, в тому числі і облаштовані захисні споруди, для початку навчання офлайн.

Загалом перевірка проведення ремонтних робіт та облаштування усім необхідним захисних споруд в навчальних закладах громади продовжиться. Усі етапи ремонту знаходяться на особистому контролі міського голови. Адже завдання міської влади докласти максимальних зусиль для створення безпечних умов перебування людей в захисних спорудах навчальних закладах громади.Для цього було сформовано подальші дії в проведені необхідних робіт по облаштуванню захисних споруд на територіях навчальних закладах, а також комунікації педагогів із батьками.