27 вересня 2022 року міський голова Олег Демченко провів апаратну нараду

27 вересня 2022 року міський голова Олег Демченко провів апаратну нараду

27 вересня 2022 року міський голова Олег Демченко провів апаратну нараду з керівниками місцевих підприємств, установ, організацій державної форми власності, комунальних підприємств, управлінь та служб міської ради, відділів апарату виконавчого комітету міської ради.

О 9 годині усі присутні долучились до проведення загальнонаціональної хвилини мовчання в знак шани загиблих внаслідок війни росії проти України. Після чого перейшли до розгляду та обговорення питань порядку денного.

На початку заслухали доповідь начальника управління фінансів Сергія Шугурова. Учасники засідання були ознайомлені з основними джерелами надходжень до бюджету Первомайської міської територіальної громади, видатками, що здійснювались за звітній період, а також оплату основних захищених статей та програм. Станом на 26 вересня 2022 року перевиконання планових показників по наповнюваності бюджету громади за січень-вересень поточного року складає 121.6%. Присутні також дізналися стан фінансування та наявність кредиторської заборгованості за звітній період.

Не менш важливим питанням стало стан підготовки житлового фонду, комунальних закладів та бюджетних установ до опалювального періоду. За повідомленням начальника управління житлово-комунального господарства Олександра Лисого, житловий фонд в Первомайській громаді повністю готовий до осінньо-зимового і опалювального періоду. Усі заплановані роботи проводились згідно графіків. Здійснювалися роботи по перевірці електро- та тепломереж, складалися акти дефектування, вживалися заходи по усуненню та профілактиці можливих аварійних ситуацій. Проводилися заплановані ремонти покрівель, водопровідних, електро- та тепло- мереж, проводилася заміна засувок, вікон, дверей, обстежувалися підвальні та технічні поверхи, 

На сьогодні, за інформацією від обслуговуючих компаній, житлові будинки на 100% підготовлені до початку опалювального періоду. Наразі здійснюються роботи відповідно до поточних заяв від мешканців.

Міський голова поцікавився станом підготовки та заготівлі посипкових матеріалів і технічного забезпечення для утримання дорожньої мережі громади в зимовий період. За повідомленням від керівників комунальних підприємств, створено запас посипкових матеріалів, ведуться переговори по збільшенню кількості резерву соляної суміші. Щодо технічного забезпечення, то в розпорядженні є декілька одиниць техніки для розчищення доріг від снігу, а також самосвали для підвозу посипкових матеріалів.

В свою чергу очільник громади зазначив, що потрібно прорахувати та вивчити питання закупівлі сучасної техніки, яка дасть можливість йти в ногу з часом і автоматизувати процес посипки вулиць. А не робити це на автомобілі та голови пішоходів лопатами з вантажівки.

Директор КП «Первомайськводоканал» зазначив, що підприємство активно готується до зимового періоду. Створено необхідний запас реагентів і палива. Проведено дезінфекцію і промивку резервуарів та водопровідної мережі. Розглядається можливість відновлення роботи резервуарів в мікрорайоні «Фрегат», а також існує домовленість з львівською фірмою по створенню матеріального запасу витратних матеріалів та деталей, для швидкої ліквідації можливих аварійних ситуацій на водопровідних мережах громади.

 Керівники медичних, освітніх, культурних закладів громади також відзвітували, щодо підготовки до опалювального періоду. Усі заклади провели роботи по очистці, промивці та перевірці тепломереж та опалювального обладнання, укладені відповідні договори по обслуговуванню, по тепло-, водо- та електропостачанню. Створено необхідні запаси води.

Лікувальні заклади громади, у разі такої необхідності, мають можливість перейти на альтернативні джерела енергопостачання. Тим самим створити належні умови для перебування пацієнтів та медичного персоналу в лікувальних закладах. Освітня сфера також готова до опалювального періоду. У разі виявлення бажання батьків та створення безпечних умов для проведення офлайн навчання, освітяни зможуть розпочати роботу у звичному режимі. За повідомленням начальниці управління культури, більшість із педагогів, через обмеження військового стану, знаходяться на простої, деякі проводять уроки дистанційно. В рамках підготовки до опалювального періоду, управлінням укладені договори з енергопостачальними кампаніями, в деяких закладах культури встановлені електричні конвектори.

Окрім цього, присутні дізналися про підготовку закладів соціальної сфери до осінньо-зимового періоду, особливо приміщень де проживають внутрішні переселенці. У Первомайську є два відділення Територіального центру соціального обслуговування, де розміщують ВПО. За повідомленням соціальних працівників, тут є елементарні умови: туалет, ванна, загальна кухня. В деяких із них проводять ремонтні роботи задля покращення умов проживання родин переселенців.

Як зазначив міський голова, він особисто тримає на контролі проведення робіт та забезпечення необхідною технікою і речами в приміщеннях, де проживають ВПО. Тому потрібно пришвидшити виконання ремонтних робіт, розглянути можливість розміщення переселенців в інших комунальних установах. Адже зима не за горами, до громади все більше прибуває людей з територій, що перебувають під обстрілами і де російські окупанти нищать інфраструктуру. Завдання Первомайської громади не залишатись осторонь проблем людей, що залишились майже ні з чим через війну. Тому від своєчасного реагування та підготовки установ комунальної власності до опалювального періоду залежить якість надання відповідних послуг населенню Первомайської громади та комфортне перебування людей в цих закладах.

Під час наради присутні також заслухали інформацію від головних лікарів, щодо роботи медичних установ громади та надання лікарських послуг населенню, військовим, переселенцям в умовах воєнного стану. В громаді працюють усі амбулаторії, лікарі здійснюють прийом хворих, проводиться вакцинація, надаються відповідні консультації.

Як повідомили медики, спостерігається зростання кількості хорих на грип і ГРВІ. Так, за минулий тиждень було зафіксовано 126 осіб з ознаками хвороб. Також починають спостерігати ріст хворих на коронавірус. За словами головного лікаря Первомайської ЦРЛ, на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділені перебуває 6 хворих на коронавірус. Пік хвороби на території Первомайської громади очікують в кінці жовтня. Первомайська ЦРЛ готова: створений запас медикаментів, кисневих балонів, кисневий генератор пройшов відповідне обслуговування, очікується введення в експлуатацію 5т кріоциліндру. 

Проводиться робота з прибулими до громади переселенцями, обдзвонюються та надаються відповідні послуги та меддопомога. Станом на 27 вересня до сімейних лікарів звернулося 1182 особи, з них 489 дітей. Переселенцям надається відповідна медична допомога, а також здійснюється безкоштовна видача необхідних медикаментів.

Медики продовжують в штатному режимі обслуговувати хворих, проводяться операції, здійснюються медогляди. Медикаментами лікарні забезпечені, дефіциту наразі не спостерігається.

Під час наради Олег Демченко озвучив усім керівниками управлінь та служб міської ради, відділів апарату виконавчого комітету постановчі завдання. Також він подякував кожному за щоденну працю над покращенням життєдіяльності громади та її мешканців.