28 вересня 2022 року відбулась робоча нарада з питань діяльності КП «Первомайськводоканал»

 28 вересня 2022 року відбулась робоча нарада з питань діяльності КП «Первомайськводоканал»

 28 вересня 2022 року відбулась робоча нарада з питань діяльності КП «Первомайськводоканал», а також технічної модернізації водопровідних та каналізаційних мереж Первомайської громади під головуванням міського голови Олега Демченка, за участі заступника міського голови Дмитра Малішевського, начальника управління житлово-комунального господарства Олександра Лисого, директора і провідних спеціалістів КП «Первомайськводоканал».

На початку засідання міський голова в черговий раз зауважив, що процес поступової модернізації технічного устаткування водоканалу – це пріоритет. Адже від цього залежить не лише якісне надання послуг з водопостачання та водовідведення населенню, а й зниження енергозалежності підприємства. Роками водоканалу виділяються кошти з бюджету на погашення боргів перед обленерго. Тому варто зараз напрацювати варіанти осучаснення та заміну обладнання. В майбутньому це дасть можливість водоканалу вилізти із боргової ями, за рахунок зменшення витрат на оплату електроенергії і збільшення витрат на розвиток самого підприємства.

Під час наради обговорювали декілька питань. Одне з яких стосувалось реконструкції та введення в експлуатацію резервуарів, що знаходяться в мікрорайоні «Фрегат». Як зазначив директор КП «Первомайськводоканал», спільно з спеціалістами ТОВ «ПМК-226» було проведено розрахунки і заміри для відновлення роботи резервуарів, встановлення насосів та прокладання необхідних мереж до них. Якщо відновити роботу резервуарів, то це дозволить забезпечити безперебійним водопостачанням жителів мікрорайонів «Фрегат», «Блоква» та частини міста, що знаходиться в районі вулиці Київська. Присутні на засіданні спеціалісти ТОВ «ПМК-226» повідомили, що на проведення робіт потрібно трохи більше півтора місяці. Труднощі можуть виникнути, в силу військового стану, лише з закупівлею та доставкою необхідних матеріалів. Говорячи про осучаснення роботи водоканалівців, їм порадили розглянути можливість налаштування автоматизованої системи диспетчеризації.

Окрім цього, учасники засідання розглянули питання реконструкції резервуарів, що знаходяться на ОСВ-2. З 1956 року працює «Первомайськводоканал», за роки експлуатації резервуари потребують капітального ремонту. Адже вони мають корозію, через що підприємство і громада несуть величезні втрати води. Рік тому вже розглядалась можливість співпраці з житомирською фірмою, щодо проведення капітального ремонту резервуарів на ОСВ-2. Адже від їх стану залежить водозабезпечення мікрорайонів Коротченко, Гвардійська, Котеджів, вулиць Одеська, Рожева та ін.. За словами працівників КП «Водоканал», резервуари щороку проходять планові перевірки, ремонти та дезінфекцію. Не дивлячись на це, вони все одно потребують капітальних замін внутрішнього облицювання та технічних складових.

Також розглянули питання можливого встановлення сонячних батарей, для забезпечення складових КП «Первомайськводоканал» електроенергією. Проект по встановленню обладнання досить дороговартісний, але з його допомогою вдасться забезпечити підприємство альтернативним джерелом енергозабезпечення. Це робота на перспективу. Адже дасть можливість підприємству витрачати кошти не на сплату боргів за електроенергію, а на розвиток підприємства і модернізацію водопровідних мереж громади. За словами представників фірми, що займаються монтажем таких систем, втілювати проект по встановленню та облаштуванню сонячних батарей на водоканалі можна поетапно. Це зменшить навантаження на бюджет і забезпечить поступовий перехід підприємства на альтернативне енергозабезпечення. В результаті запропонованих заходів планується отримати річну економію за спожиту електроенергію у сумі більше п’яти мільйонів гривень.

У висновку засідання було вирішено провести відповідні розрахунки, перевірити можливості проведення ремонтних та робіт по реконструкції на місцевості, скласти кошторисні документи по закупівлі необхідних матеріалів та обладнання. І поки дозволяє можливість здійснити закупівлю та необхідні переговорні процедури, аби в новому році розпочати втілювати заплановане. Як зазначили присутні, в зимовий період починати такі роботи не варто, аби уникнути можливих нестандартних ситуацій. Адже стале забезпечення водопостачанням мешканців громади та якісне надання послуг водоканалом – це завдання номер один для міської влади.