29 лютого 2024 року міський голова Олег Демченко разом з першим заступником міського голови Дмитром Малішевським та директором КП "Первомайське управління водопровідно-каналізаційного господарства" Володимиром Гавою в черговий раз побували на ОСВ-1

29 лютого 2024 року міський голова Олег Демченко разом з першим заступником міського голови Дмитром Малішевським та директором КП "Первомайське управління водопровідно-каналізаційного господарства" Володимиром Гавою в черговий раз побували на ОСВ-1

29 лютого 2024 року міський голова Олег Демченко разом з першим заступником міського голови Дмитром Малішевським та директором КП "Первомайське управління водопровідно-каналізаційного господарства" Володимиром Гавою в черговий раз побували на ОСВ-1.

Нагадаємо, що ОСВ-1 побудована у 1956 році і забезпечує водою 70% населення Первомайської територіальної громади. Із плином часу, усе оснащення, що щоденно експлуатується задля очищення та подачі води населенню, набуло критичного стану та потребує нагального і невідкладного ремонту. Роками станція працювала на межі свого робочого ресурсу: насоси енергозатратні, електрощитова в аварійному стані, неналежні фільтрація, очищення та освітлення води, проіржавілі труби — і це далеко не повний перелік недоліків.

Під час свого візиту, Олег Демченко поспілкувався з робітниками та підрядником ТОВ «БВК ПМК-226» В’ячеславом Григоренко, які займаються проведенням ремонту на інфраструктурному об’єкті. Наразі тривають роботи по демонтажу аварійних елементів станції та поступовій заміні їх на нові. Проводиться ліквідація прогнилих металевих конструкцій, водопровідних мереж та засувок. Ведуться ремонтні роботи на сходових прогонах для обслуговування конструкцій фільтрів очищення води.  КП "ПУВКГ" несе величезні втрати через корозію, яка «з’їдає» труби зсередини. Тому необхідно провести повну реконструкцію як технічного оснащення так і приміщення станції, що перебуває у вкрай аварійному і небезпечному стані, навіть для працівників.

Міський голова спільно з заступником і директором КП "ПУВКГ" оглянули, як саме проводиться демонтаж металевих конструкцій та мали змогу побачити як на їх місці монтуються нові мережі та елементи переходів, місточків підпірок та ін. Пересвідчились також і в якості матеріалів, які використовуватимуться для подальших ремонтних робіт на ОСВ-1.

У ході огляду під час розмови, Олег Демченко розповів присутнім про досвід німецького міста Аугсбург, яке займає провідні позиції у світових рейтингах  у сфері питного водопостачання. Він поділився планами по перейманню у Аугсбурга практики ефективного управління, ведення водопровідного господарства і зменшення енергозалежності об’єктів водопостачання. Адже забезпечення населення безперебійним та якісним водопостачанням, залишається пріоритетним питанням в діяльності влади Первомайської міської територіальної громади.

Зазначимо, що проведення необхідних ремонтно-відновлювальних робіт на ОСВ-1 значно покращить водопостачання житлових масивів, які знаходяться в зоні обслуговування міського водоканалу та мінімізує втрати підприємства. А це, в свою чергу, дасть можливість зменшити витрат з бюджету громади і підвищити якість надання послуг з водопостачання та водовідведення в громаді.