31 жовтня 2023 року, міський голова Олег Демченко спільно проінспектував виконання ремонтних робіт в захисних спорудах освітніх закладів, що у селищі Підгородна та селі Кінецьпіль

31 жовтня 2023 року, міський голова Олег Демченко спільно проінспектував виконання ремонтних робіт в захисних спорудах освітніх закладів, що у селищі Підгородна та селі Кінецьпіль

В Первомайській громаді не припиняються роботи по облаштуванню сховищ в навчальних закладах. Так, 31 жовтня 2023 року, міський голова Олег Демченко спільно із заступником міського голови Володимиром Рябченко, проінспектували виконання ремонтних робіт в захисних спорудах освітніх закладів, що у селищі Підгородна та селі Кінецьпіль.

Під час свого візиту у Підгороднянську гімназію, Олег Михайлович оглянув хід виконання будівництва укриття. Тут облаштовують сховище, де зможуть перебувати діти та дорослі у випадку оголошення сигналу «повітряна тривога».

Наразі робітниками проводяться роботи по організації додаткових входів і виходів до укриття, облаштовано вентиляційні отвори та здійснюються усі необхідні зовнішні ремонтні роботи. Після чого, працівники підрядної фірми перейдуть до робіт з облаштування внутрішнього середовища захисної споруди та створення відповідних умов тимчасового перебування учнів і педагогічного колективу навчального закладу.

Окрім цього, міський голова поспілкувався із директором цієї гімназії й дізнався про готовність навчального закладу до роботи з дітьми в офлайн-форматі. А також спілкуючись з робітниками обговорив можливі терміни завершення усіх планових робіт та пересвідчився у якості використаних матеріалів. Основну увагу Олег Михайлович звернув на те, що потрібно в досить стислі терміни здати об’єкт і тим самим дати можливість здобувачам освіти розпочати навчання.

Після чого, очільник Первомайської громади завітав до Кінецьпільської гімназії. Де також активно тривають усі необхідні роботи по завершенню облаштування надійного та комфортного сховища для діток та педагогів. Тут проводиться встановлення необхідних мереж, вирівнювання стін та підлоги, малярні роботи та роботи по штукатурці, встановлені між хідні металопластикові двері в усьому укритті. Окрім цього, працівники підрядної фірми охопили більшу територію підвального приміщення та проводять його облаштування у відповідності до вимог управління ДСНС в Миколаївській області. Тим самим вдасться збільшити потужність сховища і дати можливість навчатись в очному форматі не лише учням гімназії, а й вихованцям місцевого дитячого садочка.

 Окрім цього, очільник Первомайської громади оглянув роботи по благоустрою території навчального закладу та навколо входів до укриття. Адже захисна споруда має бути для малечі не лише комфортною для перебування, а й доступною.

Нагадаємо, що за умови МОН очну форму навчання зможуть розпочати лише за наявності укриття в освітньому закладі або ж поряд з ним. Тому облаштування таких сховищ в Підгороднянській і Кінецьпільській гімназії дасть змогу розпочати стаціонарне навчання для здобувачів освіти в населених пунктах, що увійшли в об’єднану міську Первомайську територіальну громаду. А для влади громади залишається пріоритетним завданням створити безпечні умови для здійснення освітнього процесу в очному форматі в 2023-2024 навчальному році. І для цього вишукуються усі можливі варіанти та докладаються максимум зусиль. Адже від цього залежить соціалізація та розвиток малечі в Первомайській громаді.