4 лютого 2022 року під головуванням міського голови Олега Демченка відбулась нарада з керівниками підприємств житлово-комунального господарства

4 лютого 2022 року під головуванням міського голови Олега Демченка відбулась нарада з керівниками підприємств житлово-комунального господарства

4 лютого 2022 року під головуванням міського голови Олега Демченка відбулась нарада з керівниками підприємств житлово-комунального господарства.

Керівники відзвітували щодо виконань доручень, які отримали на минулій нараді. Також поділились із міським головою інформацією щодо проблем, які турбують. Керівник КП «Комунсервіс» Музика Сергій повідомив, що за тиждень були проведені роботи по заміні ламп вуличного освітлення, відремонтована насосна станція у Вербовій Балці, а також проведена робота із боржниками підприємства. Нажаль, серед найбільших боржників залишаються заможні люди по селам Первомайської територіальної громади. У відповідь на це міський голова зазначив, що по цьому питанню мають відпрацьовувати не лише працівники «Комунсервісу», а й старости. Він нагадав, що вони також мають бути присутніми на засіданнях. Адже питання, що розглядаються на нарадах стосуються кожного мешканця громади, а не лише міста Первомайськ.

Під час наради підняли питання стихійних сміттєзвалищ, що ростуть у місті як «гриби після дощу». Майже всі вони створені безвідповідальними мешканцями громади. Представникам Муніціпальної варти надали доручення опрацювати інформацію надану керівниками комунальних підприємств і спільно з ними знайти шляхи впливу на містян.

Неоминули увагою проблему популяції та нападу на людей безпритульних собак. Нещодавно було здійснено напад тваринами на працівників комунального підприємства, що проводили прибирання території.

Міський голова нагадав присутнім, що в місті вже створена та працює робоча група. Вона створює реєстр тварин по квартально, після чого проводить вакцинацію та сприяє подальшій стерилізації. З часом проблема розмноження та нападів безпритульними собаками в місті вирішиться, за один день це не можливо зробити. Тому потрібно усім, як головам квартальних комітетів, поліції, волонтерам, так і керівникам комунальних підприємств сприяти цьому.  Головне завдання для усіх це зробити безпечнішим співіснування людини із бездомними тваринами через зменшення їх чисельності на вулицях міста гуманним чином.

Болючим залишається питання по водоканалу. Міський голова в черговий раз нагадав керівництву підприємства про необхідність обліку витрат на водозаборах, на підприємстві необхідно провести аудит енерговитрат, аби  майбутньому проаналізувати можливість покращення матеріально-технічної бази. Тим самим покращити надання послуг по водопостачанню та водовідведенню в громаді. Крім того, керівництву «Первомайськ водоканал» наголосили на необхідності відновлення дорожнього покриття після проведення ремонтних робіт на мережах.

Як продовження тематики відновлення дорожнього покриття в місті, начальник управління ЖКГ Олександр Лисий зазначив, що на тижні робітники продовжать аварійний ямковий ремонт доріг по вулиці Південній, по Молокова до вул.Промислова, по вулиці Гагаріна до вул.Л.Шмідта, а також від Одеської до кільця по вулиці Достоєвського. Цей ремонт проводять в рамках збереження дорожнього полотна від руйнації до початку запланованого поточного ремонту.

В найближчі дні, поки погодні умови дозволяють, будуть проводитись роботи по кронуванню дерев. Найбільшу увагу приділятимуть вулицям де проходить громадський транспорт. Окрім цього, прибиратимуть вулиці від минулорічного листя, сміття, а також приводитимуть клумби у відповідний вигляд. Як зазначив міський голова, для цього не потрібно чекати весни. Потрібно вже зараз про це подбати, аби весною місто могло похизуватися своїм доглянутим станом.

Олег Демченко також поцікавився на якій стадії знаходиться робота по виявленню безхозих, захаращених будинків в громаді та встановленню їх власників. В місті дуже багато людей, що потребують житла, а також не менше будинків, де безхатченки облаштовують притони. Муніціпальній варті доручили посилити роботу в цьому напрямку, а також спільно з юристами та управлінням ЖКГ відпрацювати механізм переведення такої нерухомості у комунальну власність.

Наостанок керівникам підприємств житлово-комунального господарства нагадали про комплексну перевірку МНС, що стосується підготовки та боротьби з паводками. Тому усім потрібно бути готовими, перевірити технічний стан та забезпеченість підприємств відповідною технікою, а також перевірити готовність працівників до ліквідації надзвичайних ситуацій.