5 вересня 2023 року міський голова Олег Демченко провів розширену апаратну нараду
5 вересня 2023 року міський голова Олег Демченко провів розширену апаратну нараду з керівниками місцевих підприємств, установ, організацій державної форми власності, комунальних підприємств, управлінь та служб міської ради, відділів апарату виконавчого комітету міської ради.
О 9 годині ранку, усі присутні долучились до проведення загальнонаціональної хвилини мовчання в знак шани загиблих внаслідок війни росії проти України.
Розпочалось засідання апаратної наради зі звіту очільника Первомайської громади щодо проробленої роботи за серпень 2023 року, отриманих результатів, недоліків та шляхів їх усунення. За словами Олега Демченка за останній місяць літа вдалося зробити чимало. Велику увагу приділяли безпековим питанням, зокрема, спорудам цивільного захисту в освітніх, комунальних та бюджетних закладах громади. Також здійснюється активна підготовка комунальних підприємств та житлового фонду до осінньо-зимового періоду. (Повний текст доповіді читайте за посиланням http://www.pervomaisk.mk.ua/n/zvit_miskogo_golovi_pervomayskoi_miskoi_gromadi_za_serpen_2023_roku ).
Начальник фінансового управління звітував, щодо виконання та наповнення бюджету Первомайської міської територіальної громади за січень-серпень 2023 року. Станом на початок вересня планові показники за 8 місяців 2023 року виконано на 107,5%, а також відсутня кредиторська заборгованість. Сергій Шугуров розповів про основні витрати, що здійснювались за звітний період і оплату основних захищених статей і программ в розрізі галузей. Також за планом УДКСУ у Первомайському районі проведено перерахування реверсної дотації до державного бюджету.
Після фінансових питань присутні перейшли до розгляду доповіді начальниці управління освіти Світлани Ткачук, щодо початку нового 2023-2024 навчального року в Первомайській міській територіальній громаді. Так, мережу закладів освіти Первомайської ТГ складають 41 заклад. З 01 вересня 2023 року в 293 класах навчається 7203 учні, із яких 398 перебувають за кордоном. До першого класу зараховано 670 дітей. До 10-х класів ліцеїв громади зараховано 268 учнів (по 3 класи в кожному з ліцеїв). До закладів освіти громади прибуло 230 учнів із числа внутрішньо переміщених осіб. У ЗДО відповідно до мережі - 106 груп, розрахованих на 1874 дитини (за списками). У зв’язку з обмеженнями, пов’язаними з потужністю укриттів або відсутністю укриттів у закладах, з 1 вересня працює 63 групи, у які зараховано 1187 вихованців, щодня відвідує садочки близько 700 дітей. В позашкільній освіті навчанням охоплено близько 2000 дітей у 150 групах та секціях, із 4-го до 8-го вересня проводиться тарифікація закладів освіти. На виконання розпорядження міського голови 21-23 серпня 2023 року проведено комісійний огляд готовності 22 закладів освіти, де наявні захисні споруди і освітній процес може здійснюватися в очному або змішаному режимах. Відповідно до висновків комісії, з 01 вересня мають можливість працювати:
- у змішаному форматі гімназії № 1, 3, 5, 7, 9, ліцеї «Лідер», «Престиж», початкова школа № 11;
- у дистанційному форматі – Ліцей «Ерудит», гімназія № 10, Кінецьпільська, Підгороднянська, Чаусівська гімназії;
- в офлайн режимі заклади дошкільної освіти № 1, 3, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, Грушівський;
- на простої перебувають ЗДО № 2, 4, Кінецьпільський, Підгороднянський;
- адміністраціями гімназій № 2, 4, Грушівської, ліцею «Ерудит» укладено договори щодо використання захисних споруд у ЗДО № 10, 11, 12, 15, Грушівського для проведення освітнього процесу в 1-4 класах у змішаному форматі. Триває процес укладення договорів про спільне використання укриттів між гімназією № 4, ліцеєм «Ерудит», ЦНТТУМ та ОСББ «40 років Перемоги, 8», ОСББ «Затишок» й АОСББ «Затишний Дім Вікторія»;
- у гімназії № 10, Кінецьпільській та Чаусівській гімназіях, ЗДО № 9 роботи з облаштуваня укриття тривають.
05 вересня відбудеться комісійний огляд ДЮСШ, ЗДО № 4, після чого ці заклади відновлять освітню діяльність у своїх приміщеннях.
Міський голова зауважив, що початок нового навчального року в усіх осітніх закладах громади в очному форматі – це пріоритетний напрямок роботи влади. Тому потрібно по максимуму приложити зусилля, аби усі здобувачі освіти в Первомайській громаді мали безперешкодний доступ та безпечні умови для навчання.
Учасники засідання також дізнались про роботу комісії виконавчого комітету міської ради з топоніміки, щодо розгляду питань з приведення назви міста у відповідність до стандартів державної мови. 22 червня 2023 року було опубліковане рішення Національної комісії зі стандартів державної мови, яким був схвалений Перелік сіл, селищ, міст, назви яких не відповідають стандартам державної мови, та рекомендації щодо приведення назв таких сіл, селищ, міст у відповідність до стандартів державної мови. До цього переліку увійшов і наш Первомайськ.
Саме тому, 11 та 20 липня 2023 року було проведено засідання постійної комісії з питань найменування та перейменування об’єктів топоніміки виконавчого комітету міської ради. До складу комісії увійшли: історики, письменники нашого міста, депутати міської ради, громадські діячі. Завданням комісії було визначитись з пропозиціями щодо приведення у відповідність до стандартів державної мови назви міста Первомайськ, та подальшого обговорення громадськістю.
При визначенні назв, комісія керувалась думкою істориків і краєзнавців нашого міста, а також враховувала пропозиції громадськості, яку було висловлено у коментарях на сторінках соціальних мереж, зокрема «Телеграм» та «Фейсбук», а також особистими зверненнями громадян до виконавчого комітету міської ради.
Проаналізувавши попереднє обговорення в соцмережах і побажань громадян, було визначено три найпопулярніші пропозиції, які і було взято комісією за основу. Це назви:
- місто Ольвіопіль;
- місто Богопіль;
- місто Голта.
Також, надійшло звернення Народного депутата України Дирдіна Максима, у якому депутат запропонував включити до переліку для обговорення громадськості такі пропозиції: Ольвія, Першотравенськ.
Таким чином, на офіційному сайті Первомайської міської ради та у соціальних мережах «Телеграм» і «Фейсбук» було розміщено оголошення про початок громадського обговорення і винесено такі пропозиції: Ольвіопіль, Богопіль, Голта, Ольвія, Першотравенськ.
На сьогодні, до комісії надійшло ряд нових пропозицій від громадян міста та депутатів міської ради, щодо розширення переліку назв для обговорення громадськістю. У зв’язку з чим на наступному засіданні комісії, пропозиції, що надійшли будуть розглянуті і опубліковані на офіційному сайті Первомайської міської ради та у соціальних мережах «Телеграм» і «Фейсбук» для обговорення громадськості.
Перший заступник міського голови Дмитро Малішевський наголосив на тому, триває процес обговорення нової назви міста, а не його безпосереднє перейменування. Багато хто з мешканців Первомайська хочуть залишити ту назву, яка є зараз. Перейменування міста залежить від самих мешканців, і його нова назва також. Тому потрібно виважено підійти до цього питання, звернути увагу на історію, особливості місцевості і активніше брати участь в громадських обговореннях. Окрім цього, якщо це не зробить громада міста Первомайська, через пів року це зроблять за неї посадовці в Києві.
Під час засідання присутні також заслухали інформацію від головних лікарів, щодо роботи медичних установ громади та надання лікарських послуг населенню, військовим, переселенцям в умовах воєнного стану. В громаді працюють усі амбулаторії, лікарі здійснюють прийом хворих, проводиться вакцинація. Робота з прибулими до громади переселенцями продовжується. Медики продовжують в штатному режимі обслуговувати хворих, проводяться операції, здійснюються медогляди та надаються відповідні консультації. Окрім цього, всі медичні заклади в громаді активно проводять підготовку до осінньо-зимового періоду, здійснюються необхідні ремонтні роботи, виконуються процедури по закупівлі пелетів для створення стратегічного запасу.
Під час наради Олег Демченко озвучив усім керівниками управлінь та служб міської ради, відділів апарату виконавчого комітету постановчі завдання та відповідні рішення.
Наостанок міський голова виказав подяку усім за щоденну, невтомну працю, що дає змогу створювати комфортні умови для проживання в Первомайській громаді та наближати перемогу України у війні з російськими окупантами.